تعمیر آسانسور - هزینه سرویس و نگهداری آسانسور سال 1400 - نرخ نامه سرویس آسانسور ۱۴۰۰

تعمیر آسانسور – هزینه سرویس و نگهداری آسانسور سال ۱۴۰۰ – نرخ نامه سرویس آسانسور ۱۴۰۰

برای تعمیر آسانسور همانند سایر تجهیزات مکانیکی و الکتریکی نیاز به متخصص و یک فرد تاسیساتی ماهر می باشد. قطعات بسیار زیادی در ساختار آسانسور به کار رفته و وجود نقص در هریک از آن ها ممکن است سبب بروز مشکل در سایر قظعات شود. یکی از دلایل سخت بودن تعمیر آسانسور و تشخیص مشکل در آن ها، تنوع آسانسورها است.

تعمیر آسانسور در مقایسه با تعویض قطعات هزینه کمتری را به افراد استفاده کننده از آن متحمل می شود.در صورت مشاهده مشکلی در حرکت آسانسور باید نسبت به تشخیص و رفع نقص به موقع اقدام شود؛ زیرا ممکن است خرابی قسمتی از آسانسور موجب ایجاد مشکل در بخش دیگری از آن گردد و کار تعمیر آسانسور را با مشکل بیشتری مواجه کند. سرویسکار آسانسور باید در مورد کارکرد هر قطعه از آسانسور و محل نصب آن اطلاعات کافی داشته باشد و پیوسته دانش و مهارت خود را در این زمینه بروز رسانی کند.

در ادامه در مورد هزینه سرویس و نگهداری آسانسور و نرخ نامه سرویس آسانسور در سال ۱۴۰۰ مطالب مهمی را بیان می کنیم.

هزینه سرویس ، نگهداری و تعمیر آسانسور آسانسور چگونه محاسبه می شود؟

هزینه سرویس ، نگهداری و تعمیر آسانسور آسانسور چگونه محاسبه می شود؟
هزینه سرویس ، نگهداری و تعمیر آسانسور آسانسور چگونه محاسبه می شود؟

معیار محاسبه هزینه سرویس و نگهداری آسانسور در سال ۱۴۰۰ طبق نرخ نامه مصوب سندیکا آسانسوری با حداقل ۵ توقف می باشد. بنابراین هزینه تعمیر و نگهداری آسانسورهایی که دارای تعداد توقف کمتر باشند نیز با نرخ آسانسور با ۵ توقف محاسبه می شود.

هزینه نگهداری و سرویس آسانسورهایی که در شهرستان های دور از شهر اصلی و یا در اطراف آن شهر اصلی که محل دفتر مرکزی شرکت آسانسوری هستند نسبت به نرخ های اعلام شده بیشتر است. تعیین این هزینه می تواند با توافق بین کار فرما و شرکت نگهداری و سوریس و تعمیر صورت گیرد. همه شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیر، نصب و سرویس آسانسور باید عضو سندیکا باشند تا مشتریان با اعتماد بیشتری بتوانند تعمیر و نصب آسانسور را به آن ها بسپارند.

نرخ نامه سرویس آسانسور توسط چه سازمان و افرادی مشخص می شود ؟

نرخ نامه سرویس آسانسور توسط چه سازمان و افرادی مشخص می شود ؟
نرخ نامه سرویس آسانسور توسط چه سازمان و افرادی مشخص می شود ؟

برای نگهداری و سرویس به موقع آسانسور باید بین مدیر ساختمان و شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور یک قرارداد منعقد شود. محتوای این قرار داد شامل تعهدات و ضوابط خاصی بوده و به صورت سالانه است؛ طبق این قرار داد هر ماه یک نوبت سرویس آسانسور توسط شرکت پیمانکار انجام می گیرد. در صورتی که استفاده از آسانسور و ترافیک آن زیاد باشد باید در ماه دو بار مورد تعمیر و سرویس قرار بگیرد؛ با این شرایط به مبلغ نرخ نامه حدود ۶۰ درصد افزوده می شود. در این قرار دادها شرکت سرویس و نگهداری آسانسور برای تعمیرات قطعات معیوب هیچ مسئولیتی بر عهده ندارد.

تعرفه قرارداد سرویس و نگهداری و تعمیر یک ساله آسانسور در سال ۱۴۰۰ توسط سندیکا که یک مرجع رسمی است، تعیین می شود و سپس بر مبنای این نرخ نامه باید ابتدا گروه ساختمانی مشخص گردد. نرخ نامه تعیین تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور یک چهارچوب رسمی اس که در کارشناسی های رسمی استفاده می شود و قرار داد بر اساس این تعرفه برای سرویس آسانسور در سال ۱۴۰۰ الزامی ندارد. این نرخنامه فقط با در نظر گرفتن شرایط مشتریان و پیمانکاران و در صورت عدم توافق یا مشخص بودن ابعاد مختلف کار می تواند به عنوان یک چهار چوب رسمی مورد استفاده قرار گیرد.

در ایران برای قراردادهای سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی ها به صورت سالانه نرخ نامه مصوبی از سوی سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته ارائه می گردد، که بر طبق آن هزینه سرویس و تعمیر آسانسور به شرکت های تعمیر و نگهداری ابلاغ می شود.

از جمله عوامل مهم در تعیین هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور می توان به نوع درب ها و تعداد درب کابین، تعداد واحد ساختمان و میزان ترافیک آسانسور اشاره کرد. در نرخ نامه سندیکا ساختمان ها به پنج گروه اصلی تقسیم می شود.

چه عواملی باعث خرابی آسانسور می شود؟

چه عواملی باعث خرابی آسانسور می شود؟
چه عواملی باعث خرابی آسانسور می شود؟

آسانسور یک وسیله بسیار کاربردی برای دسترسی به طبقات بالای ساختمان ها است و امروزه از این وسیله در بسیاری از آپارتمان های مسکونی نیز استفاده می شود. اصل مهم در استفاده از آسانسور همانا رعایت قوانین و استانداردهایی است که هر فردی باید برای حفظ سلامت و جلوگیری از خرابی آسانسور باید انجام دهد. عواملی که سبب استهلاک و خرابی آسانسور شده و در نتیجه عدم رعایت قوانین و استانداردهای نگهداری از آسانسور به وجود می آید به شرح زیر است.

  1. حمل و نقل بار های سنگین مخصوصا در اسباب کشی ها
  2. فشردن مداوم پنل و ضربه زدن به آن ها
  3. نادیده گرفتن برخی لرزش های کابین
  4. وارد کردن ضربه و فشار به درب ها در حین حرت کابین
  5. توجه نکردن به خدمات سرویس و نگهداری آسانسور
  6. سهل انگاری مدیر ساختمان و استفاده کنندگان

این عوامل و بی توجهی ها سبب بروز ضررها و آسیب های جانی و مالی زیادی شده که مشکلات فراوانی برای استفاده کنندگان از آسانسور ایجاد می نمایند. راه حل جلوگیری از این مسائل، پرداخت به موقع هزینه های خدمات آسانسور و استفاده از آن طبق قوانین و استانداردهای مصوب می باشد.

وظایف شرکت های سرویس کار و تعمیر آسانسور چیست؟

وظایف شرکت های سرویس کار و تعمیر آسانسور چیست؟
وظایف شرکت های سرویس کار و تعمیر آسانسور چیست؟

شرکت های تعمیر آسانسور باید پرسنل و تعمیرکارهایی را برای انجام امور مربوط به نگهداری و سرویس آسانسور استخدام کنند که از قدرت بدنی و روحیات اخلاقی مورد تاییدی برخودار باشند. همچنین باید آموزش های لازم به آن ها داده شود تا در امور سرویس و تعمیر آسانسور مهارت های لازم را کسب کنند.

وظیفه مهم تعمیرکاران و نصابان آسانسور جمع آوری، تعویض و نصب و نگهداری انواع آسانسورها، مسیرهای متحرک، پله برقی ها و بالابرهای صندلی است. تخصص نصابان و تعمیرکاران آسانسور در زمینه تعمیر، نصب و نگهداری آسانسور است و کارگران تعمیر نگهداری باید نسبت به این متخصصان اطلاعات بیشتری در زمینه الکترونیک، هیدرولیک و برق داشته باشند. این کارگران برای عیب یابی پیچیده در آسانسورهای دارای سیستم های کنترل رایانه ای بسیار کارآمد هستند.

در ادامه به برخی از وظایف شرکت های سرویس کار و تعمیر آسانسور که توسط متخصصین این شرکت ها انجام می شود اشاره می کنیم:

یک سرویسکار آسانسور باید توانایی نصب و تعمیرات آسانسور و مسیرهای متحرک را داشته باشد.

توانایی خواندن نقشه ها را به منظور تعیین چیدمان اجزای سیستم و انتخاب تجهیزات مورد نیاز برای نصب یا تعمیر داشته باشند.

بتواند واگن‌ها و قطعات آسانسور را برای سیستم‌های مشابه جمع  آوری کند.

توانایی وصل کردن سیم برق را به پنل ها و موتورها را داشته باشد.

مهارت آزمایش تجهیزات تازه نصب شده را برای اطمینان از مطابقت با مشخصات آن دارا باشد.

بتواند عیب یابی نقص در ترمزها، موتورها، کلیدها و سیستم‌های کنترل را انجام دهد.

به منظور برداشتن و تعویض قطعات معیوب، با استفاده از بالابر، نردبان و دستگیره یا ابزار برقی توانایی باز کردن اجزای مختلف آسانسور را داشته باشد.

بتواند برای بازگشت آسانسور یا پله برقی به وضعیت سالم، قطعات معیوب را تعمیر یا جایگزین نماید.

برای مطابقت با مقررات ایمنی و کدهای ساختمانی مهارت تعمیر و نگهداری از آسانسور را داشته باشد.

باید بتواند سوابق سرویس را نگهداری کند تا در موقع خرابی دوباره آسانسور از آن ها استفاده نماید.

وظایف کارگران و تعمیرکاران آسانسور چیست؟

وظایف کارگران و تعمیرکاران آسانسور
وظایف کارگران و تعمیرکاران آسانسور

یک کارگر یا تعمیرکار برای تعمیر و نگهداری از آسانسور باید بعد از مرحله نصب آسانسور و تجهیزات آن دائما کار نگهداری و تعمیر آن را انجام دهند. کارهای چون روغن کاری قطعات متحرک، تعویض قطعات فرسوده و تنظیم تجهیزات برای عملکرد بهینه از وظایف کارگر نگهداری از آسانسور است. همچنین به منظور عیب یابی و تعمیرات اضطراری آسانسور باید کارگران به محل اعزام شوند.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه