درآمد شغل آسانسور چقدر می باشد؟ بررسی خطرات، مزایا و معایب این کار

درآمد شغل آسانسور چقدر می باشد؟ بررسی خطرات، مزایا و معایب این کار

در سال های اخیر بیشتر مردم در ساختمان های چند طبقه و آپارتمان ها زندگی می کنند. از آنجا که نیاز اولیه این ساختمان های بلند، داشتن آسانسور است، یکی از مشاغل پر کار در حال حاضر ساخت و نصب آسانسور است. ابتدا سانسور ها باید در شرکت های مربوطه ساخته شوند و سپس برای مونتاژ قطعات جدید و نصب کابین آسانسور و موارد دیگر به ساختمان انتقال داده شوند. نصب آسانسور نیاز به مهارت و دقت دارد. چرا که خطرات بسیاری دارد و افرادی که اقدام به نصب آسانسور می ‌کنند باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

در غیر این صورت هم خودشان، هم افرادی که قرار است از آسانسور استفاده کنند، در معرض خطر قرار می گیرند. درآمد شغل آسانسور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجا که سختی ‌ها و مخاطرات شغل آسانسور زیاد است، افرادی که در این حرفه مشغول به کار هستند اگر مهارت و تسلط کافی داشته باشند، می توانند درآمد خوبی داشته باشند.

درآمد و خطرات شغل نصب آسانسور

درآمد و خطرات نصب آسانسور

افرادی که به صورت حرفه ‌ای شغل آسانسور و نصب و مونتاژ آن را انجام می ‌دهند، می ‌دانند که این کار خطرات زیادی دارد. کار نصب آسانسور مستقیماً با جان فرد سر و کار دارد و اگر کسی که دارای شغل آسانسور است مهارت و آموزش کافی در این زمینه ندیده باشد، ممکن است به خاطر سقوط از ارتفاع و خطرات دیگر دچار مشکلات جدی شود. این افراد باید دوره‌ های آموزشی نصب آسانسور را سپری کنند و گواهینامه های لازم برای شروع شغل آسانسور را دریافت کنند.

شاید تصور شود که درآمد شغل آسانسور بالا است اما خطرات مربوط به خود را دارد. البته همه مشاغل خطرات مربوط به را دارند؛ بنابراین برای کاهش خطرات شغل آسانسور، افراد می توانند با گذراندن تحصیلات آکادمیک و یا دوره ‌های آموزشی فنی و حرفه ‌ای مهارت های مورد نیاز برای ورود به بازار کار آسانسور و تعمیرات آن را کسب کنند.

مزایا و معایب شغل آسانسور

درست است که حرفه نصب آسانسور مشکلات زیادی دارد اما با تحمل سختی ها و افزایش مهارت در نصب و تعمیر آسانسور، مشتریان بیشتری جذب شما خواهند شد و همین شناخته شدن، باعث بالا رفتن دستمزد و درآمد شما در شغل نصب و تعمیر آسانسور خواهد شد؛ اما از این نکته غافل نشوید که شما باید همیشه مهارت فنی و اطلاعات خودتان را به روز نگه دارید تا بتوانید هر تکنولوژی نوینی که به آسانسور های جدید اضافه می‌ شود را فرا بگیرید و با تمام استاندارد های جهانی برای نصب و تعمیر آسانسور آشنا باشید.

از معایب شغل آسانسور می توان به سقوط از ارتفاع، خطر برق گرفتگی و سایر صدمات بدنی اشاره کرد. البته تمام این اتفاقات قابل جلوگیری هستند با رعایت نکات ایمنی و استاندارد های تعیین شده برای شغل آسانسور می توان از چنین خطراتی به سادگی جلوگیری کرد.

درآمد شغل آسانسور چقدر است؟

درآمد شغل آسانسور

شاید شما هم شنیده باشید که درآمد شغل آسانسور خیلی درآمد بالایی است. البته این صحبت‌ ها تا حدودی درست است و درآمد این شرکت در کشور های دیگر بسیار بالا است؛ اما در کشور ما با توجه به مهارت فرد نصاب، میزان درآمد می ‌تواند بالا باشد. شغل آسانسور یکی از مشاغل بسیار حساس است و دردسر ها و خطرات زیادی دارد؛ اما اگر فردی به این حرفه علاقمند باشد و دوره‌ های آموزشی تئوری و عملی را برای گرفتن این حرفه گذرانده باشد، می تواند در ایران، ماهیانه حدود ۲۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد.

البته این نکته را هم باید خاطرنشان کنیم که شغل آسانسور یک شغل آینده دار است؛ زیرا صنایع ساختمان سازی روز به روز در حال پیشرفت هستند و آپارتمان ها و برج های بلند به آسانسور نیاز دارند اما به تب قبل از شروع این حرفه باید سختی‌ های زیادی را تحمل کنند تا بتوانند با فراگرفتن دستورالعمل های ایمنی به صورت حرفه‌ ای وارد بازار کار شغل آسانسور شوند. حرفه ها و مشاغل فنی نیاز به تجربه عملی دارند.

نصب و راه اندازی آسانسور هم از آن دسته مشاغل است که به دلیل حساسیت بالا، نیازمند تجربه و تخصص است. یک نصاب می ‌تواند برای کسب تجربه، ابتدا از ساختمان های کوچک تر کار خود را شروع کند تا بتواند پس از کسب تجربه وارد پروژه ‌های به مراتب بزرگ تر شود.

اگر فرد بتواند مهارت خود را در شغل آسانسور ثابت کند، می ‌تواند درآمد قابل قبولی از شغل نصب و تعمیر آسانسور به دست بیاورد. یکی از راه ‌های شناخته شدن در شغل آسانسور استفاده از شبکه‌ های مجازی و اینترنت است. با تبلیغ در شبکه های مجازی حتی امکان گرفتن شغل در شهر های دیگر هم برای افرادی که در این حرفه کار می کنند فراهم می شود.

چه عواملی بر درآمد شغل آسانسور تأثیر دارند؟

چه عواملی بر درآمد شغل آسانسور تأثیر دارند؟

همان‌طور که در ابتدای بحث اشاره کردیم:

  • برای کسب درآمد بالا در شغل آسانسور باید با سختی های بسیاری دست و پنجه نرم کنید.
  • توانایی انجام فعالیت ‌های بدنی سنگین را داشته باشید.
  • بتوانید داده ها و اطلاعات لازم در محاسبات نصب آسانسور را پردازش کنید.
  • نکات ایمنی را رعایت کنید.
  • با افراد مختلف تعامل داشته باشید.
  • صبور باشید و تحمل شنیدن نظرات مخالف را داشته باشید.
  • با خطراتی مانند سقوط، برق گرفتگی، آتش‌سوزی و … آشنا باشید.

همه مواردی که اشاره کردیم به نوعی جز فاکتور های تأثیرگذار بر درآمد شغل آسانسور هستند. اگر شما مهارت و تجربه کافی در تمام مراحل کار را کسب کنید و بتوانید با صبوری و برخورد مناسب با کارفرما و سایر افراد برخورد کنید، در حرفه خودتان استاندارد های ایمنی را رعایت کنید و سلامت جسمی و روانی خود را حفظ کنید، می توانید مطمئن باشید که به سرعت جذب افراد شناخته شده در این حرفه قرار می گیرید و حتماً پس از کسب شهرت و اعتماد دیگران به شما، کار بیشتری ارجاع داده خواهد شد و درآمد بالاتری کسب خواهید کرد؛ بنابراین بهتر است قبل از ورود به این حرفه، اطلاعات کافی در رابطه با شغل آسانسور را داشته باشید تا بتوانید درآمد بالایی داشته باشید. از فرصت های مناسب در شبکه های مجازی و اینترنت برای شناساندن خود و حرفه خود به دیگران استفاده کنید. امروزه همه کسب و کار ها به صورت اینترنتی تبلیغات خود را انجام می دهند. به همین سبب شما نیز می توانید برای معرفی شغل آسانسور و کسب درآمد بیشتر از اینترنت استفاده کنید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه