لیست تولید کنندگان آسانسور و تجهیزات و قطعات مختلف آن

لیست تولید کنندگان آسانسور و تجهیزات و قطعات مختلف آن

آسانسور از مونتاژ قطعات کوچک و بزرگ و پیچیده تشکیل شده است تا بتواند عملکرد خوبی را ارائه دهد. قطعاتی همچون موتور، ریل، درب و تابلو فرمان از دسته تجهیزات مهم و کاربردی در آسانسورها هستند. در این مقاله به طور مفصل به معرفی انواع برندهای خارجی این قطعات و شرکت های سازنده آن ها می پردازیم.

لیست تولید کنندگان موتور آسانسور

لیست تولید کنندگان موتور آسانسور
لیست تولید کنندگان موتور آسانسور

قلب هر سیستمی موتور آن است که باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و بتواند به نحو احسن به کاربران خدمات لازم را ارائه دهد. انواع برندهای ایرانی و خارجی موتور آسانسور در بازار کشور وجود دارد که هر یک دارای مرغوبیت و ویژگی های منحصربفردی هستند. در ادامه به معرفی لیست تولیدکنندگان خارجی موتور آسانسور می پردازیم.

ویژگی های محصول محل شرکت نام برند
کیفیت بالا و تنوع مدل ها و ظرفیت ها کشور ایتالیا

 

موتور آسانسور آلبرتو ساسی
قابلیت نصب در جهات مختلف و کارایی بالا کشور ایتالیا موتور گیربکس فیا ایتالیا
دارای سه حالت نصب، مناسب برای ساختمان هایی که امکان ساخت موتورخانه ندارند. کشور ایتالیا موتور آسانسور سیکور
این موتور آسانسورا ز نوع گیرلس (فاقد جعبه دنده) کشور آلمان موتور آسانسور گیرلس زیلابگ
سیستم ترمز پیشرفته ، کارایی و کیفیت مطلوب، راندمان موتور ارتقاء یافته کشور چین موتور گیرلس ویتور چین
استاتیک لود و لودینگ مناسب و راندمان بالا کشور ایتالیا موتور آسانسور مونتاناری
طراحی زیبا و ظرفیت های مختلف، کنترل دقیق، کیفیت بالا کشور ایتالیا موتور های گیربکس ایتال
ارزان و رایج ترین توع موتور آسانسور در ایران کشور ایتالیا موتور آسانسور جم

۱. موتور آسانسور آلبرتو ساسی

موتور آسانسور آلبرتو ساسی
موتور آسانسور آلبرتو ساسی

شرکت آلبرتوساسی از تولیدکنندگان و طراحان معتبر موتور آسانسور است که در سال ۱۹۴۶ در شهر میلانو ایتالیا تأسیس شد. این شرکت از پیشتازان صنعت در خصوص موتورهای  کششی و گیرلس محسوب می شود. موتورهای تولیده توسط این شرکت از تنوع و ظرفیت های بالایی برخوردار هستند و کیفیت بسیار خوبی دارند.

۲. موتور گیربکس سیکور ایتالیا

موتور گیربکس سیکور ایتالیا
موتور گیربکس سیکور ایتالیا

یکی از برندهای معروف بین المللی در تولید تجهیزات آسانسور شرکت سیکور ایتالیا است. موتور آسانسور سیکور ایتالیا در بازار صنایع ایران نیز مورد استقبال قرار گرفته است. موتور گیربکس سیکور ایتالیا قابلیت نصب به سه حالت را دارد و برای استفاده در ساختمان هایی که امکان ساخت موتورخانه های بزرگ وجود ندارد مناسب می باشد.

۳. موتور آسانسور مونتاناری

موتور آسانسور مونتاناری
موتور آسانسور مونتاناری

شرکت تولید کننده موتور آسانسور مونتاناری از در کشور ایتالیا واقع است و از جمله تولیدکنندگان معروف در تولید قطعات و تجهیزات آسانسور به شمار می رود. موتور آسانسور مونتاناری از پرکاربردترین موتور های گیربکس در صنعت آسانسور است که کیفیت و عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد.

 ۴. موتور گیربکس فیا ایتالیا

موتور گیربکس فیا ایتالیا
موتور گیربکس فیا ایتالیا

شرکت تولید کننده موتور گیربکس فیا ایتالیا بهترین موتور های آسانسور دنیا را تولید می کند که ظرفیت های متعددی از این موتور در بازار ایران وجود دارد. قابلیت نصب در جهات مختلف و کارایی بالا از ویژگی های منحصربفرد موتور گیربکس فیا ایتالیا است. بیشترین کاربرد این محصول در ساختمان های پر ترافیک مانند مراکز تجاری-اداری و برج ها می باشد.

۵. موتور گیربکس ایتال

موتور گیربکس ایتال
موتور گیربکس ایتال

شرکت ایتال از تولیدکنندگان پرآوازه در تولید و طراحی موتور آسانسور در سطح جهانی است. موتور گیربکس ایتال در توان و ظرفیت های مختلف طراحی شده و مطابق با استاندارد جهانی با کیفیت بالا و کنترل دقیق ساخته می شود.

۶. موتور آسانسور جم ایتالیا

موتور آسانسور جم ایتالیا
موتور آسانسور جم ایتالیا

شرکت جم ایتالیا از دسته برندهای خارجی تولید کننده موتورهای با کیفیت آسانسور است که در سطح بین المللی واردت آن انجام می شود. متخصصان ایرانی در طراحی و تولید موتورهای گیربکس از این موتور آسانسور جم ایتالیا الگو گرفته اند.

۷. موتور گیراس زیلابگ آلمان

موتور گیراس زیلابگ آلمان
موتور گیراس زیلابگ آلمان

شرکت زیلابگ تولید کننده تجهیزات و قطعات آسانسور است که از برندهای خارجی شناخته شده در سطح جهانی محسوب می شود. این شرکت در کشور آلمان تاسیس شده و محصولات آن به سایر کشورها صادر می گردد. بیشترین کاربرد موتور آسانسور گیرلس زیلابگ در برج های لوکس می باشد.

۸. موتور گیرلس ویتور چین

موتور گیرلس ویتور چین
موتور گیرلس ویتور چین

یکی از تولید کنندگان تجهیزات آسانسور شرکت ویتور در کشور چین است؛ موتور گیربکس ویتور چین از جمله محصولات با کیفیت این شرکت می باشد که مجهز به سیستم ترمز پیشرفته بوده و راندمان بالایی دارد.

لیست تولید کنندگان ریل آسانسور

لیست تولید کنندگان ریل آسانسور
لیست تولید کنندگان ریل آسانسور

ریل آسانسور سوپر ساورا و ریل آسانسور مونته فرو و ریل آسانسور مارازی از برترین ریل های آسانسور هستند که در کشورهای اسپانیا و ایتالیا ساخته می شوند. این ریل ها بیشترین کاربرد را در آسانسور های بلند و پر تردد دارند. ریل های آسانسور تولید ده توسط شرکت مونته فرو، سوپر ساورا و مارازی به دلیل مقاومت بالایی که دارند توسط شرکت های فروش قطعات آسانسور با قیمت بیشتری به فروش می رسند.

ویژگی محصول محل شرکت نام برند
 برخورداری از تکنولوژی کشش سرد (نورد سرد)

مناسب جهت ریل وزنه برای آسانسور های ۸ تا ۱۲ نفره

مناسب جهت ریل کابین برای آسانسور های ۱ تا ۸ نفره

 

کشور اسپانیا ریل سوپر ساورا
 از جنس فولاد ساخته شده

وظیفه هدایت کابین آسانسور به صورت عمودی را دارد.

کشور ایتالیا ریل آسانسور مونته فرو ایتالیا

 

۱. شرکت تولید کننده ریل آسانسور ساورا

شرکت تولید کننده ریل آسانسور ساورا
شرکت تولید کننده ریل آسانسور ساورا

شرکت تولید کننده قطعات آسانسور ساورا اسپانیا در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد. این شرکت تولید کننده و صادر کننده تجهیزات مختلف در صنعت آسانسور است. مشتریان هدف برند ساورا شرکت های چند ملیتی هستند که با آنها قراردادهای همکاری طولانی مدت منعقد می گردد. ریل های آسانسور ساورا به سایر کشورهای جهان صادر می شود و در کشورهای مختلف نمایندگی های برند ساورا وجود دارند.

۲. شرکت تولید کننده ریل آسانسور مونته فرو ایتالیا

شرکت تولید کننده ریل آسانسور مونته فرو ایتالیا
شرکت تولید کننده ریل آسانسور مونته فرو ایتالیا

یکی از بهترین و مطرح ترین ریل آسانسور وارداتی، ریل مونته فرو ایتالیا است که در بازار ایران نیز به فروش می رسد. بیشترین کاربرد ریل مونته فرو ایتالیا در اکثر پروژه های انبوه سازی می باشد؛ زیرا این ریل آسانسور ساخت کشور ایتالیا در برابر ضربه و فشار از مقاومت بالایی برخوردار بوده و دوام بالایی دارد.

لیست تولید کنندگان درب آسانسور

لیست تولید کنندگان درب آسانسور
لیست تولید کنندگان درب آسانسور

درب آسانسور از لحاظ ایمنی و کارکرد از دسته قطعات مهم در آسانسورها محسوب می شود. تامین امنیت مسافران از طریق تفکیک فضا و قطع دسترسی به محیط‌های خطرناک از جمله مهم ترین وظایف درب آسانسور می باشد. در هر سیستم آسانسور دو نوع درب طبقه و درب کابین وجود دارد که توسط برندهای داخلی و خارجی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند.

ویژگی محصول نام کشور نام برند
پیشرفته ترین و بروز ترین مدل های درب آسانسور کشور ایتالیا درب آسانسور سلکوم ایتالیا

 

طراحی مناسب، عملکرد منسجم و سریع کشور ترکیه درب آسانسور سلکوم ترک

 

کیفیت و قیمت مناسب کشور چین درب آسانسور سلکوم چین

۱. شرکت تولید کننده درب آسانسور سلکوم ایتالیا

شرکت تولید کننده درب آسانسور سلکوم ایتالیا
شرکت تولید کننده درب آسانسور سلکوم ایتالیا

برند سلکوم ایتالیا در سال ۲۰۲۰ میلادی جدیدترین مدل های درب آسانسور را وارد بازارهای جهانی کرد. درب های آسانسور برند سلکوم ایتالیا که شامل تجهیزات و قطعات مورد نیاز آسانسور است از جمله پیشرفت ترین و بروزترین مدل های درب آسانسور تا به امروز می باشد. محصولات برند سلکوم در شرکت ایتالیایی ویتور تولید می شود از به سراسر جهان صادر می گردد.

۲. تولید کننده درب آسانسور سلکوم ترک

تولید کننده درب آسانسور سلکوم ترک
تولید کننده درب آسانسور سلکوم ترک

شرکت تولید کننده درب آسانسور سلکوم در کشور ترکیه واقع است و در عرصه طراحی و تولید درب های سانترال و درب های تلسکوپی فعالیت می کند. این درب ها دارای طراحی مناسب و منسجم برای تسریع در عملکرد درب و آهسته باز شدن آن ها می باشد. درب آسانسور سلکوم ترکیه به دلیل داشتن قابلیت های زیاد از پرکاربرد ترین درب های اتوماتیک آسانسور به شمار می رود.

۳. شرکت تولید کننده درب سلکوم چین

شرکت تولید کننده درب سلکوم چین
شرکت تولید کننده درب سلکوم چین

چین کارخانجات متعددی در زمینه تولید تجهیزات و قطعات آسانسور دارد که به لحاظ کیفیت و قیمت مناسب محصولات خود توانسته آن ها را به سایر کشورها صادر کند. بیشترین درب های آسانسور صادراتی از نوع درب های طبقه سلکوم چین می باشد.

لیست تولید کنندگان تابلو فرمان آسانسور

 لیست تولید کنندگان تابلو فرمان آسانسور
لیست تولید کنندگان تابلو فرمان آسانسور

تابلو فرمان آسانسور وظیفه کنترل دور موتور را برعهده دارد و کار هدایت کابین در جهت بالا و پایین را انجام می دهد. این قطعه در آسانسور مانع از ایجاد حرکات ناگهانی می شود. محل قرار گیری تابلو فرمان در قسمت موتور و مرکز اصلی پردازش اطلاعات آسانسور می باشد. در سطح دنیا تولیدکنندگان معتبری تابلوفرمان های با کیفیتی را طراحی می کنند و به بازار عرضه می کنند.

ویژگی محصول محل شرکت نام برند
دارای سیستم یو پی اس

کارکدک

باطری

نوع حرکت تک سرعته

کشور ترکیه  تابلوفرمان آرکل

 

شرکت تابلوفرمان آرکل آسانسور

شرکت تابلوفرمان آرکل آسانسور
شرکت تابلوفرمان آرکل آسانسور

شرکت تولیدکننده تابلوفرمان آرکل آسانسور در سال ۱۹۹۸ تأسیس شد؛ این شرکت با تولید تابلو آرکل آسانسور فعالیت خود را در کشور ترکیه آغاز کرد. امروزه شرکت آرکل ترکیه در زمینه های خدماتی از قبیل کارت های کنترل آسانسور ، پنل های کنترل کننده، سیستم های نجات اضطراری ، مجموعه های تجدید نظر و زنگ دار ، درایور VVVF ، تولید واحد کنترلر یکپارچه بالابر ، طراحی و تولید سایر دستگاه های الکترونیکی مورد نیاز در آسانسور پیشرفته زیادی کرده به طوری که از برندهای اصلی تولید کننده قطعات و تجهیزات آسانسور به شمار می رود.

جمع بندی
جمع بندی بحث لیست تولیدکنندگان آسانسور و تجهیزات و قطعات مختلف آن
جمع بندی بحث لیست تولیدکنندگان آسانسور و تجهیزات و قطعات مختلف آن

در این مقاله به طور مفصل تلاش کردیم لیست تولید کنندگان خارجی قطعات و تجهیزات مختلف آسانسور را گردآوری کنیم؛ تا هنگام انتخاب و خرید هر یک از محصولات مربوط به درب، ریل، تابلو فرمان یا موتور آسانسور بتوانید با آگاهی بیشتری محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه