مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
فلکه هرزگرد

فلکه هرزگرد

آشنایی با فلکه هرزگرد: یکی از قطعات تحت بار در آسانسور که مسئولیت انتقال نیروی محرکه آسانسور از فلکه اصلی موتور آسانسور به کابین آسانسور و کادر وزنه تعادل آسانسور را دارد.

فلکه های هرزگرد دارای دو نوع کلی بوده که عبارتند از فلکه هرزگرد چدنی و فلکه هرزگرد پلی آمید (نایلونی) موارد مهم و اساسی در انتخاب فلکه هرزگرد مناسب برای پروژه ها عبارتند از:

  • ظرفیت آسانسور: هر چقدر که ظرفیت آسانسور (یعنی وزنی که آسانسور می تواند در حالت ایمن تحمل کند) بالاتر باشد بایستی از فلکه هرزگرد قوی تری استفاده شود که برای افزایش قدرت تحمل فلکه هرزگرد موارد مختلفی از جمله طراحی ویژه، جنس چدن های خاص و نیز سختکاری سطح شیارها استفاده می شود.
  • سرعت آسانسور: یکی از مواردی که در طراحی فلکه هرزگرد و مشاوره فنی انتخاب فلکه هرزگرد برای پروژه ها بایستی مورد توجه قرار گیرد سرعت حرکت آسانسور است.
  • سیستم طراحی آسانسور: با توجه به نوع سیستم انتخاب شده در طراحی آسانسورها نوع فلکه هرزگرد متناسب با آن طراحی نیز تغییر می کند به طور مثال فلکه هرزگرد مناسب برای سیستم آسانسور 1:1 با فلکه هرزگرد مناسب برای سیستم آسانسور 2:1 متفاوت است.
  • موتور آسانسور: یکی از قطعات اصلی آسانسور که در تعیین نوع فلکه هرزگرد آسانسور تاثیر اساسی دارد موتور آسانسور است که با توجه به نوع موتور که گیربکسی یا گیرلس باشد فلکه هرزگرد متفاوت خواهد بود.
  • تعداد شیار: تعداد شیارهای فلکه هرزگرد آسانسور بایستی متناسب با شیارهای فلکه اصلی موتور آسانسور تعیین شود. البته نوع شیار فلکه هرزگرد همواره به صورت U بوده و نیازی به تطبیق کامل با شیار فلکه اصلی موتور از حیث شکل سطح مقطع ندارد.
  • گام شیار: همانند تطبیق کامل تعداد شیار فلکه هرزگرد با فلکه اصلی موتور گام شیار فلکه هرزگرد نیز بایستی دقیقا برابر با گام شیار فلکه اصلی موتور آسانسور باشد. عدم دقت به این نکته باعث ایجاد خوردگی شدید در فلکه اصلی موتور آسانسور، فلکه هرزگرد و از بین رفتن سیم بکسل های آسانسور خواهد شد.
فلکه هرزگرد چدنی

فلکه هرزگرد چدنی

فلکه هرزگرد - تولیدات آسانسور

رایج ترین فلکه های هرزگرد آسانسور از جنس چدن هستند که در ابعاد مختلف و متناسب با ظرفیت های مختلف طراحی و تولید می شوند. آیتم های مختلفی در تولید فلکه هرزگرد چدنی اهمیت دارد که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

فلکه هرزگرد سفارشی

فلکه هرزگرد سفارشی

فلکه هرزگرد - تولیدات آسانسور

با توجه به تنوع تولید در موتورهای آسانسور به منظور تامین زاویه آلفا و پاس کردن محاسبات استاندارد نیاز به انواع فلکه های هرزگرد در ابعاد و اندازه های مختلف است، به همین منظور از فلکه های سفارشی در پروژه ها به مقدار زیادی استفاده می شود.

فلکه هرزگرد قطر  40cm آماده

فلکه هرزگرد قطر 40cm آماده

فلکه هرزگرد - تولیدات آسانسور

پروفروش ترین فلکه های هرزگرد موجود در سطح بازار با مشخصات خاصی عرضه می شوند که عبارتند از فلکه هرزگرد با قطر 40 سانتیمتر و 4 و 5 شیار با شفت 40 میلیمتری که طیف گسترده ای از آسانسورهای با سیستم 1:1 از آن ها استفاده می کنند.

فلکه هرزگرد هیدرولیک

فلکه هرزگرد هیدرولیک

فلکه هرزگرد - تولیدات آسانسور

فلکه هرزگرد هیدرویک همان طور که از نامش پیداست برای استفاده در آسانسورهای هیدرولیک طراحی و تولید می شود. این نوع فلکه هرزگرد غالبا از چنس چدن بوده و 2 یا 3 شیار دارد. نکته حائز اهمیت در این نوع فلکه ها حرکت معکوس دو فلکه در کنار یکدیگر روی یک شفت است!؟

فلکه هرزگرد پلی آمید

فلکه هرزگرد پلی آمید

فلکه هرزگرد - تولیدات آسانسور

فلکه هرزگرد پلی آمید یکی از اتفاقات جالب در صنعت آسانسور است به این دلیل که در صنعت شیمی با استفاده از الیاف نایلونی به سطحی از استحکام رسیده اند که تا حدود زیادی با خواص فیزیکی چدن برابری می کند!

فلکه هرزگرد

فلکه هرزگرد

فلکه هرزگرد - تولیدات آسانسور

تعریف فلکه هرزگرد: یکی از قطعات تحت بار در آسانسور که مسئولیت انتقال نیروی محرکه آسانسور از فلکه اصلی موتور آسانسور به کابین آسانسور و کادر وزنه تعادل آسانسور را دارد.