مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.

آسانسور موزه BMW

IMG

موزه BMW

موزه فوق العاده زیبا و منحصر به فرد BMW در شهر مونیخ در کشور آلمان قرار دارد. در موزه BMW تولیدات معروف شرکت خودروسازی به نمایش گذاشته شده اند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ قرار دارد. این شرکت به نام امروزه مالک شرکت های رولز_رویتس، موتور کارز و مینی است. در این مقاله سعی داریم تا اطلاعاتی مهم در رابطه با موزه BMW در مونیخ را در اختیار علاقه مندان به ماشین های لوکس و گرانقیمت بی ام دابلیو قرار دهیم.

قدمت و تاریخچه موزه BMW

 قدمت آن به ۱۹۷۳ میلادی باز می گردد. BMW مخفف عبارت Bayerische Motoren Werker است که به معنای صنایع موتوری بایرن به زبان آلمانی می باشد. این شرکت یک شرکت خودروساز آلمانی می باشد که تولید کننده خودرو و موتورسیکلت های لوکس در سراسر جهان است. شرکت بی ام دابلیو توسط فرانتس یوزف پوپ در ۱۹۱۶ تاسیس شد. طراح این سازه، معماری وینی به نام پروفسور کارل شوانتزر می باشد. در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ این موزه مورد بازسازی قرار گرفت و در نزدیکی یکی از ساختمان های برتر قرن ۲۱ توسط شرکت BMW به نام BMW Welt ساخته شد.

توضیحاتی در رابطه با ساختمان BMW

وسعت این موزه ۵۰۰۰ متر مربع می باشد و دارای ۱۲۰ غرفه متنوع است. سازه BMW مکانی بسیار مناسب و درخور توجه برای بازدیدکنندگان فراهم آورده است. هر بخش از این سازه نشان دهنده اهمیت و نقش پررنگ این شرکت در عرصه جهانی می باشد. این شرکت خودروسازی با نمایش محصولات کم نظیر و خودروهای قدیمی باعث تحسین و حیرت بازدیدکنندگان شده است. ساختمان موزه BMW به خاطر شکل ظاهری اش به کاسه سالاد یا دیگ سفید مشهور شده است. کف و سقف آن به شکل دایره می باشند که قطر هر یک به ترتیب ۲۰ متر و ۴۰ متر می باشد. در طبقه همکف این ساختمان اتاق رختکن و پذیرش وجود دارد.

بازدید از موزه ماشین های لوکس BMW

بازدید از موزه BMW شامل دو مرحله می باشد در مرحله اول با تاریخچه محصولات و برند بی ام دابلیو به روشی جذاب آشنا می شوید. در مرحله اول وارد بخش بزرگ این موزه خواهید شد و می توانید ۱۲۵ مورد به نمایش درآمده در بازه زمانی صد ساله تاریخ فعالیت این شرکت را مشاهده کنید و سیر تکامل خودروها و تکنولوژی آن ها در گذر زمان را خواهید دید. در مرحله دوم پس از بازدید از موزه به کارخانه شرکت در مونیخ هدایت می شوید. در این مرحله بوسیله راهرویی مارپیچ بازدیدکنندگان به سمت طبقه بالای ساختمان موزه هدایت می شوند و می توانند به تجربه ای جدید از نحوه ساخت ماشین ها دست یابند همچنین در مرحله بازدید از کارخانه می توانند مراحل ساخت و رنگ زدن خودرو بی ام دابلیو را از نزدیک تجربه کنند. در نهایت بازدیدکنندگان از موزه می توانند با استفاده از آسانسور به طبقه همکف بازگردند.

ر موزه BMW نسل جدید خودروهای بی ام دابلیو در معرض دید عموم قرار داده شده است. در این موزه علاوه بر خودروها، دیگر تولیدات شرکت BMW مثل انواع توربین ها، موتورها، موتورسیکلت و تولیدات هوانوردی نیز به نمایش گذاشته شده اند که باعث جذب گردشگران و بازدیدکنندگان به این موزه شگرف شده است. هدف آلمانی ها از تأسیس آن به نمایش گذاشتن میراث گذشتگان، حال و آینده این شرکت بیان شده است. اطلاعات مربوط به موارد به نمایش گذاشته شده در این موزه به زبان های آلمانی و انگلیسی در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده شده است. BMW یکی از اولین موزه ها با محوریت یک برند مشهور به حساب می آید. هزینه ای که شرکت جهت بازدید از آن در نظر گرفته است به ازای هر نفر ۱۳ یورو است.

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان