آموزش نصب کردن کابین آسانسور مرحله به مرحله + فوت و فن ها

آموزش نصب کابین آسانسور مرحله به مرحله + فوت و فن ها

هنگامی که تصمیم گرفتید یک آسانسور مسکونی یا تجاری را در خانه یا محل کار خود نصب کنید، بسیار مهم است که خود را آموزش دهید و ابتدا تحقیقات کاملی انجام دهید و اطلاعات مهمی درباره نصب کابین آسانسور جمع آوری کنید. آسانسورهای امروزی نه تنها حرکت بین طبقات را آسان‌تر می‌کنند، بلکه می‌توانند حمل و نقل کالا و افراد را سریع‌تر و ایمن‌تر از استفاده از راه پله‌ها کنند. در همین جهت می‌خواهیم در ادامه درباره نصب کابین آسانسور و مراحل آن صحبت کنیم.

نصب کردن آسانسور چه مراحلی دارد؟

به طور کلی مهم‌ترین نکات و مراحلی که باید هنگام نصب کابین آسانسور در نظر داشته باشید شامل موارد زیر می‌شوند:

آسانسوری را انتخاب کنید که برای شما مناسب است

دیدن هر محصولی قبل از تصمیم گیری برای خرید بسیار مهم است. این به شما امکان می‌دهد دقیقاً ببینید که آسانسور چگونه است و چه امکاناتی دارد و آیا آسانسوری که قرار است نصب شود دقیقاً مطابق انتظار شما است یا خیر. برخی از سوالات کلیدی که هنگام انتخاب و نصب یک آسانسور باید پرسید شامل چه نوع سیستم درایو استفاده خواهد شد؟ ویژگی‌های ایمنی چیست؟ اندازه کابین آسانسور موجود چیست؟ سرعت کابین آسانسور و حداکثر ظرفیت کابین آسانسور چقدر است؟ همچنین قبل از اینکه آسانسور شما برای ساخت و نصب تایید شود، مهم است که به نمایندگی آسانسور مورد نظر خود بازگردید و انتخاب آسانسور را نهایی کنید. همیشه هنگام انتخاب سطوح بالابر خود وقت بگذارید و در صورت امکان، از خانه نمونه برداری کنید تا به شما کمک کند سبک، طرح و رنگ را به درستی مطابقت دهید.

نقشه‌های لازم برای نصب کردن آسانسور را با دقت چک کنید

هنگامی که آسانسور مورد نظر خود را انتخاب کردید حالا نوبت آن است که نقشه‌های مربوط به نصب کردن آسانسور را با دقت چک کنید. معمولا شرکت سازنده آسانسور اولین بازبینی نقشه‌های مهندسی شده نصب کردن آسانسور را تکمیل می‌کند. مهم است که همه سازندگان آسانسور و افرادی که قصد نصب کردن آن را دارند یک کپی از این نقشه‌ها داشته باشند، بنابراین می‌توان به تمام بارهای مهم، اندازه گیری‌ها و جزئیات در طول ساخت چاه بالابر و کارهای مربوطه اشاره کرد و از بوجود آمدن خطر و مشکلات اضافی جلوگیری کرد.

بررسی جزئیات هنگام نصب

یک شرکت سازنده آسانسور خوب در مدیریت پروژه ساخت چاه آسانسور (بدون هزینه اضافی) و همچنین نصب آن به شما کمک خواهد کرد و این اطمینان را حاصل می‌کند که حداقل تغییرات قبل از تایید آسانسور برای ساخت و شروع نصب آسانسور انجام می‌شود. بسیار مهم است که سازنده در طول ساخت هر شفت بالابر با شرکت آسانسور در تماس باشد تا از نصب کارآمد و بدون دردسر اطمینان حاصل شود. برخی از جزئیات مهم که در هنگام نصب آسانسور مورد بحث قرار می‌گیرند شامل الزامات الکتریکی آسانسور، محل نصب تابلو فرمان آسانسور، دیوارها و آسترهای شفت بالابر، دهانه‌های درب فرود، عمق چاله بالابر و… می‌شود.

بتون ریزی کف چاه آسانسور

پس از اینکه تمام جزئیات و نقشه نصب آسانسور را به طور کامل بررسی کردید حالا نوبت آن است که با توجه به شرایط آپارتمان و یا مرکز تجاری و نوع آسانسور بتون ریزی کف چاه آسانسور را با دقت زیاد انجام دهید.

آهن ‌کشی چاه آسانسور

مرحله آهن کشی شامل استفاده از سازه فلزی در داخل چاه آسانسور برای استقرار براکت‌های ریل‌های کابین اسانسور و ریل‌های وزنه است. این مرحله با استفاده از تهیه لیست آهن آلات مورد نیاز، تهیه نقشه آهن کشی چاه آسانسور و… انجام می‌شود. تمامی این مراحل باید زیر نظر متخصص انجام شود.

تنظیم ستون‌ها

تنظیم ستون‌ها
تنظیم ستون‌ها

پس از مشاوره اولیه در مورد موقعیت مناسب آسانسور نوبت به مرحله تنظیم ستون‌ها می‌شود. مکانی که آسانسور در آن نصب می‌شود باید فضای کافی برای نصب سیستم توسط کارگران را داشته باشد، طبقات در تمام سطوح باید به اندازه کافی محکم باشند و سیستم را پشتیبانی کند و همچنین باید فضای بالای سر کافی برای بارگیری بار وجود داشته باشد. سپس ستون‌ها پیچ می‌شوند و به جای خود هدایت می‌شوند.

اضافه کردن کالسکه

کالسکه انتخاب شده در ستون‌ها در موقعیت دقیقی قرار می‌گیرد که با علامت گذاری روی زمین نشان داده شده است. قبل از نصب زنجیر بالابر و اتصال به بلوک‌های چرخ، بلوک‌های چرخ بر روی شن و ماسه ستونی که به پایه‌های کالسکه پیچ شده است، نصب می‌شوند.

بالا بردن پایه درایو

برای بالابرهای مکانیکی یک پایه محرکه باید در بالای ستون‌ها بلند شود. این موتور درایو در موقعیت خود پیچ شده و به تکیه گاه‌های اصلی جوش داده می‌شود.

مونتاژ و تنظیم دروازه‌ها و محفظه‌ها

دروازه‌ها و محفظه‌ها برای جلوگیری از لیز خوردن اقلام از VRC و آسیب رساندن به افراد مهم هستند؛ بنابراین باید محکم در جای خود جوش داده شوند.

سیم کشی قطعات الکتریکی

همه آسانسورها اکنون به صورت الکترونیکی کنترل می‌شوند و پس از اتمام نصب اصلی، تکنسین شما سیم کشی مناسب را تکمیل می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که آسانسور شما با یک سوئیچ کار می‌کند.

تست جامع

پس از نصب آسانسور، یک سری آزمایشات الکتریکی و مکانیکی انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آسانسور برای کارکرد ایمن آماده است و با استانداردها مطابقت دارد. هنگامی که تمام تست‌ها با موفقیت به پایان رسید آسانسور آماده استفاده خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم درباره نصب کابین آسانسور صحبت کنیم و نکاتی که لازم است بدانید را برای شما توضیح دهیم. در پایان به این نکته توجه داشته باشید که قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید کابین آسانسور و نصب آن، درک فرآیند دقیق نصب آسانسور بسیار مهم است. شما باید مطمئن باشید که محصول مناسب را متناسب با نیازهای خاص خود انتخاب کرده‌اید و همچنین یک شرکت آسانسور که در هر مرحله از فرآیند با شما همراه خواهد بود را انتخاب کنید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه