5 مرداد روز ایمنی در صنعت آسانسور و پله برقی ایران

۵ مرداد روز ایمنی در صنعت آسانسور و پله برقی ایران

 پنجم مرداد ماه هرسال یادآور حادثه تلخی است که در سال ۹۴ برای یکی از همکاران عزیز در صنعت آسانسور افتاد که متاسفانه در اثر ناایمن بودن کارگاه ساختمانی و سقوط در چاه آسانسور ، جان خود را از دست داد .

در پی این حادثه تعدادی از کارشناسان و متخصصین با تجربه صنعت آسانسور گردهم آمدند و ضمن نامگذاری این روز به نام روز ایمنی در صنعت آسانسور و پله برقی ، بر آن شدند که با مطالعه استانداردها ، دستورالعمل های ایمنی برندها و شرکت های معتبر و آئین نامه های مرتبط با صنعت ساختمان و صنعت آسانسور و استفاده از تجربیات خود ، طی چندین ماه کار فشرده ،کتابچه ای را تدوین و منتشر نمایند که حاوی مطالب بسیار مفیدی جهت ارتقاء سطح ایمنی آسانسورها و حفظ سلامت صنعتگران و شهروندان می باشد .

همچنین این کارگروه برنامه ریزی علمی و اجرایی اولین سمینار ایمنی صنعت آسانسور را انجام داد که در بهمن ماه ۹۴ در محل هتل المپیک تهران برگزار شد و با استقبال بی نظیر همکاران صنعت آسانسور از سراسر کشور روبروگردید .

مشابه این سمینار طی سالهای بعد در تهران- اصفهان – مشهد – بندرعباس و ساری برگزار شد که تاثیر قابل توجهی در کاهش آمار حوادث داشته است .

امیدوارم با تداوم و استمرار آموزش مباحث ایمنی و بهداشت کار (HSE) ، شاهد کاهش نرخ حوادث در صنعت آسانسور و پله برقی باشیم .

https://www.instagram.com/p/CR0zH1DhMMR/?utm_source=ig_web_copy_link

علیرضا سخاوت

۵ مرداد ۱۴۰۰

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه