مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.

وبلاگ

3eaf02f4-588a-4ab6-8f23-ba564a889898_72f3.jpg
طریقه مبارزه با ویروس کرونا در آسانسورها
آموزشی - 1398/12/10

آسانسورها اغلب کاربرد عمومی دارند لذا مکان‌های بالقوه آلوده‌ای حساب می‌شوند.بر همین اساس رعایت یک سری از اقدامات برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در فضایی در بسته مانند آسانسور وجود دارد که می خوانید.

بیشتر بخوانید
آسانسور-گنبد-آسمان--نما--Ericson-Globe-SkyDome-Elevator-HQ-7_7f43.jpg
آسانسور گنبد آسمان نما

اگر مسیرتان به استکهلم افتاد، حتما از ساختمان کروی اریکسون (مربوط به شرکت مخابراتی اریکسون)، بزرگترین ساختمان کروی جهان بازدید کنید. کاربرد اصلی این سازه عجیب برگزاری بازیهای لیگ جهانی هاکی روی یخ، فوتسال و کنسرت‏های موسیقی است اما جاذبه های متفاوت این ساختمان شما را به علاقه مند به حرکت به سوی بالای این کره میکند.‏

بیشتر بخوانید
438811491_279320_e431.jpg
آینه در اسانسور
آموزشی - 1398/11/15

چرا در آسانسور آینه نصب میکنند؟

درب آسانسور را که باز میکنید اولین چیزی که میبینید و خوشحال هم میشوید آینه است اما حالا میخواهیم بدانیم چرا در آسانسورها آینه نصب میکنند؟

آسانسور

 

بیشتر بخوانید
آینه-آسانسور-شکلک-min-600x450_1ece.jpg
نکات عجیب درباره کابین آسانسور

همه ما در پایان یک روز سخت و خسته کننده زمانی که منتظر آسانسور برای رسیدن به خانه هایمان هستیم، پس از باز شدن درب آسانسور متوجه وجود آینه در کابین آسانسور می شویم. (قیافمون تو اون وضعیت دیدن داره!)

اما دلیل وجود آینه در کابین آسانسورها چیست؟ همه ما مطمئناً تاکنون یک بار از خودمان این سوال را پرسیده ایم! اما جواب آن را نمی دانیم.

بیشتر بخوانید
elevator-circle-freewheeling_45dd.jpg
فلکه هرزگرد آسانسور
آموزشی - 1398/10/21

فلکه هرزگرد آسانسور (فلکه کششی) چیست؟

بیشتر بخوانید
3a1becac-10c0-489e-b033-cc72833d3b05_bd59.jpg
آسانسور سانتاژوستا ، راه حلی برای مشکل شهر هفت تپه!

از طراحی و ساخت این آسانسور ۴۵ متری که ابتدا با بخار کار می‌کرد و در سال ۱۹۰۷ به برقی تغییر وضعیت داد، ۱۱۹ سال می‌گذرد. این آسانسور از بالکنی برخوردار است که چشم‌اندازی عالی از شهر را در اختیار توریست‌ها می‌گذارد. آنچه این سازه را منحصر به فرد کرده، طراحی نئوگوتیک آن است که الگو‌های آن در هر طبقه متفاوت می‌شود.

بیشتر بخوانید
9807-68t3475_5e72.jpg
آسانسور موزه BMW

در اشتوتگارت آلمان ازجمله جالب‌ترین و آینده‌نگرانه‌ترین طراحی‌های آسانسور در جهان به شمار می‌روند. این سازه‌ها اتاقک‌هایی کپسول‌مانند و فلزی متصل به ریل‌های عمودی هستند که طبقه همکف را به آخرین طبقه موزه وصل می‌کنند و حین حرکت، صدای خودرو‌های مسابقه از آن‌ها پخش می‌شود.

بیشتر بخوانید
9807-68t3472_7348.jpg
آسانسور همتچواند

همتچواند مرتفع‌ترین آسانسور بیرونی یا فضای باز در اروپاست که در سال ۱۹۰۵ در سوئیس ساخته شده است و مسافرانش را تا ارتفاع ۱۱۲۷ متر بیشتر از سطح دریا بالا می‌برد.

بیشتر بخوانید
2183275_662_9c2b.jpg
چرخ فالکرک

چرخ فالکرک تنها بالابر قایق چرخان در جهان است که قایق‌ها و کشتی‌های کوچک را در میان کانال یونیون و کانال فورت و کلاید در فالکرک اسکاتلند جا‌به‌جا می‌کند. این آسانسور در سال ۲۰۰۲ بنا شده و دارای ۱۰ موتور هیدرولیک است و به کمک این موتورها، هر ۸ دقیقه یک دور چرخش را کامل می‌کند و در هر دور، ۲ قایق در دو طرف بازو‌های چرخ حمل می‌شوند.

بیشتر بخوانید
Elevator-Busy-High-Traffic-FNSLift_2488.jpg
آسانسور برای اماکن پر تردد
کاربرد - 1398/09/03

آسانسورهای مورد استفاده در اماکن شلوغ و پرتردد مثل ترمینال ها، مراکز خرید، ایستگاه های مترو و یا اماکن عمومی خاص مثل هتل ها، سینماها، فروشگاه های لاکچری و... ویژگی های خاص خود را دارند.‏

بیشتر بخوانید
Elevator-Hydraulic-FNSLift-آسانسور-ستاره-فراز-نما-هیدرولیک_bc11.jpg
آسانسور هیدرولیک
تکنولوژی - 1398/09/03

آسانسورهای هیدرولیک تقریبا ایمن ترین نوع آسانسورها هستند...

بیشتر بخوانید
آسانسور-آکواریوم-گنبد-آبی-AquaDom-Elevator-HQ-5-FNSLift-ستاره-فراز-نما_d97b.jpg
بزرگترین آسانسور آکواریوم استوانه ای جهان
تکنولوژی - 1398/09/03

هتل رادیسون بلو در شهر برلین مالک بزرگترین آکواریوم استوانه ای جهان بوده که حجمی معادل 1 میلیون لیتر آب دریا در خود گنجانده است و وزنی معادل 2000 تن دارد. مرکز زیست دریایی برلین (مستقر در هتل رادیسون) با 1500 عدد ماهی دریای آزاد با تنوعی از 110 گونه مختلف یکی از عجیب ترین جاذبه های توریستی جهان است.

بیشتر بخوانید
mrl_b51c.jpg
آسانسور کششی بدون موتورخانه
تکنولوژی - 1398/09/03

در پاره ای موارد در آسانسورهای کششی به دلیل کمبود فضا جهت استقرار قطعات مورد نصب در موتورخانه، کلیه قطعات مورد نظر را به شکل مهندسی شده در جاهای مختلف چاه نصب می نمایند و در اصطلاح به این نوع آسانسورها بدون موتورخانه (MRL) می گویند...

بیشتر بخوانید
Elevator-Panoramic-FNSLift-آسانسور-ستاره-فرازنما-پانورامیک_88ef.jpg
آسانسور پانورامیک
تکنولوژی - 1398/09/02

آسانسورهای پانورامیک معمولا جزو آسانسورهای گرانقیمت و لاکچری دسته بندی می شوند. نکته حائز اهمیت در این آسانسورها استفاده از دیواره های شیشه ای و شکل زیبای ظاهری کابین آن است. بسته به شرایط محیطی محل نصب آسانسور تکنولوژی ساخت آسانسورهای پانورامیک انتخاب می شوند.

بیشتر بخوانید
1 2