مطالب روز :
در کشور نروژ آسانسورهايي براي دوچرخه قرار داده شده است .در خيابانهايی که شيب زيادي دارد و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است نصب شده است.
آسانسور “سانتا ژوستا” در شهر ليسبون-پرتغال- بيشتر نوستالژی تاريخی دارد و ارتفاع آن ۱۳ متر است.
آسانسور برج ۲۹۹ متري "ايفل" در پاريس-فرانسه هم از مشهورترين آسانسورهای هيجاني دنيا است.
مرکز تجاري "راکفلر" در منهتن –نيويورک- آسانسوری به ارتفاع ۲۴۳ متر دارد.
آسانسور جالب ۱۲۹ متری "آسمان نما" در استکهلم سوئد گردشگران را به تماشای زيبايي های آسمانها می برد.
“طاق دروازه”،يک طاق قوسي معروف در ميزروي-آمريکا- است که ۱۹۲ متر ارتفاع دارد و آسانسوري براي بردن گردشگران به بالاترين نقطه نيز موجود است.
آسانسور ۱۵۲ متري شهر "انتبرگن" در سوئيس، چشم انداز فوق العاده ای از درياچه واقع در شهر می دهد.
درد مفصل، علت ۳۰% از مراجعه به کلينيک ها ميباشد/ضرورت آسانسور در آپارتمان ها
آسانسور عمر متوسط يک آسانسور 15 سال است.
آینه آسانسور متخصصان با توجه به هزينه هاي سنگين نوسازي آسانسور به نصب آينه روي آوردند. امروزه در اغلب آسانسورها شما مي توانيد با نگاه کردن به آينه سرگرم شويد.
آسانسور آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند از کار افتاده است و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید.
آسانسور بيلانگ بلندترين آسانسور دنيا بيلانگ به ارتفاع ۳۳۰متر در کشور چين قرار دارد.
صفحه اصلی انکودر

انکودر

اولین و کامل ترین ارائه دهنده انواع انکودرهای تخصصی صنعت آسانسور

انکودر (Encoder) یک تجهیز الکترومکانیکی است که حرکت دورانی شفت موتور را لحظه به لحظه به کدهای دیجیتال یا آنالوگ تبدیل و برای درایو تابلو فرمان ارسال می نماید. انکودر آسانسور یک قطعه حیاتی برای سیستم کنترلی آسانسور است که موجب می شود کابین آسانسور با سطح طبقه در هنگام توقف همسطح باشد، درب های آسانسور به طور کامل و به موقع باز و بسته شوند و نهایتاً حرکتی نرم و لذت بخش برای مسافران فراهم شود.

در شکل (1) نمودار حرکتی یک آسانسور با انکودر و بدون انکودر به صورت شماتیک نشان داده شده است.

شکل 1) نمودار شماتیک حرکت آسانسور

درایو تابلو فرمان (Inverter) پس از دریافت کدهای ارسالی از انکودر (که روی موتور آسانسور نصب شده است)، مطلوبترین منحنی حرکت را در اختیار موتور قرار می دهد و موجب حرکتی نرم برای مسافران آسانسور می شود. به این سیستم (Close Loop) یا مدار بسته می گویند.

شکل 2) مدار بسته عملکرد انکودر

به طور خلاصه، انکودر چندین وظیفه برای ایجاد عملکرد ایمن آسانسور بر عهده دارد:

  • کنترل سرعت آسانسور
  • کنترل درب آسانسور
  • موقعیت یابی عمودی

در واقع انکودرها می توانند بر روی موتور گیربکس آسانسور، درب آسانسور، گاورنر و کابین آسانسور نصب شوند و هر کدام وظیفه جداگانه ای دارند.

انکودر! قطعه ای برای حرکت نرم تر و بدون لرزش آسانسور

 

نصب انکودر بر روی موتور گیربکس مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

  1. حرکت نرم تر و بدون لرزش آسانسور به خصوص در ابتدا و انتهای حرکت (شتاب مثبت و منفی کابین)
  2. کاهش مصرف انرژی و بهره وری بیشتر (در واقع سیستم های بدون انکودر (open loop) بهره وری خوب و مطلوبی ندارند و فقط هنگامی که از انکودر (close loop) استفاده شود سیستم 3vf واقعی و صرفه جویی در مصرف برق وجود خواهد داشت)
  3. افزایش ایمنی آسانسور
  4. تشخیص بهتر عیوب مکانیکی و الکتریکی موتور گیربکس و  پیشگیری از خسارت های پر هزینه 

مجموعه فنی مهندسی سخاوت با بیش از 25 سال سابقه و تجربه درخشان در زمینه واردات انکودرهای تخصصی صنعت آسانسور همواره در تلاش است که کامل ترین و به روزترین انکودرها را در این صنعت برای مشتریان عزیز فراهم نماید.

لازم به ذکر است در این مجموعه کلیه قطعات یدکی مورد نیاز نصب و راه اندازی انکودر، توسط تیم واحد مهندسی طراحی و به صورت انبوه با درنظر گرفتن کلیه استاندارهای فنی و ایمنی تولید می گردد.

انکودرهای وارداتی این شرکت شامل برندهای مختلف آسیایی و اروپایی هم برای موتورگیربکس و هم برای موتور گیرلس می باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انکودرها و قطعات موردنیاز نصب انکودر بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

انکودر موتور گیربکس آسانسور

انکودر موتور گیربکس آسانسور

انکودر (Encoder) قطعه ای است که حرکت دورانی شفت موتور را لحظه به لحظه به صورت سیگنال به درایو تابلو فرمان ارسال می نماید و موجب حرکت نرم تر آسانسور می گردد. ...

انکودر موتور گیرلس آسانسور

انکودر موتور گیرلس آسانسور

انکودر (Encoder) قطعه ای است که حرکت دورانی شفت موتور را لحظه به لحظه به صورت سیگنال به درایو تابلو فرمان ارسال می نماید و موجب حرکت نرم تر آسانسور می گردد. ...

متعلقات

متعلقات

خدمات فنی مهندسی سخاوت، اولین و کامل ترین تولیدکننده و واردکننده قطعات مورد نیاز نصب انکودر بر روی موتور گیربکس و گیرلس آسانسور ...

نمایندگی های انکودر

نمایندگی های انکودر

در این منو شما از نمایندگی های مجموعه فنی و مهندسی سخاوت آشنا می شوید ...