بهترین آسانسور

بهترین آسانسور

آسانسور وسیله ای جهت آسایش و رفاه انسان ها است که اگر در انتخاب آن دقت لازم را نداشته باشید می تواند سبب سلب آرامش و آسایش نیز شود. بنابراین توصیه اکید داریم قبل از اقدام به نصب آسانسور در ساختمان مسکونی ، اداری و … اطلاعاتی کلی در این زمینه به دست آورید تا بتوانید بهترین آسانسور را انتخاب کرده و خیال خود را از اتفاقات آینده که موجب دردسرهای زیاد برای شما می شود راحت کنید.

تاریخچه آسانسور در ایران

آسانسور و صنعت آسانسور سازی از ۸۰ سال پیش به دست ناصرالدین شاه وارد کشور ما ایران شد. و اولین آسانسور نصب شده مربوط به آسانسور نصب شده در کاخ گلستان است که اکنون چیزی از آن باقی نمانده است. بعد از آسانسور کاخ گلستان ، دومین آسانسور در پالایشگاه نفت آبادان نصب شد که از آن هم اثری باقی نمانده است و در مجموع دوران رشد صنعت آسانسور در ایران را می توان دوران پهلوی دوم یعنی از سال ۱۳۳۵ معرفی کرد.

در سال های اول تمامی قطعات آسانسور به کشور وارد می شد و تولیداتی در زمینه آسانسور صورت نمی گرفت اما رفته رفته شرکت های داخلی اقدام به فروش ، نصب و تولید قطعات آسانسور کردند. تا جایی که اولین کارگاه تولیدی آسانسور که در آن به تولید درب و کابین آسانسور می پرداختند از سال ۱۳۴۵ توسط شخصی به نام اوکسن الکسانی و  با الگو برداری از کشورهای اروپایی احداث شد. لازم به ذکر است که اولین کارخانه آسانسور سازی در سال ۱۳۵۰ به نام شیندلر تحت لیسانس شیندلرسوِییس در زمینی در شهر البرز قزوین زده میشود.

انواع آسانسور از نظر تکنولوژی

انواع آسانسور از نظر تکنولوژی
انواع آسانسور از نظر تکنولوژی

برای شناخت بهترین آسانسور بهتر است ابتدا با انواع آسانسور آشنا شویم تا با توجه به نیاز مکان مورد استفاده بهترین را شناسایی کنیم. انواع آسانسور از نظر نیروی محرکه به صورت زیر تقسیم بندی می شوند :

 • آسانسور کششی
 • آسانسور هیدرولیکی
 • آسانسورمغناطیسی
 • آسانسور پیچی
 • و …

آسانسور کششی از متداول ترین و محبوب ترین نوع آسانسورهاست که با توجه به کم تر مصرف کردن انرژی و امکان استفاده برای ارتفاعات بالاتر می توان با عنوان یکی از بهترین آسانسورها از آسانسور کششی نام برد. مقاله ای با عنوان آسانسور کششی اطلاعات کامل تری در مورد این آسانسور در اختیار شما قرار داده است.

آسانسور هیدرولیکی نوع دیگری از آسانسورها است که با استفاده از نیروی حرکت روغن به درون سیلندر و پیستون از پمپ فشار روغن، موتور و شیر صنعتی کابین را به حرکت درمی آورد. این نوع آسانسورها با توجه به فضای کمی که اشغال می کنند هم چنین درصد خرابی پایینی که دارند و سایر مزایا از محبوبیت خاصی برخوردارند و بهترین آسانسور برای ساختمان هایی با ارتفاع و تعداد طبقات پایین است که بودجه کمی نیز برای نصب آسانسور دارند.

آسانسور مغناطیسی از انواع دیگر آسانسورها است که مکانیزم کار آن به این صورت است که جریان برق به استاتور متصل شده تا میدان مغناطیسی ایجاد شده و به روتور القا شود. سپس میدان مغناطیسی در در نقاطی قطع و با ایجاد جریان برق تا سیم پیچ ‌های استاتور، سیم پیچ ‌هایی که روی روتور باردار شده تا کابین بتواند حرکت کند.

موارد مهم در دریافت اعتبار شرکت های آسانسوری

برای شناخت بهترین آسانسور و هم چنین اعتماد به شرکت های نصب آسانسور معیارهایی را در نظر می گیرند که در اینجا اشاره ای به آن ها کرده ایم :

 1. تخصص در طراحی

 در صنعت اسانسور باید تخصص در طراحی را در اولین قدم در نظر گرفت که با نقشه قابل امکان است که در کمترین زمان کمترین هزینه و بالاترین کیفیت دست یافت.

 1. رزومه شرکت

مواردی که در رزومه شرکت باید مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از :

 • نحوه تعهد شرکت به قطعات
 • زمان بندی و عمل به تعهد به موقع
 • سابقه کار با دیگر پیمانکارا نحو احسنت بوده
 1. شرکت دارای مجوز های لازم میباشد

تاییدیه استاندارد برای محصول احداث شده زیرا دریافت پایان کار ساختمانی بدونه تاییدیه امکان ندارد و شرکت ها باید از سازمان صنعت ، معدن و تجارت تاییدیه دریافت پروانه طراحی و مونتاژ دریافت کرده باشند.

بهترین آسانسورهای جهان

 1. آسانسورهای تولید شرکت Otis

آسانسورهای تولید شرکت Otis
آسانسورهای تولید شرکت Otis

شرکت اوتیس که در سال ۱۸۵۳ در آغاز به فعالیت نمود از بزرگترین و معروف ترین سازندگان آسانسور است که مدعی بالاترین درآمد سالیانه در بین تولید کنندگان آسانسور جهان است. این شرکت که قدیمی ترین کارخانه تولید آسانسور است سوابق درخشانی در کارنامه خود دارد که از برجسته ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد : 

نصب آسانسور در برج ایفل – نصب آسانسور در برج خلیفه – نصب آسانسور در برج cn – نصب آسانسور در مرکز نجارت جهانی و ساختمان امپایر استیت

 1. آسانسورهای تولید شرکت Mitsubishi electric

سال تاسیس این شرکت معتبر و رکورد دار ۱۹۲۱ در توکیو ژاپن است. میتسو بیشی رکورددار تولید  بلندترین و سریع ترین آسانسور های دو طبقه جهان محسوب میشود و مدعی سریع ترین سرویس دهی می باشد که آن را در رتبه دوم از پنج تولید کننده برتر قرار داده است.

 1. آسانسورهای تولید شرکت schindler

آسانسورهای تولید شرکت schindler
آسانسورهای تولید شرکت schindler

سومین شرکت آسانسورسازی که می توان تولیدات آن را در دسته بهترین آسانسورها قرار داد ، شرکت schindler است که همان طور که در ابتدای مقاله هم مطالعه نمودید اولین شرکت آسانسوری که به صورت رسمی در ایران نیز آغاز به فعالیت نمود همین شیندلر است. شیندلر که یکی از قدیمی ترین شرکت های جهان است ، حدود ۱۴۴سال قدمت دارد  به عبارتی بنیانگداری این شرکت سال ۱۸۷۴ بوده است.

 1. آسانسورهای تولید شرکت Kone

آسانسورهای تولید شرکت Kone
آسانسورهای تولید شرکت Kone

شرکتی KONE با قدمت ۱۰۷ سال در هلسینکی فنلاند که در عرصه مهندسی و سرویس اسانسور فعالیت دارد ، چهارمین پیشنهاد ما به عنوان شرکتی که بهترین آسانسور را تولید می کند می باشد.

 1. آسانسورهای تولید شرکت Thyssenkrupp

آسانسورهای تولید شرکت Thyssenkrupp
آسانسورهای تولید شرکت Thyssenkrupp

پنجمین تولید کننده بهترین آسانسور جهان ، شرکت پر قدرت المانی Thyssenkrupp است که نه تنها در عرصه اسانسور بلکه پله برقی و پیاده رو های متحرک نیز فعالیت می کند و در مارس ۱۹۹۹ تاسیس شد.

 1. آسانسورهای تولید شرکت Fujitec

شرکت Fujitec بزرگترین شرکت اسانسور در ژاپن بعئ نیتسوبیشی است و سال تاسیسش از۱۹۴۸ است.

 1. آسانسورهای تولید شرکت Dover

شرکت Dover در سال ۱۹۵۵ تاسیس و به ارامی پیش می رفت اما همیشه رغیب سرسخت نام های بزرگ بوده و کار خود را در سال ۱۹۹۹ با خرید Thyssen و ادغام Thyssen Dover گردید و در سال ۱۹۹۹ پایان یافت و در حال حاضر نیز با نام Rotary lifts مشغول است.

 1. آسانسورهای تولید شرکت Hitachi

یکی دیگر از شرکت های معتبر و محبوب که بهترین آسانسورها را وارد بازار کرده است شرکت Hitachi می باشد. این شرکت در سال ۱۹۹۴ دفتر خود را در توکیو تاسیس و تا هم اکنون نیز در بازار فعالیت می کند که موفق به کسب درآمد خالص ۱۱۶ میلیون دلار شده است.

 1. آسانسورهای تولید شرکت Sigma

یکی دیگر از معتبرترین و بهترین آسانسورهای حال حاضر بازار تولیدات شرکت سیگما است که این شرکت از سال تا ۱۹۹۴ به نام گلداستار فعالیت داشت و بعد از این سال ها تا سال ۱۹۹۹ به نام ال جی شناخته می شد که از این دوران می توان با عنوان نقطه اوج این شرکت یاد کرد.

 1. آسانسورهای شرکت express lift

آخرین شرکتی که در این قسمت به معرفی آن پرداخته ایم شرکت express lift می باشد. این شرکت در سال ۱۹۱۷ و زیر مجموعه شرکت بزرگ جنرال الکتریک است و تولیدات آسانسور با کیفیتی را دارد.

این ده شرکت بهترین و معروف ترین آسانسورها را تولید کرده و وارد بازار می کنند. با تحقیق و بررسی می توانید با توجه به نیاز خود هم چنین بودجه ای که برای نصب آسانسور دارید بهترین آسانسور را انتخاب کنید.

شرکت های ایرانی سازنده آسانسور

طی ۸۰ سالی که آسانسور وارد ایران شده است صنعت آسانسور سازی کشور پیشرفت های زیادی داشته است. از طرفی تحریم های همه جانبه ای که در چند دهه اخیر به کشور وارد شده است سبب شد تا محققین و کارشناسان در این صنعت به فکر چاره اندیشی و خودکفایی باشند و بسیاری از قطعات را با کیفیت مطلوب طراحی و تولید کنند. با توجه به این که آسانسور ایرانی در حال حاضر از جنبه های مختلف پیشرفت زیادی کرده است ، از بررسی این نوع آسانسورها غافل نشوید. زیرا با توجه به قیمت ارزان تر آسانسور ایرانی می تواند گزینه خوبی برای بسیاری از ساختمان ها با کاربری های مختلف باشد.

کلام آخر

انتخاب بهترین آسانسور از جمله کارهای مهمی است که برای یک ساختمان به کار می رود و به معیارهای مختلفی بستگی دارد. همیشه داشتن یک قیمت مناسب دلیلی بر یک آسانسور مناسب نیست و بالعکس. پیشنهاد می کنیم با استفاده از مشاوره رایگان مجموعه ما انتخاب آسانسور خود را انجام دهید تا علاوه بر قیمت منطقی به یک آسانسور ایده آل دست پیدا کنید.

در ادامه می توانید نظرات ، سوالات و هم چنین تجربیات خود را در مورد بهترین آسانسور با ما در میان بگذارید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه