مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
صفحه اصلی انکودر انکودر موتور گیربکس آسانسور
انکودر موتور گیربکس آسانسور

انکودر موتور گیربکس آسانسور

انکودر (Encoder) قطعه ای است که حرکت دورانی شفت موتور را لحظه به لحظه به صورت سیگنال به درایو تابلو فرمان ارسال می نماید و موجب حرکت نرم تر آسانسور می گردد.

در موتورهای گیربکس انکودر باید به نحوی در راستای شفت اصلی موتور متصل شود که بتواند این حرکت دورانی شفت اصلی را به صورت کد به تابلو در هر لحظه منتقل کند. در این نوع موتورها انکودر یا در فضایی بین فلایویل و پوسته موتور بر روی شفت اصلی موتور سوار می شود یا به کمک یک شفت و پایه واسطه به این شفت اصلی متصل می گردد.

 

انکودرهای صنعت آسانسور بسته به نوع موتور، نوع پالس، شکل ظاهری و ... انواع مختلفی دارند که برای آشنایی بیشتر با این انکودرها لطفا مقاله "آشنایی با انواع انکودرهای صنعت آسانسور" را مطالعه نمایید. در آسانسورهای با موتور گیربکس معمولاً از انکودرهای Incremental (افزایشی) و از نوع Rotary(چرخشی) استفاده می شود. انکودرهای افزایشی صرفاً فیدبک سرعت و جهت چرخش موتور را ارایه می دهند.

ولتاژ انکودرهای وارداتی این مجموعه دارای دو بازه 5 تا 30 ولت و یا 8 تا 24ولت و تعداد پالس از 1024 تا 4096 می باشد.

هم چنین این مجموعه انواع انکودرها با برندهای اروپایی و آسیایی را به صورت تخصصی با گارانتی معتبر خدمات فنی مهندسی سخاوت عرضه می نماید.

 

انکودرهای Incremental شفت دار (برای موتور گیربکس):

این انکودرها دارای شفت خروجی با قطرهای مختلف هستند که به طور معمول در موتورهای گیربکس صنعت آسانسور از قطر 8 میلی متری استفاده می شود. در نصب اصولی این انکودرها، معمولاً یک پایه(فلنج) بر روی درپوش انتهای ماردون موتور گیربکس نصب می شود و انکودر بر روی این پایه قرار می گیرد. شفت انکودر به شفت موتور به کمک یک کوپلینگ (پلاستیکی یا پروانه ای) متصل شده و این دو شفت با ساعت اندیکاتور به صورت دقیق هم محور و رفع لنگی می شوند تا کاملاً همراستا باشند. بدین ترتیب با هر دور چرخش شفت اصلی موتور، شفت انکودر نیز همزمان میچرخد و لحظه به لحظه کدهای دیجیتال را به درایو تابلو فرمان منتقل می کند.

 

 

 

انکودرهای Incremental هالوشفت (برای موتور گیربکس):

این انکودرها فاقد شفت خروجیحات هستند و داخل انکودر دارای یک سوراخ به قطرهای مختلف می باشد. در صنعت آسانسور قطر سوراخ این انکودرها معمولاً بین 8 تا 42 میلی متر می باشد. در موتورهای گیربکسی که پشت گیربکس فاقد درپوش می باشد و امکان نصب انکودر شفت دار نباشد از این مدل انکودر هالوشفت استفاده می گردد.  اگر در این مدل های موتور گیربکس شفت گیربکس به نحوی از موتور خارج شده باشد این انکودرها بسته به سایز شفت بر روی همان شفت خارج شده از موتور سوار می شوند. اما اگر شفتی از موتور خارج نشده باشد، یک شفت واسطه ابتدا سمت فلایویل تعبیه شده و انکودر هالوشفت روی آن سوار می شود.

 

 

انکودر شفت دار مخصوص موتور گیربکس آسانسور

انکودر شفت دار مخصوص موتور گیربکس آسانسور

انکودر موتور گیربکس آسانسور - انکودر

انکودرهای ویژه موتور گیربکس آسانسور معمولا ویژگی های خاص خود را داشته و به چند دسته کلی تقسیم می شوند.

انکودر بدون شفت مخصوص موتور گیربکس آسانسور

انکودر بدون شفت مخصوص موتور گیربکس آسانسور

انکودر موتور گیربکس آسانسور - انکودر

انکودرهای ویژه موتور گیربکس آسانسور معمولا ویژگی های خاص خود را داشته و به چند دسته کلی تقسیم می شوند.