مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.

کارت بازرگانی برای هر کسی صادر نشود/ وزارت صمت کوتاهی کرده است

لیست اخبار - اخبار بازرگانی 108 بار دیده شده 0 پیام
کارت بازرگانی برای هر کسی صادر نشود/ وزارت صمت کوتاهی کرده است

رضا شیران خراسانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پیرامون لزوم عملیاتی شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا در کشور گفت: قاچاق کالا در کشور عموما به صورت سازمان یافته انجام می‌شود. این پدیده در حال حاضر در مناطق آزاد و گمرکات کشور به وسیله کانتینرها و سایر ادوات صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از پدیده مذکور قانون مبارزه با قاچاق کالا سال 1392 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. بعد از تصویب قانون مقرر شد سامانه‌ای برای افزایش کنترل و نظارت‌ها راه‌اندازی شود و دستگاه‌های متولی هر کدام پیشرفت کارهایشان را در سامانه اعلام کنند. متاسفانه با گذشت 6 سال از تصویب قانون، سامانه مذکور هنوز عملیاتی نشده است.

نماینده مردم خراسان شمالی درخصوص باره علت تعلل در نهایی شدن سامانه گفت: از 157 گمرک فعال در کشور متاسفانه درصد قابل توجهی، مجهز به سامانه‌های یکپارچه‌سازی اطلاعات، دستگاه ایکس‌ری و سایر ادوات لجستیکی نیستند. به همین دلیل شاهد عدم رصد دقیق کالاهای ترانزیتی گمرکات هستیم.

شیران در پاسخ به اینکه آیا مجلس برای کاهش قاچاق کالا در مناطق آزاد و گمرکات برنامه‌ای دارد، گفت: بر اساس گزارشات، بخشی از قاچاق کالا کشور در مناطق آزاد و گمرکات صورت می‌پذیرد. این موضوع در مجلس بارها مطرح و بررسی شده است. نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به اینکه چرا وزارت صمت رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی را  به اتاق بازرگانی واگذار کرده است، گفت: طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز وظیفه صدور، تمدید، ابطال و رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی با وزارت صمت است. نیازمند تعریف شاخص‌ها و تغییراتی در این زمینه برای بازرگانان هستیم.

وی ادامه داد: سابقه، تجربه‌کاری، تمکن مالی و... باید معیار باشند تا به راحتی کارت بازرگانی برای هر کسی صادر نشود و راه قاچاق کالا از این طریق مسدود شود. وزارت صمت نیز در این خصوص کوتاهی کرده است.

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان