مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
صفحه اصلی وبلاگ تکنولوژی بزرگترین آسانسور آکواریوم استوانه ای جهان

بزرگترین آسانسور آکواریوم استوانه ای جهان

IMG

هتل رادیسون بلو در شهر برلین مالک بزرگترین آکواریوم استوانه ای جهان بوده که حجمی معادل 1 میلیون لیتر آب دریا در خود گنجانده است و وزنی معادل 2000 تن دارد. مرکز زیست دریایی برلین (مستقر در هتل رادیسون) با 1500 عدد ماهی دریای آزاد با تنوعی از 110 گونه مختلف یکی از عجیب ترین جاذبه های توریستی جهان است.

sample-imageاما آنچه این آکواریوم خاص را تبدیل به یک سازه مهندسی باورنکردنی نموده آسانسور هیدرولیک پانورامیک قرار گرفته در مرکز این استوانه غول پیکر است. ارتفاع این ابر سازه مهندسی 25 متر از زیر آن تا بالای سقف بوده و قطر آن 12 متر است. هنگامیکه در سال 2002 افتتاح گردید، هزینه ساخت آن بالغ بر 12.8 میلیون یورو برآورد شد. جنس این آکواریوم از شیشه آکرلیکی و بسیار مقاومی بوده که ضخامت آن در پایین ترین نقطه 22 سانتیمتر و در بالاترین نقطه 16 سانتیمتر است. قطر چاه آسانسور گنبد آبی 6 متر است که یک جک هیدرولیک جابجایی کابین تمام شیشه ای آن را انجام می دهد.

روزانه 3 تا 4 غواص به تمیز کردن این استوانه مشغول هستند. خوراک روزانه ساکنین آکوادام، بزرگترین آکواریوم استوانه ای جهان، حدودا 8 کیلوگرم غذای مخصوص ماهی است. رنگ‏های زیبای ماهیان موجود در این آکواریوم که تنها چند سانتیمتر با مسافرین آسانسور فاصله دارند همراهان این سفر 14 متری (ارتفاع آب درون استوانه) درون یک کابین دو طبقه (به وزن 25 تن با ارتفاع 5 متر) با ظرفیت 48 نفر را طوری مجذوب خود می کند که گویی مشغول غواصی در اعماق دریا هستند!

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان