IMG

آسانسور موزه BMW

موزه فوق العاده زیبا و منحصر به فرد BMW در شهر مونیخ در کشور آلمان قرار دارد. در موزه BMW تولیدات معروف شرکت خودروسازی به نمایش گذاشته شده اند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ قرار دارد. این شرکت به نام امروزه مالک شرکت های رولز رویتس، موتور کارز و مینی است. در این مقاله سعی داریم تا اطلاعاتی مهم در رابطه با آسانسور موزه BMW در مونیخ را در اختیار علاقه مندان به ماشین های لوکس و گرانقیمت بی ام دابلیو قرار دهیم.

قدمت و تاریخچه موزه BMW

 قدمت آن به ۱۹۷۳ میلادی باز می گردد. BMW مخفف عبارت Bayerische Motoren Werker است که به معنای صنایع موتوری بایرن به زبان آلمانی می باشد. این شرکت یک شرکت خودروساز آلمانی می باشد که تولید کننده خودرو و موتورسیکلت های لوکس در سراسر جهان است. شرکت بی ام دابلیو توسط فرانتس یوزف پوپ در ۱۹۱۶ تاسیس شد. طراح این سازه، معماری وینی به نام پروفسور کارل شوانتزر می باشد. در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ این موزه مورد بازسازی قرار گرفت و در نزدیکی یکی از ساختمان های برتر قرن ۲۱ توسط شرکت BMW به نام BMW Welt ساخته شد.

توضیحاتی در رابطه با ساختمان BMW

وسعت این موزه ۵۰۰۰ متر مربع می باشد و دارای ۱۲۰ غرفه متنوع است. سازه BMW مکانی بسیار مناسب و درخور توجه برای بازدیدکنندگان فراهم آورده است. هر بخش از این سازه نشان دهنده اهمیت و نقش پررنگ این شرکت در عرصه جهانی می باشد. این شرکت خودروسازی با نمایش محصولات کم نظیر و خودروهای قدیمی باعث تحسین و حیرت بازدیدکنندگان شده است. ساختمان موزه BMW به خاطر شکل ظاهری اش به کاسه سالاد یا دیگ سفید مشهور شده است. کف و سقف آن به شکل دایره می باشند که قطر هر یک به ترتیب ۲۰ متر و ۴۰ متر می باشد. در طبقه همکف این ساختمان اتاق رختکن و پذیرش وجود دارد.

بازدید از موزه ماشین های لوکس BMW

بازدید از موزه BMW شامل دو مرحله می باشد در مرحله اول با تاریخچه محصولات و برند بی ام دابلیو به روشی جذاب آشنا می شوید. در مرحله اول وارد بخش بزرگ این موزه خواهید شد و می توانید ۱۲۵ مورد به نمایش درآمده در بازه زمانی صد ساله تاریخ فعالیت این شرکت را مشاهده کنید و سیر تکامل خودروها و تکنولوژی آن ها در گذر زمان را خواهید دید. در مرحله دوم پس از بازدید از موزه به کارخانه شرکت در مونیخ هدایت می شوید.

در این مرحله بوسیله راهرویی مارپیچ بازدیدکنندگان به سمت طبقه بالای ساختمان موزه هدایت می شوند و می توانند به تجربه ای جدید از نحوه ساخت ماشین ها دست یابند همچنین در مرحله بازدید از کارخانه می توانند مراحل ساخت و رنگ زدن خودرو بی ام دابلیو را از نزدیک تجربه کنند. در نهایت بازدیدکنندگان از موزه می توانند با استفاده از آسانسور به طبقه همکف بازگردند.

در موزه BMW نسل جدید خودروهای بی ام دابلیو در معرض دید عموم قرار داده شده است. در این موزه علاوه بر خودروها، دیگر تولیدات شرکت BMW مثل انواع توربین ها، موتورها، موتورسیکلت و تولیدات هوانوردی نیز به نمایش گذاشته شده اند که باعث جذب گردشگران و بازدیدکنندگان به این موزه شگرف شده است. هدف آلمانی ها از تأسیس آن به نمایش گذاشتن میراث گذشتگان، حال و آینده این شرکت بیان شده است. اطلاعات مربوط به موارد به نمایش گذاشته شده در این موزه به زبان های آلمانی و انگلیسی در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده شده است. BMW یکی از اولین موزه ها با محوریت یک برند مشهور به حساب می آید. هزینه ای که شرکت جهت بازدید از آن در نظر گرفته است به ازای هر نفر ۱۳ یورو است.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه