آیا تعمیر دیکتاتور درب آسانسور بصرفه است یا خرید مجدد ان؟

آیا تعمیر دیکتاتور درب آسانسور بصرفه است یا خرید مجدد ان؟

در این مطلب تصمیم داریم اطلاعاتی در خصوص تعمیر دیکتاتور درب آسانسور به شما ارائه دهیم. دیکتاتور درب آسانسور یا همان آرام بند، یک قطعه هیدرولیکی کوچک است که در قسمت بالایی درب آسانسور نصب می شود.

این قطعه از هرگونه شتاب و صدا در زمان بسته شدن درب آسانسور جلوگیری می کند و به همین دلیل نقش مهمی در ایجاد ارمش برای ساکنین داشته و از اسیب رسیدن به سایر قطعات هم جلوگیری می کند.

دیکتاتور یا آرام بند یک قطعه کوچک و درعین حال بسیار کاربردی و مهم است و باید به تعمیر و یا تعویض به موقع آن توجه ویژه شود. در ادامه این نقاله از سایت آسانسور سخاوت اطلاعات بیشتری درخصوص این قطعه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد!

تعمیر دیکتاتور درب آسانسور بهتر است یا تعویض آن؟

تعمیر دیکتاتور آسانسور در صورت بروز یک مشکل جدی امکان پذیر نیست. یعنی فقط مشکلات کمی از این قطعه را می توان رفع کرد و اگر مشکل جدی باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که در صورت خرابی دیکتاتور به فکر تعویض آن باشید.

البته همانطور که گفتیم با بررسی به موقع و مرتب می توانید از بروز مشکل در این قطعه جلوگیری نمایید.

نحوه نصب دیکتاتور درب آسانسور

نحوه نصب دیکتاتور درب آسانسور

نحوه نصب دیکتاتور درب آسانسور

مراحل نصب دیکتاتور درب آسانسور به شرح زیر است:

  • ابتدا باید دیکتاتور را با دقت از جعبه خارج کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
  • به کمک پیچ هایی با سایز ۹M، دیکتاتور را در جای خود نصب نمایید.
  • در صورتی که قصد داشتید سرعت دیکتاتور را کمتر کنید، باید پیستون آن را با یک آچار شماره ۸ در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. برای افزایش سرعت هم همین عملیات را در جهت موافق با حرکت عقربه های ساعت تکرار کنید.
  • در نهایت باید از محکم بودن تک تک پیچ ها اطمینان حاصل کنید تا دیکتاتور بدون هیچ مشکلی به انجام وظایف خود بپردازد.
  • بهترین کار برای جلوگیری از تعمیر دیکتاتور درب آسانسور این است که به صورت ماهیانه این قطعه را بررسی کرده و از تماس هرگونه ماده شیمیایی به آن جلوگیری کنید.

حتما مشاهده کنید : خرید موتور آسانسور و ارائه کلیه خدمات آسانسور

دلایل تعمیر دیکتاتور درب آسانسور

دلایل تعمیر دیکتاتور درب آسانسور
دلایل تعمیر دیکتاتور درب آسانسور

در اکثر موارد علت اصلی خرابی دیکتاتور درب آسانسور، مربوط به روغن آن می باشد. بنابراین بهترین راه برای تعمیر دیکتاتور درب آسانسور و جلوگیری از خرابی آن این است که به صورت مرتب روغن آن را عوض کنید. روغن دیکتاتور به شدت نسبت به تغییرات دمایی حساس است و در مواجه شدن با سرما و گرما تغییر حالت خواهد داد.

مورد بعدی که باعث خرابی دیکتاتور درب آسانسور می شود، شل شدن پیچ ها است. پس به طور مرتب این مورد را هم چک کنید تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

جمع بندی

دیکتاتور درب آسانسور یک قطعه کوچک اما پیچیده است و باید به صورت مرتب آن را چک کنید تا نیاز به تعمیر درب آسانسور و یا تعویض آن نداشته باشید. اما در صورت خرابی این قطعه هم بهترین کار این است که آن را تعویض کنید، چرا که تعمیر دیکتاتور درب آسانسور فقط در موارد نادر امکان پذیر می باشد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه