فلکه هرزگرد کادر وزنه باید چه استانداردهایی داشته باشید؟

فلکه هرزگرد کادر وزنه باید چه استانداردهایی داشته باشید؟

فلکه هرزگرد کادر وزنه، یکی از مهمترین قطعات در زمینه نصب آسانسور است و نقش مهمی در سیستم تعلیق آسانسور دارد. در واقع، فلکه هرزگرد آسانسور به قرقره یا فلکه ای گفته می شود که قدرت موتور آسانسور را انتقال می دهد و سیم بکسل را به حرکت در می آورد. این فلکه مهمترین عامل در حرکت کابین آسانسور در چاه است.

برای نصب فلکه هرزگرد کادر وزنه باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

فلکه هرزگرد کادر وزنه باید چه استانداردهایی داشته باشد؟

  • باید به اندازه فلکه هرزگرد کادر وزنه دقت کنید زیرا از فلکه موتور گیربکس آسانسور می توان برای اتصال سیم بکسل به مرکز کابین آسانسور و مرکز کادر وزنه استفاده کرد. در این صورت باید از قرقره بسیار بزرگی استفاده کنید که روی گیربکس نصب می گردد. این قرقره فضای زیادی را در بر می گیرد و از نظر اقتصادی، گزینه مقرون به صرفه ای نیست. بنابراین از دو قرقره کوچکتر استفاده می شود؛ یک فلکه برای موتور گیربکس و دیگری به عنوان فلکه هرزگرد کادر وزنه. در این شرایط، بهترین حالت برای کابین آسانسور و کادر وزنه به صورت کاملا متعادل فراهم می شود.
  • نکته مهم دیگر در نصب فلکه هرزگرد کادر وزنه، محل نصب فلکه است. نصب این فلکه باید به صورتی باشد که فلکه موتور گیربکس بتواند نیروی کششی مفید ایجاد کند.
  • نکته دیگر در مورد فلکه هرزگرد کادر وزنه آسانسور این است که در این فلکه، شیارها فقط برای کنترل سیم بکسل ها به کار می روند و کارکرد آنها کششی نیست. در واقع نیروی کششی که به وسیله قرقره موتور آسانسور ایجاد می گردد متناسب با افزایش یا کاهش زاویه پیچش سیم بکسل ها به دور قرقره گیربکس، کاهش یا افزایش پیدا می کند. با توجه به آنچه گفته شد، استفاده از فلکه هرزگرد کادر وزنه، باعث کاهش نیروی کششی سیم بکسل به دور فلکه گیربکس می شود و حرکت دادن کابین را آسان می کند. آنچه مرور کردیم، یکی از اساسی ترین استانداردها در زمینه طراحی و نقشه کشی آسانسور و مهمتر ازآن سیستم تعلیق و تعادل آسانسور است.
  • آخرین استانداردی که باید در نصب فلکه هرزگرد کادر وزنه در نظر گرفت، نحوه تنظیم زاویه آلفا است.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه