آموزش آسانسور

آموزش نرم افزار لیفت دیزاینر Lift Designer

ثبت نام در دوره های تخصصی آموزشی نرم افزار لیفت دیزاینر Lift Designer

آموزش تخصصی نرم افزارهای فوق حرفه ای در صنعت آسانسور همواره یکی از نیازهای اصلی جامعه فعالین در صنعت آسانسور بوده و هست. بدین منظور خدمات فنی و مهندسی سخاوت با سابقه برگزاری ده ها سمینار و دوره آموزشی در سراسر کشور آماده کمک به فعالین صنعت آسانسور و پله برقی بوده و در این زمینه به صورت منظم در طول سال اقدام به برگزاری دوره های آموزشی می نماید.
برای شرکت در دوره های مختلف و یا اطلاع پیدا کردن از دوره ها لطفا فرم زیر را تکمیل و ثبت نمایید.
همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.

ثبت نام در دوره لیفت دیزاینر

اطلاعات شما منتشر نخواهد شد

آموزشگاه آسانسور

تکنسین های آسانسور پله برقی، بالابر صندلی، آسانسور و سایر تجهیزات حمل و نقل الکترونیکی را نصب و تعمیر می‌کنند. ممکن است تکنسین ها نیاز به اتصال سیم های برق و تنظیم سیستم های ترمز و کنترل و همچنین سوئیچ های موتور داشته باشند. آنها همچنین ممکن است تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را در آسانسور انجام دهند و سوابق سرویس را نگهداری کنند. این کارگران معمولاً از تجهیزات آزمایش برای عیب یابی مشکلات استفاده می‌کنند و باید در خواندن نقشه های نقشه ماهر مهارت داشته باشند. تکنسین های آسانسور معمولاً به قدرت بدنی و استقامت و همچنین مهارت های مکانیکی و عیب یابی قوی نیاز دارند. آنها باید توجه به جزئیات را نشان دهند و توانایی استفاده از تجهیزات و ابزار آزمایش را داشته باشند.

مدت کارآموزی یک سازنده آسانسور ۴ سال (چهار دوره ۱۲ ماهه) شامل حداقل ۱۸۰۰ ساعت آموزش در محل کار در هر سال است.

تکنسین های آسانسور برای آزمایش عملکرد آسانسورها ، پله برقی و آسانسورهای مسکونی از تجهیزات ویژه ای مانند فشار سنج و آمپرمتر استفاده می کنند. تکنسین هایی که می توانند در زمینه تعمیر و نگهداری و تعمیر یا نصب تجهیزات تخصص داشته باشند ، به دانش الکترونیک ، برق و هیدرولیک نیاز دارند. بیشتر تکنسین ها از طریق برنامه های ۴ ساله کارآموزی که توسط اتحادیه پیمانکاران آسانسور یا کارفرمایان ارائه می شود ، آموزش می بینند. این برنامه ها با آموزش نظارت شده در تمام جنبه های این رشته ، فارغ التحصیلان را برای آزمایش گواهینامه تکنسین آماده می کند.

مهارت های مورد نیاز برای آموزش آسانسور

 • تاریخچه آسانسور
 • نصب اجزای آسانسور
 • موتورها
 • سیم کشی برق
 • نظریه هیدرولیک
 • برنامه های کاردانی

برنامه های الکترونیکی بر سیم کشی، تداوم و ولتاژ تمرکز دارند.

کلاس ها ممکن است موضوعاتی از جمله:

جریانهای متناوب و مستقیم، مدارها، ریزپردازنده ها، فیزیک، فن آوری و صدور گواهینامه را شامل شود.

مراحل اساسی نصب آسانسور به شرح زیر است:

 • برای نصب ریل های آسانسور داربست بگذارید
 • دستگاه را به داخل اتاق ماشین ببرید
 • کنترل کننده برق را نصب کنید
 • قاب ماشین را بسازید
 • کابل ها را نصب کنید
 • برای نصب درها و سیم کشی فریم ماشین را بالا و پایین کنید
 • محفظه اتومبیل ، درب ماشین و پانل های دکمه را نصب کنید
 • آزمایش وزن و راه اندازی آسانسور

آموزش اقدامات لازم پیش از نصب آسانسور:

برای اطمینان از اینکه همه آنچه که نیاز داریم قبل از شروع نصب در محل موجود است، می‌توانیم وضعیت آمادگی را کنترل و گزارش دهیم. این شامل بررسی وضعیت موارد مهم زیر است:

وضعیت شافت آسانسور: شافت باید تمیز، خشک و عاری از گرد و خاک باشد.

حفاظت از ورودی: کلیه ورودی های شافت با محافظت از ارتفاع کامل (که توسط KONE ارائه می‌شود) محافظت می‌شود تا از سقوط پرسنل جلوگیری کند.

نقاط بالابر: تیرهای بالابرنده، سنسورهای بلند کننده و مجاری تهویه باید در محل خود قرار داشته باشند، همانطور که در نقشه های ساختمان مشخص شده است تا از تأخیرهای زیاد در روند ساخت جلوگیری شود.

منبع تغذیه: منبع تغذیه ۳ فاز برای بالابر نصب و آسانسور باید نصب شود.

ذخیره سازی مواد: یک فضای ذخیره سازی تمیز و خشک ۵۰ مترمربعی باید در طبقه همکف ساختمان، نزدیک به شافت و با دسترسی روشن فراهم شود.

مدل سازی اطلاعات ساختمان BIM

مدت ها قبل از نصب آسانسور در محل مورد نظر؛ ما از روش های برنامه ریزی دیجیتال مانند BIM برای آماده سازی برای مراحل نصب استفاده می‌کنیم. این شامل ایجاد مدل های دیجیتالی سه بعدی آسانسور و پله برقی است که حاوی اطلاعاتی درباره مواردی مانند نقاط رابط ساختمان، نیروهایی است که توسط تجهیزات KONE به ساختمان وارد می‌شود و حتی اطلاعاتی درباره مواد مورد استفاده. BIM همچنین به سهولت همکاری و برقراری ارتباط بین طرفین در طول پروژه کمک می‌کند.

نصب کارآمد آسانسور

هنگامی که نوبت به نصب تجهیزات می‌رسد، هدف ما این است که همه چیز را مرتب و کارآمد نگه داریم تا همه پرسنل با خیال راحت و طبق برنامه کار خود را انجام دهند. روند نصب آسانسور به داربست نیاز ندارد، که هزینه ها را کاهش می‌دهد و اخلال در کارهای ساختمانی دیگر را به حداقل می‌رساند.

ایمنی در هنگام نصب 

ایمنی؛ بایستی اولویت شماره یک در نصب آُانسور باشد. همه تکنسین های نصب به طور منظم آموزش های ایمنی را می‌بینند و برای بررسی شیوه های کار خود تحت ممیزی ایمنی می‌روند.

آموزش های لازم نصابان آسانسور:

مرحله ۱: آماده سازی – گودال را بریزید.

با استفاده از پیچ و مهره های لنگر ریخته شده در گوشه ها، یک گودال بتونی برای طناب بالابر ریخته و بریزید. توصیه می‌شود حتماً الگویی را خریداری کنید تا مطمئن شوید پیچ ​​لنگرها در جای مناسب قرار دارند. شما باید بر اساس واکنش گودال آسانسور که مهندس شرکت به شما ارائه می‌دهد، شرایط خاک محل مورد نظر و الزامات کد محلی خود، پایه و تقویت گودال را مهندسی کنید.

چاله های معمولی دارای ۸ “دیوار و ۱۲ طبقه کف هستند.

اگر سوراخ مخزن دارید، آن را با یک ماده غیر قابل احتراق، به طور معمول یک ورق فلز بپوشانید.

در صورت سفارش، برای اتاق ماشین مدولار یک دال بتونی بریزید. لنگرهای اپوکسی را بخرید تا بعد از تنظیم شدن آن را به پایه بچرخانید.

اگر اتاق ماشین مجاور بالابر نیست، لوله کشی و برق باید زیر زمین یا سربار باشد. برای تعیین هرگونه آماده سازی ساختمانی برای سازگاری با PME و نصاب هماهنگ شوید.

سرانجام، هنگامی که گودال ریخته شد و پیچ های لنگر در محل قرار گرفتند، این فرم رسم گودال را بارگیری کنید. تمام جاهای خالی را با اندازه گیری دقیق پر کنید و مطمئن شوید که نام پروژه را در بالا وارد کنید. اگر این ساختمان جدید، مقاوم سازی یا مدولار است و آسانسور پس از شروع ساخت و ساز یا از طریق یک سقف در حال ورود است، اطمینان حاصل کنید که ۳ ho بیش از ابعاد بالابر از هر طرف، تا جای گودال برای جا دادن جرثقیل که در ساختمان جاسازی شده است.

مرحله ۲: نفوذ درب را انجام دهید.

در هر فرود دهانه های محکم مناسبی ایجاد کنید. برای عرض دقیق به نقشه های پروژه مراجعه کنید. آنها می‌توانند به اندازه دهانه درب باریک و یا به اندازه تمام دیوار جلوی بالابر باز باشند.

مطابق با استانداردهای OSHA هر فرود را سد کنید (موانع را برای فرود ایمن ایجاد کنید).

مرحله ۳: آماده سازی ساخت اتاق ماشین

اگر یک اتاق ماشین مدولار سفارش داده شده است، پس شما فقط به یک تخته سنگ و وسایل برقی نیاز دارید.

اگر در حال ساخت اتاق ماشین هستید موارد زیر را تهیه کنید:

→ اطمینان حاصل کنید که کف اتاق ماشین کامل و تراز است، اتاق خشک است ، دیوارها کامل هستند و دارای درجه حرارت مشابه با بالابر هستند.

به چراغ هوایی، سوئیچ و خروجی GFCI مجهز شوید.

درب خارجی را نصب کنید که حداقل عرض ۲۹.۵ “(۳۶” ترجیحی)، خود بسته و خود قفل است.

قطع برق نصب کنید.

اگر محیط طبیعی دمای اتاق دستگاه را بین ۵۰ تا ۱۰۰ درجه و رطوبت کمتر از ۸۵٪ را حفظ نمی‌کند، کنترل آب و هوا را فراهم کنید. این کار برای کنترل کننده به درستی و طبق قانون ۲.۷.۹.۲ لازم است.

مرحله ۴: برنامه ریزی جرثقیل

جرثقیل را برنامه ریزی کنید. چهار ساعت جرثقیل، برای یک برج منفرد شامل راه اندازی و برداشتن کافی است. نیاز به اندازه جرثقیل به اندازه آسانسور و میزان تنظیم جرثقیل بستگی دارد.

مرحله ۵: برق را نصب کنید

چهار مورد از شیرآلات برقی را که می‌بایستی در اتاق ماشین تهیه کنید، به شرح زیر است:

power برق آسانسور: برق ۳ فاز، مدار اختصاصی ۲۰۸-۴۸۰ ولت با قطع شدن قابل قفل شدن. الزامات آمپراژ به ولتاژ پروژه و اندازه موتور بستگی دارد.

power برق اتومبیل (چراغ و دزدگیر): مدار ولتاژ ۱۲۰ ولت، ۲۰ آمپر با قطع شدن قابل قفل شدن.

power برق ( Hoistway) چراغ گودال و خروجی: دو مدار اختصاصی ۱۲۰ ولت، ۲۰ آمپر. قطع نمی‌شود، زیرا این می‌تواند مستقیماً وارد کنترل کننده شود.

power برق اتاق ماشین (نور و خروجی): مدار اختصاصی ۱۲۰ ولت، ۲۰ آمپر. مستقیماً به نور اتاق و خروجی گره بزنید.

unit  (اختیاری) توان واحد PTAC : اگر یک اتاق ماشین ماژولار با واحد PTAC برای کنترل آب و هوا سفارش داده شود، به یک مدار اختصاصی ۲۰۸/۲۳۰ ولت، ۲۰ آمپری نیاز دارد که مستقیماً به خروجی سیم کشی شود.

یک خط تلفن اختصاصی به اتاق ماشین ارائه دهید. نصب کننده این مورد را به تلفن ADA موجود در کابین آسانسور متصل می‌کند. هنگام بهره برداری، این خط باید ارتباطات دو طرفه را فراهم کند که ۲۴ ساعت شبانه روز کنترل می‌شوند.

مرحله ۶: ایمنی در برابر آتش سوزی را نصب کنید

نصب خودکار هشدار دهنده های آتش نصب: همانطور که توسط ASME A17.1 & NFPA مورد نیاز است – ۷۲ یا برای هر کد محلی.

ردیاب های دود: ردیاب های دود را در هر راهرو نصب کنید و آنها را سیم کشی کنید تا منبع تغذیه ساختمان باشد. همچنین ممکن است در اتاق ماشین و یا بالابر مورد نیاز باشد. برای نیازهای سیم کشی ردیاب دود، به نقشه های طرح آسانسور مراجعه کنید. نصب کننده اتصالات نهایی ردیاب های دود به کنترل کننده را ایجاد می‌کند.

آتش پاش: آتش نشانی: کدهای ساختمانی محلی ممکن است به آب پاش آتش در بالابر و یا اتاق ماشین آلات نیاز داشته باشند. در صورت نیاز در اتاق ماشین، شما همچنین به وسیله ای برای از بین بردن برق از تجهیزات قبل از روشن شدن آبپاش ها (سفر شنت) نیاز خواهید داشت. برای نیازهای خاص با مسئول کد محلی خود مشورت کنید. در صورت نیاز به آب پاش، آنها باید پس از اتمام نصب آسانسور نصب شوند و مطابق با قانون ۲.۸.۳ (ASME A17.1) نصب شوند.

( Hoistway Venting( IBC : برای هر ساختمان بیش از سه طبقه نیاز به هوست وی دارد که به سمت خارج تخلیه می‌شود. حوزه های قضایی محلی ممکن است الزامات دیگری داشته باشند. به ASME / ANSI A 17.1 مراجعه کنید. در صورت لزوم، PME دریچه ای متضرر را تأمین می‌کند که شما باید آن را نصب کرده و از طریق برق به برق سیم کنید.

مرحله ۷: روابط کامل ساختمانهای داخلی و خارجی

سقف: برای جلوگیری از نفوذ آب در اطراف محل اتصال بین آسانسور و سقف فلش بزنید.

نمای بیرونی: اگر آسانسور در نمای خارجی ساختمان قرار دارد یا از بالای سقف بیرون زده است، پایان نهایی را اعمال کنید. نمای بیرونی استاندارد Hoistway غلاف از نوع گچ فایبرگلاس از نوع X Densglass یا معادل آن است، بنابراین هرگونه پایان ساختمان ممکن است مستقیماً استفاده شود. سقف استاندارد EPDM یا Duro-Last است که به سقف چسبانده می‌شود و اطراف کناره ها محکم می‌شود. پس از اتمام کار بر روی دیوارها، این باید از طرف سایدینگ خاتمه یابد.

دکوراسیون داخلی: هر دیواره بالابر که در قسمت داخلی قرار داشته باشد ممکن است مانند هر نوع دیوار خشک استاندارد نوار چسب زده شود، گل و لای آن پایان یابد. دیوارهای بالابر را به دیوارهای ساختمان و بازشوها با اتصالات گچ بری یا انبساط گره بزنید.

طبقه: کفپوش کابین را نصب کنید. کمک هزینه ¾ ”زیر آستانه ارائه می‌شود. کف ساختمان را به آستانه بالابر بسط دهید. صفحه آستانه آلومینیوم یک گزینه موجود است.

فونداسیون: پایین فلکه از قسمت بالابر به بیرون دیواره چاله و پایین اتاق ماشین به دال.

مرحله ۸: جزئیات نهایی

با استفاده از لول تهیه شده، در بالادست واقع در قسمت داخلی بالابر، بالابر را زمین بزنید.

دوغاب بدون کوچک شدن را در زیر پایه ها، جک ها و بافرها نصب کنید.

سوراخ های لوله کشی و سیم کشی برق را در دیواره بالابر و اتاق ماشین وصله کنید تا مطابق با الزامات مربوط به درجه بندی آتش در ساختمان باشد.

کپسول آتش نشانی کلاس ABC را در اتاق ماشین نصب کنید. به قانون ۸.۶.۱.۶.۵ مراجعه کنید.

تضمین و نگهداری کیفیت

قبل از تحویل آسانسور جدید، باید تمام اقدامات لازم  انجام شود تا اطمینان حاصل کنیم که یک نصب با کیفیت بالا انجام می‌شود که از ابتدا، مطابق معمول کار خواهد کرد. این شامل آزمایش کیفیت سواری تک تک آسانسورهایی است که نصب می‌شود، قبل از تحویل و ارائه گزارشی با جزئیات نتایج.

هر پروژه و هر ساختمانی متفاوت است، بنابراین هیچ رویکرد واحدی برای نگهداری وجود ندارد.

آموزش نحوه کار آسانسور

هنگامی که استپر موتور آسانسور شروع به چرخش می‌کند آسانسور از یک طبقه به طبقه دیگر حرکت می‌کند. موتور بر اساس نحوه حرکت آسانسور در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت می‌چرخد. یک قرقره به موتور متصل است و هنگام چرخش، قرقره یا عقب می‌رود و یا مقداری از رشته را که به آسانسور نیز متصل است آزاد می‌کند.

چکیده

روشی در نصب آسانسور شامل چیدمان یک سازه سکوی متحرک در انتهای پایینی بالابر آسانسور با دستگاه بالابر موقت در بالابر آسانسور است. ساختار سکوی متحرک در دستگاه بالابر آسانسور با دستگاه بالابر موقت برداشته می‌شود. دستگاه بالابر نهایی آسانسور نهایی از سازه سکو نصب شده و سیم پیچ بالابر نهایی آسانسور نصب می‌شود. ساختار سکوی متحرک می‌تواند کابین آسانسور نهایی یا حداقل بخشی از کابین آسانسور نهایی باشد.

نمایش متن بستن متن