مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.

درب طبقه SetLift

تولیدات آسانسور,درب SetLift,درب SetLift

درب طبقه آسانسور یکی از مهمترین اجزای آسانسور از نگاه مسافر است زیرا برای مدتی که منتظر رسیدن آسانسور است به آن خیره می شود! البته این یک شوخی است اما از لحاظ روانشناسی تاثیر به سزایی در ایجاد احساس امنیت برای مسافران آسانسور دارد.

درب طبقه آسانسور یکی از مهمترین اجزای آسانسور از نگاه مسافر است زیرا برای مدتی که منتظر رسیدن آسانسور است به آن خیره می شود! البته این یک شوخی است اما از لحاظ روانشناسی تاثیر به سزایی در ایجاد احساس امنیت برای مسافران آسانسور دارد.


همانطور که اسمش پیداست درب طبقه به اندازه تعداد توقف های آسانسور باید وجود داشته باشد، برای مثال یک ساختمان 12 طبقه که دارای یک لابی و 2 طبقه پارکینگ است دارای 15 دستگاه درب طبقه می باشد که خود نشان دهنده این است که یکی از مهمترین اجزای آسانسور درب طبقه است هم از لحاظ عملکرد هم تاثیر مستقیم روی هزینه های تولید یک آسانسور.

در توضیحات مربوط به درب کابین اشاره شد که درب کابین و طبقه از جنبه های زیادی بایستی با یکدیگر منطبق باشند اما تفاوت هایی در درب طبقه و کابین آسانسور وجود دارد که در ادامه به توضیح درباره این تفاوت ها می پردازیم.

ارتفاع لته ها: برای درب های با طراحی Selcom این یک موضوع جا افتاده است که ارتفاع درب طبقه و کابین 10 سانتیمتر با یکدیگر اختلاف دارد و همواره درب طبقه کوتاه تر یا مساوی با درب کابین است.

چارچوب درب طبقه: با توجه به اینکه درب طبقه در جای خود ثابت است و مهمترین وظیفه آن ایزوله کردن ایمن و کامل ورودی های چاه آسانسور است نیاز داریم که بوسیله قطعاتی حاشیه درب را بپوشانیم که این این قطعات چارچوب گفته می شود. البته این چارچوب برای استقرار درب در نظر گرفته شده و طوری طراحی شده است که به صورت مستقل از سازه ساختمان ایستایی خود را حفظ می کند.

قفل درب طبقه: تنها قطعه ایمنی در سیستم های درب آسانسور قفل درب طبقه آسانسور است که تابلو فرمان آسانسور برای حرکت کابین از کنتاکتی که در این قفل تعبیه شده سیگنال مربوطه را دریافت و پردازش می کند. لازم به ذکر است که قفل درب طبقه جزو قطعات استاندارد اجباری در کل سیستم آسانسور است که بایستی آزمون های سختی از جمله تست 1 میلیون ضرب باز و بسته شدن را پاس کند.

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان
}