دریافت بارنامه برای حمل و نقل کالا الزامی شد/ممنوعیت تردد وانت‌بارهای فاقد بارنامه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان راهداری طی اطلاعیه‌ای از «الزام دریافت بارنامه حمل و نقل جاده‌ای کالا»، «راه‌اندازی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت‌بارها» و «اطلاعیه نحوه فعالیت و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا» خبر داد.

متن این اطلاعیه‌های به شرح زیر است؛

*اطلاعیه الزام دریافت بارنامه برای حمل و نقل جاده‌ای کالا

در راستای شفاف‌سازی در فرآیند حمل و نقل کالا و جلوگیری از جابجایی خارج از شبکه حمل و نقل جاده‌ای کالا بر اساس ضوابط و مقررات جاری کشور، انجام هرگونه عملیات حمل و نقل با طی فرآیندهای قانونی و تحت صحابت بارنامه ضروری است.

به تمامی رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل و مالکان ناوگان و صاحبان کالا تاکید می‌گردد هرگونه جابجایی بار در جاده‌های کشور مستلزم دریافت سند حمل (بارنامه) بوده و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی به عمل خواهد آمد.

*اطلاعیه راه‌اندازی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت‌بارها

در راستای اجرای تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور تسهیل فرآیند صدور برنامه برای وانت‌بارها برای فعالیت در جاده‌های برون شهری، به زودی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت بارها راه‌اندازی می‌شود.

بدیهی است پس از اجرای این سیستم، ضمن جلوگیری از فعالیت و تردد ناوگان وانت بار فاقد اسناد حمل (بارنامه) در جاده‌های مواصلاتی بین شهری ارائه هرگونه خدمات مرتبط با پیمایش مستند به ارائه اسناد حمل معتبر (بارنامه) خواهد بود.

رانندگان وانت بار متقاضی فعالیت در حمل و نقل جاده‌ای می‌توانند به مراکز مجاز اعلام شده در سایت سازمان به نشانی www.Rmto.ir در بخش کارت هوشمند مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود و ناوگان مربوطه اقدام  کنند.

*اطلاعیه نحوه فعالیت و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا

مقرر است برای ارتقای بهره‌وری و افزایش رضایتمندی ذینفعان از جمله رانندگان نسبت به تشکیل شرکت‌های حمل و نقثل بزرگ مقیاس هوشمند کالا برای تصدی عملیات حمل و نقل جاده‌آی کالا با رویکرد استفاده حداکثر از فناوری‌های نوین سیستم‌های هوشمند اقدام شود که این گونه شرکت‌های هوشمند در قالب یک شرکت حمل و نقل بین شهری کالا دارای مجوزهای توامان فعالیت سراسری و بازارگاه الکترونیکی حمل بار و احراز شرایط و الزامات فعالیت مندرج در ضوابط مربوطه تشکیل خواهند شد.

بر اساس شرکت‌های حمل و نقل هوشمند متعهد خواهند شد ظرف مدت حداکثر ۶ ماه از تاریخ اخذ مجوز فعالیت نسبت به ایجاد و بهره‌برداری از مرکز مانیتورینگ و کنترل ناوگان و نصب سامانه هوشمند تعیین موقعیت و ردیابی خودکار ناوگان و سامانه مدیریت سرعت و عملکرد رانندگان اقدام کنند. متقاضیان تشکیل این گونه شرکت می‌توانند درخواست خود را به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان محل تاسیس شرکت حمل و نقل سراسری ارائه کنند که در صورت احراز شرایط تعیین دشه، مجوز فعالیت صادر خواهد شد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه