مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
درب SetLift

درب SetLift

یکی از مهمترین قطعات مورد استفاده در آسانسور درب می باشد که به دو دسته کلی اتوماتیک و دستی تقسیم می شود. هر کدام از این دو دسته دارای ویژگی های مربوط به خود هستند.

خدمات فنی و مهندسی سخاوت تولید کننده درب های تمام اتوماتیک کابین و طبقه آسانسور با برند SetLift است. طرح کلی این محصولات کاملا منطبق بر تولیدات شرکت Selcom ایتالیا بوده و 100% مهندسی معکوس شده این محصولات است.

درب اتوماتیک آسانسور خود به دو بخش کلی زیر تقسیم می شود:

  • درب کابین (داخل): طبق استاندارد در هر آسانسور همواره یک درب اتوماتیک کابین بایستی وجود داشته باشد که وظیفه اصلی آن محافظت از مسافران در حین حرکت بین طبقات است و داخل چاه روی کابین آسانسور نصب می شود. درب کابین خود از بخش های مختلفی تشکیل شده است که مهمترین بخش آن پک الکتریکال و سیستم محرکه آن می باشد که بایستی ویژگی های خاصی داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با درب کابین آسانسور به بخش مربوطه مراجعه نمایید.
  • درب طبقه (بیرون): یکی از قسمت های سری ایمنی آسانسور که محافظ ایمنی و سلامت افراد است درب طبقه آسانسور است (که بیرون چاه و در طبقه ها نصب می شود) و یکی از اجزای استاندارد آسانسور قفل درب طبقات است که بایستی آزمون های سختی را طی کند. درب طبقه آسانسور نسبت به درب کابین آسانسور پیچیدگی کمتری داشته اما بایستی عملکردی بسیار دقیق و ایمن داشته باشد. تمام درب های طبقات از بخش های اصلی و فرعی مختلفی تشکیل شده اند که با مراجعه به بخش درب طبقه آسانسور اطلاع بیشتری کسب خواهید نمود.
درب طبقه SetLift

درب طبقه SetLift

درب SetLift - تولیدات آسانسور

درب طبقه آسانسور یکی از مهمترین اجزای آسانسور از نگاه مسافر است زیرا برای مدتی که منتظر رسیدن آسانسور است به آن خیره می شود! البته این یک شوخی است اما از لحاظ روانشناسی تاثیر به سزایی در ایجاد احساس امنیت برای مسافران آسانسور دارد.

قطعات درب SetLift

قطعات درب SetLift

درب SetLift - تولیدات آسانسور

قطعات یدکی درب آسانسور همواره از جمله مهمترین عواملی است که افرادی که به دنبال تهیه و خرید درب ها هستند به آن توجه می کنند. علت این موضوع این است که تقریبا پر کار ترین قسمت آسانسور درب آسانسور بوده و در صورت نصب ناصحیح یا کیفیت نامطلوب قطعات به کار رفته در درب ها معمولا دردسرهای زیادی برای سرویس و نگهداری آسانسور ایجاد شده و بعضا منجر به خارج شدن از سرویس کل آسانسور می شود که با توجه به اهمیت جان مسافران آسانسور و ساکنان ساختمان بایستی از قطعات با کیفیت در درب های آسانسورها استفاده شود.

 درب کابین SetLift

درب کابین SetLift

درب SetLift - تولیدات آسانسور

درب داخلی آسانسور یا همان درب کابین باید به صورت اتوماتیک باشد. این درب های اتوماتیک دارای تنوع بسیار زیادی هستند و عوامل متعددی در انتخاب و نصب آن ها دخیل هستند. همچنین بر اساس طراحی و تنوع تولید نیز به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. درب های کابین تولید خدمات فنی و مهندسی سخاوت با نام تجاری SetLift در سطح بازار شناخته شده اند و طبق طراحی Selcom ایتالیا تولید می شوند.