مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
صفحه اصلی وبلاگ آسانسورهای خاص آسانسور سانتاژوستا ، راه حلی برای مشکل شهر هفت تپه!

آسانسور سانتاژوستا ، راه حلی برای مشکل شهر هفت تپه!

IMG

کی از دیدنی‌ترین قسمت‌های شهر لیسبون، آسانسور سانتا ژوستا، واقع در منطقه «بایشا» به حساب می‌آید که طراح آن از شاگردان خالق برج ایفل در پاریس بود و این شاهکار زیبا را در دهه ۱۹۰۰ طراحی کرد.

سانسور «سانتا ژوستا» (Santa Justa) یک آسانسور خوش ساخت و زیبا برای انتقال مسافران از منطقه «بایشا» (Baixa) به بالای ویرانه‌های کلیسای «کارمو» (Carmo) است. این آسانسور، شکوهی از دوران صنعتی به شمار رفته و چارچوب بیرونی آهنی آن، طاق‌های نئو گوتیک زیبایی را شکل می‌دهد. اتاقک‌ این آسانسور چوبی بوده و به خوبی آن را جلا داده‌اند.

ین آسانسور توسط فردی به نام «رائول مسنیه دو پونسار» (Raul Mesnier de Ponsard) طراحی شد که یکی از شاگردان معمار معروف، گوستاو ایفل بود. پونسار بعد از اتمام تحصیل و کسب مهارت تحت نظر ایفل، به شهر خود لیسبون بازگشت و شاهکار خود، سانتا ژوستا را آفرید. بودجه ساخت این سازه توسط خانه سلطنتی تأمین شد و پروژه در سال ۱۹۰۰ آغاز گشت. در روز افتتاحیه بیش از ۳۰۰۰ بلیط فروخته شد و تا کنون این آسانسور چندین هزار مسافر را جا به جا کرده است. با استفاده از سانتا ژوستا، مردم دیگر لازم نبود در گرمای تابستان از تپه‌های شیب‌دار بالا بروند.

مونه اولیه آسانسور توسط یک ماشین بخار بزرگ کار می‌کرد اما در سال ۱۹۰۷ برای امنیت بیشتر و تمیزی، موتور برقی برای آن استفاده کردند که هنوز هم در حال فعالیت است. در سال ۱۹۷۳ آسانسور سانتا ژوستا تحت نظارت مدیر شبکه تراموا در آمد. در سال ۲۰۰۲، سانتا ژوستا به همراه سه واگن مسافربری کابلی دیگر جزو یادمان‌های ملی به ثبت رسید. این واگن‌های ریلی کابلی، «گلوری» افتتاح شده در سال ۱۸۸۵، «بیکا» (Bica)، نصب شده در سال ۱۸۹۲ و قدیمی‌ترینشان در لیسبون، «لاورا» (Lavra) هستند که در سال ۱۸۸۴ باز شد. در این بین سانتا ژوستا از محبوبیت و شهرت بیشتری برخوردار است.

در عمل، آسانسور سانتا ژوستا با حذف تلاش برای رسیدن به بالای تپه کارمو، بخشی از جذابیت‌های گردشگری را برای بازدیدکنندگان کم می‌کند اما دیدگاه طراح، این ماشین بزرگ را تبدیل به یک اثر هنری کرده که توسط ساکنین لیسبون بسیار مورد احترام است. آسانسور سانتا ژوستا یکی از بی‌همتاترین جاذبه‌های گردشگری شهر لیسبون به حساب آمده و از بالای سکوی تماشای آن مناظر بی‌بدیلی از مرکز شهر را می‌توان تماشا کرد. لیسبون به خاطر تپه‌های شیب‌داری که دارد، به شهر هفت تپه نیز معروف است و این امر سبب رویارویی اهالی شهر با چالش‌هایی برای زندگی بود. البته در دوران صنعتی واگن‌های کابلی و آسانسورها برای حل این مشکل در چهره شهر شروع به ظهور کردند.

ین آسانسور همه روزه بین ساعت ۷ صبح تا ۲۳ باز بوده و بلیط آن حدود 3 یورو است که می‌توانید آن را از باجه پایین تهیه کنید. سانتا ژوستا در جنوب شرق میدان روسیو در منطقه بایشا قرار داشته و به ایستگاه قطار روسیو و خط سبز مترو نیز بسیار نزدیک است. ورودی بالایی به این آسانسور در سمت راست ویرانه‌های کلیسای کارمو قرار دارد. در فصل تابستان باید صف‌های طولانی را برای رسیدن نوبتتان تحمل کنید. توصیه می‌کنیم صبح اول وقت یا آخر وقت کاری به این جاذبه سر بزنید. بومیان منطقه و گردشگران باهوش تقریباً بدون پرداخت هزینه از آسانسور سانتا ژوستا لذت می‌برند. با توجه به این که این آسانسور بخشی از شبکه حمل و نقل شهری لیسبون به شمار می‌رود، بلیط یک روزه مترو/اتوبوس برای استفاده از آن اعتبار دارد.

آسانسور سانتا ژوستا می‌تواند بیش از ۲۹ مسافر را در دو کابین خود جای داده و آن‌ها را در مسیری ۴۵ متری بالا برده و از بایشا به گذرگاهی که به خیابان کارمو منتهی می‌شود برساند. قسمت‌های حمایتی بدنه بیرونی آسانسور به زیبایی و با زیرکی به طاق‌هایی نئو گوتیکی تغییر شکل یافته‌اند و کابین‌ها نیز با آینه‌های بزرگشان متعلق به دهه ۱۹۰۰ هستند. در بالای سکوی سانتا ژوستا یک کافه هم وجود دارد که می‌توانید اندکی در آن از نماهای اطراف لذت ببرید.

برچسب ها:
پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان