فلکه هرزگرد آسانسور

خرید فلکه هرزگرد سخاوت

به قرقره ای که وظیفه انتقال قدرت موتور به سیم بکسل را برعهده دارد فلکه هرزگرد می گویند. فلکه هرزگرد که در تصویر زیر آن را مشاهده می کنید توسط برندهای متفاوت و با کیفیت های مختلفی طراحی و تولید شده است که از آن جایی که فلکه هرزگرد یکی از قطعات تحت بار در آسانسور است بنابراین بایستی حساسیت لازم را در انتخاب یک برند خوب و با کیفیت داشت تا از صدمه دیدن آسانسور و هزینه های آتی در امان باشید.

در انتخاب فلکه هرزگرد به چه نکاتی باید توجه نمود

در انتخاب فلکه هرزگرد به نکات زیادی بایستی توجه نمود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • ظرفیت آسانسور
 • سرعت آسانسور
 • سیستم طراحی آسانسور
 • موتور آسانسور
 • تعداد شیار
 • گام شیار

تعریف فلکه هرزگرد

یکی از قطعات تحت بار در آسانسور که مسئولیت انتقال نیروی محرکه آسانسور از فلکه اصلی موتور آسانسور به کابین آسانسور و کادر وزنه تعادل آسانسور را دارد.

فلکه های هرزگرد دارای دو نوع کلی بوده که عبارتند از فلکه هرزگرد چدنی و فلکه هرزگرد پلی آمید (نایلونی) موارد مهم و اساسی در انتخاب فلکه هرزگرد مناسب برای پروژه ها عبارتند از:

 • ظرفیت آسانسور: هر چقدر که ظرفیت آسانسور (یعنی وزنی که آسانسور می تواند در حالت ایمن تحمل کند) بالاتر باشد بایستی از فلکه هرزگرد قوی تری استفاده شود که برای افزایش قدرت تحمل فلکه هرزگرد موارد مختلفی از جمله طراحی ویژه، جنس چدن های خاص و نیز سختکاری سطح شیارها استفاده می شود.
 • سرعت آسانسور: یکی از مواردی که در طراحی فلکه هرزگرد و مشاوره فنی انتخاب فلکه هرزگرد برای پروژه ها بایستی مورد توجه قرار گیرد سرعت حرکت آسانسور است.
 • سیستم طراحی آسانسور: با توجه به نوع سیستم انتخاب شده در طراحی آسانسورها نوع فلکه هرزگرد متناسب با آن طراحی نیز تغییر می کند به طور مثال فلکه هرزگرد مناسب برای سیستم آسانسور ۱:۱ با فلکه هرزگرد مناسب برای سیستم آسانسور ۲:۱ متفاوت است.
 • موتور آسانسور: یکی از قطعات اصلی آسانسور که در تعیین نوع فلکه هرزگرد آسانسور تاثیر اساسی دارد موتور آسانسور است که با توجه به نوع موتور که گیربکسی یا گیرلس باشد فلکه هرزگرد متفاوت خواهد بود.
 • تعداد شیار فلکه هرزگرد : تعداد شیارهای فلکه هرزگرد آسانسور بایستی متناسب با شیارهای فلکه اصلی موتور آسانسور تعیین شود. البته نوع شیار فلکه هرزگرد همواره به صورت U بوده و نیازی به تطبیق کامل با شیار فلکه اصلی موتور از حیث شکل سطح مقطع ندارد.
 • گام شیار فلکه هرزگرد: همانند تطبیق کامل تعداد شیار فلکه هرزگرد با فلکه اصلی موتور گام شیار فلکه هرزگرد نیز بایستی دقیقا برابر با گام شیار فلکه اصلی موتور آسانسور باشد. عدم دقت به این نکته باعث ایجاد خوردگی شدید در فلکه اصلی موتور آسانسور، فلکه هرزگرد و از بین رفتن سیم بکسل های آسانسور خواهد شد.

انواع فلکه هرزگرد سخاوت

مجموعه فنی ، مهندسی و بازرگانی سخاوت که کلیه نصابان آسانسور کشور با آن آشنایی دارند ، انواع مختلفی از فلکه هرزگرد را طراحی، تولیدی عرضه نموده است که عبارتند از :

 • فلکه هرزگرد چدنی
 • فلکه هرزگرد سفارشی
 • فلکه هرزگرد قطر 40cm آماده
 • فلکه هرزگرد هیدرولیک
 • فلکه هرزگرد پلی آمید

در ادامه به بررسی انواع فلکه هرزگرد سخاوت و قیمت فلکه هرزگرد سخاوت خواهیم پرداخت.

فلکه هرزگرد چدنی

فلکه هرزگرد چدنی که توسط مجموعه سخاوت طراحی ، تولید و عرضه می گردد ، رایج ترین نوع فلکه هرزگرد است که در انواع ابعاد تولید شده است تا بتوان در ظرفیت های مختلف از ان استفاده نمود. از فلکه هرزگرد چدنی می توان در انواع آسانسور و پله برقی استفاده نمود.

فلکه هرزگرد چدنی برند سخاوت بهترین کیفیت را در بین تولیدات داخلی به خود اختصاص داده است.

قیمت فلکه هرزگرد چدنی سخاوت

در شرایط کنونی و با توجه به نوسانات شدید قیمت، برای استعلام قیمت می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

فلکه هرزگرد سفارشی

این نوع فلکه هرزگرد برای آسانسور خاص و دقیقا مطابق با نیاز آن آسانسور طراحی و تولید می گردد. در تولید فلکه هرزگرد سفارشی معیارهای مختلفی از جمله ظرفیت کابین ، بلبرینگ ها ، شفت و یاتاقان بندی را مدنظر قرار می دهند.

قیمت فلکه هرزگرد سفارشی سخاوت

در شرایط کنونی و با توجه به نوسانات شدید قیمت، برای استعلام قیمت فللکه هرزگرد سفارشی می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

فلکه هرزگرد قطر 40cm آماده

فلکه هرزگرد قطر 40cm آماده یکی از پرفروش ترین فلکه هرزگرد ها است که توسط مجموعه سخاوت طراحی ، تولید و عرضه می گردد. در تهیه فلکه هرزگرد بایستی به نکاتی از جمله وزن فلکه ، بسته بندی ، بلبرینگ ها ، تولید کننده معتبر و پاسخگو  توجه نمود.

قیمت فلکه هرزگرد قطر 40cm آماده

با توجه به نوسانات قیمت ، برای استعلام این نوع از فلکه هرزگرد می توانید با کارشناسان واحد فروش مجموعه سخاوت در ارتباط باشید.

فلکه هرزگرد هیدرولیک

فلکه هرزگرد هیدرولیک که در آسانسورهای هیدرولیک استفاده می گردد اغلب از جنس چدن است. ویژگی های این فلکه هرزگرد عبارتند از :

 • کم بودن تعداد شیارها
 • کم بودن عرض
 • حرکت معکوس
 • و نوع یاتاق بندی

قیمت فلکه هرزگرد هیدرولیک

قیمت به روز فلکه هرزگرد هیدرولیک سخاوت را می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناس مجموعه استعلام نمائید.

فلکه هرزگرد پلی آمید

فلکه هرزگرد پلی آمید که با استفاده تکنولوژی های جدید تولید شده است و از قوانین شیمی در تولید آن استفاده شده است خواصی مانند چدن دارد. این فلکه هرزگرد که توسط مجموعه سخاوت عرضه می گردد استحکام نسبتا خوبی را دارد.

با توجه به مزایایی از جمله صدای کم ، حرکت نرم ، وزن کم و … می توان از این فلکه هرزگرد سخاوت در آسانسورهایی با ظرفیت کم استفاده نمود.

قیمت فلکه هرزگرد پلی آمید

کارشناسان و متخصصان مجموعه سخاوت در این زمینه می توانند ضمن راهنمایی شما استعلام قیمت به روز فلکه هرزگرد پلی آمید را نیز در اختیار شما قرار دهند.

قیمت و فروش فلکه هرزگرد

فلکه کششی یا فلکه هرزگرد آسانسور فلکه ای (قرقره ای) است که برای انتقال قدرت موتور و حرکت به سیم بکسل به کار می رود. نیروی کششی ایجاد شده در اثر اصطکاک بین سیم بکسل و سطح شیارهای فلکه می باشد. در واقع فلکه هرزگرد یکی از اصول اساسی سیستم تعلیق آسانسور می باشد. در نصب فلکه هرزگرد یا کششی باید به مواردی توجه شد از جمله اینکه برای اتصال سیم بکسل به مرکز کابین و مرکز وزنه تعادل می توان از فلکه گیربکس استفاده کرد که در این صورت بایستی از فلکه بسیار بزرگی که روی گیربکس نصب می شود استفاده نمود که طبیعتا این امر باعث اشغال شدن مکان زیاد شده و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست لذا از دو فلکه کوچکتر، یکی برای گیربکس و یکی برای فلکه هرز گرد استفاده می شود که بدین ترتیب فاصله بین کابین و وزنه تعادل فراهم میگردد.
در مورد طریقه متعادل شدن فاصله بین کابین و وزنه تعادل نکته مهم این است که در فلکه های هرز گرد، شیارها نقش کشش ندارند و فقط برای هدایت سیم بکسل ها استفاده می شوند و در واقع نیروی کششی ایجاد شده بوسیله فلکه گیربکس متناسب با کاهش یا افزایش زاویه پیچش زاویه ای که سیم بکسل ها بدور فلکه گیربکس می پیچند، کاهش یا افزایش می یابد بنابراین می توان متوجه شد که استفاده از فلکه هرز گرد، نیروی کششی فلکه گیربکس را کاهش می دهد و این یکی از اساسی ترین اصول سیستم تعلیق آسانسور می باشد.
البته توجه نمایید که محل نصب فلکه هرز گرد بسیار مهم است و باید بصورتی باشد که نیروی کششی مفید توسط فلکه گیربکس ایجاد شود. همچنین حداقل میزان زاویه پیچش بدور گیربکس، صد و پنجاه درجه است و توجه کنید که فلکه هرز گرد هم راستا و هم جهت فلکه گیربکس باشد.