رئیس‌کل خصوصی‌سازی: ۹۶درصد واگذاری‌ها موفق بود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا صالح در سی و دومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی روابط عمومی‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی که صبح امروز در سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد، با تشکر از اقدامات صورت‌گرفته در مجموعه روابط عمومی وزارت اقتصاد گفت: این اقدامات به‌دلیل حجم بالای کارها قابل قیاس با سایر وزارتخانه‌ها نیست.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی همچنین ضمن تبریک هفته بسیج افزود: باید دلاورمردیهای بسیجیان در عرصه‌های مختلف از جمله جنگ و موضوعات فرهنگی را گرامی بداریم، چرا که طی این سالها بسیج امتحان خود را در همه عرصه‌ها به‌خوبی پس داده است.

وی اضافه کرد: یکی از نکات اصلی اطلاع‌رسانی در سازمان خصوصی‌سازی این است که اقداماتی را که انجام داده و یا نداده‌ایم در هر دو مورد اطلاع‌رسانی کنیم، آن هم به این جهت که در خصوص اقدامات صورت‌نگرفته از مردم راهکار دریافت کنیم، بر این اساس اگر نتوانیم اطلاع‌رسانی مناسبی انجام دهیم تصویر واقعی از عملکرد خود در ذهن جامعه ایجاد نکرده‌ایم.

صالح با اشاره به این‌که از زمان شکل‌گیری این سازمان تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شده، ادامه داد: از این میزان واگذاری حدود ۱۴۵ هزار میلیارد تومان واگذاری با موفقیت انجام شده و تنها حدود ۵ هزار میلیارد تومان واگذاری با مشکلاتی مواجه بوده است، بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت که ۹۶ درصد واگذاریهای این سازمان از زمان شکل‌گیری با موفقیت همراه بوده است.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: این سازمان از جمله جاهایی است که باید ۱۰۰ درصد اطلاعات آن در اختیار مردم قرار گیرد، بر این اساس یکی از اولین اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود تبدیل سازمان خصوصی‌سازی به اتاق شیشه‌ای است.

وی ابراز کرد: یکی از اقداماتی که در ماههای اخیر در سازمان خصوصی‌سازی انجام شده درج اطلاعات مربوط به کلیه بنگاه‌های قابل واگذاری به‌تفکیک استان در سایت این سازمان است.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: در گام بعدی قصد داریم سامانه نظارتی در این سازمان تشکیل دهیم تا نظارتهای پس از واگذاری شرکتها را افزایش و این کار را دقیق‌تر انجام دهیم.

صالح تصریح کرد: از سوی دیگر بنا داریم همه واگذاریهای خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهیم تا واگذاریهای این سازمان با شفافیت بیشتری انجام شود.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی اضافه کرد: همچنین در راستای اطلاع‌رسانی گسترده، جزئیات مربوط به تمامی واگذاری‌های پرحاشیه سازمان خصوصی‌سازی از جمله ایران ایرتور، هپکو، آلومینیوم المهدی، پالایش نفت کرمانشاه و… به‌روی سایت این سازمان قرار گرفته است.

صالح گفت: علاوه بر اقدامات ذکرشده بنا داریم به‌صورت سرزده نیز از بنگاهها و شرکتهای واگذارشده بازدید داشته باشیم تا از این طریق متوجه شویم که اطلاعات و گزارشات ارسالی توسط خریداران شرکتهای واگذارشده چقدر با واقعیت همخوانی دارد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه