مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
صفحه اصلی انکودر انکودر موتور گیرلس آسانسور

انکودر موتور گیرلس آسانسور

انکودر (Encoder) قطعه ای است که حرکت دورانی شفت موتور را لحظه به لحظه به صورت سیگنال به درایو تابلو فرمان ارسال می نماید و موجب حرکت نرم تر آسانسور می گردد.

در موتورهای گیرلس معمولاً از انکودرهای Absolute استفاده می شود که رزولوشن بسیار بالایی دارند و فواید زیر را برای آسانسور ایجاد می کنند:

  • بهینه سازی میزان کارایی درایو
  • کاهش مصرف انرژی به دلیل ارتباط الکترونیکی دقیق موتور با درایو
  • تشخیص دقیق موقعیت کابین
  • اندازه گیری دقیق سرعت

 

 

در موتورهای گیرلس این انکودرها یا بر روی هوزینگ موتور سوار می شوند یا در داخل هوزینگ موتور قرار می گیرند.

موتورهای گیرلس به انکودرهایی قوی، مقاوم در برابر لرزش و در عین حال سایز جمع و جور نیاز دارند، به خصوص در سیستم های آسانسور MRL (بدون موتورخانه). در این موتورها معمولاً از انکودرهای Absolute (مطلق) استفاده می شود. از این مدل انکودرها زمانی استفاده می شود که دقت موقعیت یابی مدنظر است.

انکودرهای از نوع مطلق به طور مداوم موقعیت خود را که به عنوان یک پیغام دیجیتالی از 1 و 0 است، گزارش می دهند که آیا کابین آسانسور در حال حرکت است یا خیر. هم چنین می توانند موقعیت خود را حتی اگر دستگاه خاموش باشد به یاد بیاورند.

برای موتورهای گیرلس از انکودر مطلق استفاده می‌شود که علاوه بر فیدبک سرعت و جهت چرخش موتور، موقعیت دقیق قطب های روتور (Rotor) را نیز به دست می‌دهد. با توجه به این که کنترل موتورهای گیرلس در مُد Servo انجام شده و در این روش اساسا تشخیص موقعیت لحظه‌ای قطب های روتور (Rotor) لازم است، بنابراین از انکودرهای افزایشی استفاده نمی شود.

 

ولتاژ انکودرهای وارداتی این مجموعه از 5 تا 30 ولت و تعداد پالس از 1024 تا 4096 می باشد.

هم چنین این مجموعه انواع انکودرها با برندهای اروپایی و آسیایی را به صورت تخصصی با گارانتی معتبر خدمات فنی مهندسی سخاوت عرضه می نماید.

 

 

انکودرهای Absolute شفت دار (برای موتور گیرلس):

این انکودرها معمولاً از ابتدا در کارخانه سازنده موتور گیرلس بر روی موتور سوار می شوند. که مدل های مختلفی بسته به نوع پالس دارند. بر روی موتورهای گیرلس وارداتی در صنعت آسانسور ایران معمولاً انکودر با برند Heidenhain، Tamagawa، Lika، Fenac و ... نصب شده است. در تصویر زیر یک انکودر شفت دار مخصوص موتور گیرلس رو مشاهده می کنید. شفت این انکودرها به صورت مخروطی می باشد.

 

 

 

انکودرهای Absolute هالوشفت (مخصوص موتور گیرلس):

همانند انکودرهای Absolute شفت دار، این انکودرها نیز معمولاً از ابتدا توسط کارخانه سازنده موتور بر روی موتور گیرلس نصب می شوند. این انکودرها فاقد شفت خارجی بود و دارای یک سوراخ (Hollow) هستند. این انکودر معمولاً بر روی شفت روتور نصب شده و فنرهای اطراف انکودر، آن را به بدنه موتور فیکس می کنند.

 

      

 

 

 

 

 

 

انکودر شفت دار مخصوص موتور گیرلس آسانسور

انکودر شفت دار مخصوص موتور گیرلس آسانسور

انکودر موتور گیرلس آسانسور - انکودر

یکی از تخصصی ترین حوزه ها در انتخاب اجزای مناسب برای آسانسور انتخاب انکودر مناسب برای موتورهای گیرلس است.

عضویت در خبرنامه

آخرین مطالب مربوط به خدمات فنی و مهندسی و بازرگانی سخاوت را در ایمیل خود دریافت کنید.