تعمیر درب اتوبوسی آسانسور آیا ارزشش را دارد؟

تعمیر درب اتوبوسی آسانسور آیا ارزشش را دارد؟

درب اسانسور یکی از قطعاتی است که همواره در معرض خرابی و آسیب دیدن قرار دارد. چرا که در طول روز بارها با اسانسور تردد شده و به دنبال باز و بسته شدن های مکرر درب آسانسور، امکان اسیب رسیدن به آن وجود خواهد داشت.

درب اسانسور انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها درب اتوبوسی می باشد. این نوع درب تقریبا قدیمی شده و امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. به همین منظور ما تصمیم داریم در این مطلب درخصوص تعمیر درب اتوبوسی آسانسور با شما صحبت کرده و بررسی کنیم که تعمیر این نوع درب بهتر است یا تعویض آن؟! پس اگر آسانسور ساختمان شما هم از این نوع درب برخوردار است، تا انتهای مطلب همراه ما باشید!

آشنایی کلی با درب اتوبوسی آسانسور

درب اتوبوسی یکی از انواع درب های آسانسور می باشد که نسبت به انواع دیگر استفاده و کاربرد کمتری دارد. این درب تا حد زیادی با درب اتوبوس های شرکت واحد شباهت دارد و به همین دلیل با این نام شناخته می شود. یعنی این نوع درب برای باز و بسته شدن به فضای زیادی نیاز دارد و مانند درب های کشویی نیست. به همین دلیل است که استفاده از این نوع درب روز به روز در حال کاهش می باشد.

درب اتوبوسی آسانسور به دلایل مختلفی امکان دارد دچار خرابی و یا آسیب شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. تعمیر این درب توسط شرکت های مختلفی انجام می شود، اما نحوه تعمیر آن بستگی به علت خرابی دارد.

دلایل خرابی درب اتوبوسی آسانسور

درب اتوبوسی اسانسور به دلایل مختلفی ممکن است دچار فرسودگی شده و نیاز به تعمیر پیدا کند. برخی از این دلایل عبارتند از:

  • فشار آوردن به درب اتوبوسی آسانسور و یا تکیه دادن به آن احتمال آسیب دیدن آن را بیشتر می کند.
  • باز کردن درب اسانسور به صورت دستی دلیل مهم و رایج دیگری است که نیاز به تعمیر درب اتوبوسی را افزایش می دهد.
  • تجمع زباله ها و گرد و غبار در میان درب باعث می شود که درب اسانسور برای باز و بسته شدن با مانع روبرو شده و به تدریج دچار اسیب شود. به همین دلیل حتما باید در فواصل زمانی مشخص کابین و درب اسانسور را تمیز کرد.

این ها تنها دلایلی نیستند که می توانند به خرابی درب اسانسور منجر شوند و این مشکل ممکن است به دلایل مختلف به وجود بیاید. بنابراین برای اینکه از چنین مشکلی جلوگیری کنید، بهتر است هر چند وقت یکبار برای سرویس های دوره ای اسانسور توسط یک تعمیرکار متخصص اقدام کنید.

تعمیر درب اتوبوسی اسانسور چگونه انجام می شود؟

همانطور که در بخش های قبلی هم اشاره کردیم، امروزه استفاده از درب های اتوبوسی اسانسور چندان هم رایج نیست. به همین دلیل قطعات این نوع درب به سختی پیدا می شود و ممکن است تعمیر آن چندان هم کار ساده ای نباشد. البته شرکت های آسانسوری وجود دارند که می توانند این کار را برای شما انجام دهند و نگرانی چندانی در این خصوص وجود نخواهد داشت. اما امکان دارد هزینه تعمیر و خرید قطعات کمی بالا باشد.

تعمیر درب های اتوبوسی بهتر است یا تعویض آن؟

امروزه درب های اتوبوسی انتخاب مناسبی برای اسانسور به نظر نمی رسند و با توجه به اینکه قطعات آن ها به سختی یافت می شود، تعمیر آن ها هم کار ساده ای نیست. از طرفی دیگر، هزینه های مربوط به سرویس دوره ای و تعمیر این درب ها هم هزینه زیادی به همراه دارد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم در صورت خرابی این درب ها، آن ها را تعویض کرده و از سیستم های جدیدتری استفاده کنید که احتمال خرابی آن ها کمتر است.

البته اگر به تعمیر درب اتوبوسی اسانسور اصرار دارید، می توانید این کار را به افراد تعمیرکار بسپارید. همانطور که گفتیم شرکت هایی وجود دارند که می توانند در پیدا کردن قطعات و تعمیر این درب ها به شما کمک کنند.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه