مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
صفحه اصلی وبلاگ صنعت آسانسور نکات عجیب درباره کابین آسانسور

نکات عجیب درباره کابین آسانسور

IMG

چرا در کابین آسانسورها آینه نصب می‌کنند؟ 

جواب این سوال شما را غافلگیر خواهد کرد؛ چون حقیقت این است که نصب آینه در کابین آسانسور دلیل روان‌شناسانه دارد.

امروزه در شهرهای بزرگ، تعداد زیادی از بناهای بلند و چندطبقه وجود دارند که استفاده از آن‌ها بدون آسانسور، غیرممکن به‌نظر می‌رسد. اما حتی ایستادن در کابین آسانسور برای چند دقیقه می‌تواند خسته‌کننده باشد؛ پس چه کاری می‌توان انجام داد؟

در دورانی که تنها چند سال از شناخته شدن آسانسور به‌عنوان وسیله‌ای برای جابه‌جایی بین طبقات گذشته بود، مردم از کندی حرکت آسانسورها شکایت داشتند؛ متخصصان دریافتند که این موضوع به خاطر خسته‌کننده بودن نگاه کردن به کابین آسانسور است!

دو راه حل برای این مشکل وجود داشت:

  1. نوسازی آسانسور و افزایش سرعت آن؛
  2. منحرف کردن توجه افراد به چیز دیگر تا متوجه گذر زمان نشوند.

متخصصان با توجه به هزینه‌های سنگین نوسازی آسانسور به نصب آینه روی آوردند.

امروزه در اغلب آسانسورها شما می‌توانید با نگاه کردن، عکس گرفتن و شکلک در آوردن در آینه سرگرم شوید. (مواظب دوربین‌های توی کابین آسانسور باشید!)

راهکارهای دیگر 

از آنجایی که نصب آینه تنها راه‌حل، برای پرت کردن حواس افراد نیست، برخی افراد دست به ابتکارهای جالبی در این زمینه زدند، که بسیار موثرتر از نصب آینه در کابین آسانسور عمل کرده است؛ به‌طوری که برخی افراد دوست دارند که از آسانسورها بی‌دلیل استفاده کنند.

آسانسور با کابین شیشه‌ای

 یکی از راهکارهایی که بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفت، استفاده از آسانسورهای شیشه‌ای بود. آسانسورهای شیشه‌ای یا کابین شیشه‌ای به آسانسورهایی گفته می‌شود که در زمان حرکت آسانسور افراد بتوانند بیرون آسانسور را ببینند. این آسانسورها به قدری مورد استقبال افراد قرار گرفت، که امروزه در تمام فروشگاه‌های بزرگ از این نوع آسانسور استفاده می‌شود.

آسانسور شیشه ای

آسانسور آکوایومی یا «آکوادام» یکی از زیبا ترین آسانسورهای کابین شیشه‌ای جهان است. این آسانسور در مرکز، بزرگترین آکواریوم عمودی جهان، در «هتل رادیسون» در آلمان  قرار گرفته است.

استفاده از طرح‌های اقتصادی 

به خاطر هزینة زیاد نصب آسانسور کابین شیشه‌ای، افراد شروع به اجرای طرح‌های کم‌هزینه درون کابین آسانسور کردند؛ این کابین‌ها با چسباندن انواع برچسب‌ها، نقاشی‌ها و دیگر وسایل کم‌هزینه تزئین شده‌اند، و جالب است که تا این حد مورد استقبال افراد قرار گرفته اند.

 برچسب های دور کابین

شما درباره ایستادن در کابین آسانسور بعد از یک روز خسته‌کنندة کاری چه حسی دارید؟ آیا دوست دارید یکی از این ایده‌ها را برای سرگرم شدن در آسانسور خود داشتید؟ مشتاق شنیدن نظرهای شما هستیم.  

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان