آسانسور هیدرولیکی جک از بغل

آسانسور هیدرولیکی جک از بغل

وقتی صحبت از بسیاری از کاربردهای آسانسور می‌شود، به ویژه برای ساختمانهای ۲ تا ۵ طبقه، متوجه خواهید شد که جک‌ های آسانسور هیدرولیکی یک قسمت رایج و در عین حال حیاتی از سیستم است که آسانسور را به سمت بالا هدایت می‌کند.

در حقیقت، تقریباً ۷۰٪ از تمام آسانسورهای نصب شده ماهیت هیدرولیکی دارند و حاوی جک های آسانسور هستند. جک ها بخشی از سیستمی هستند که شامل مایع هیدرولیک، مخازن، موتورها و پمپ ها است که جک قطعه نهایی سیستم است. بنابراین، اگر قصد خرید آسانسور جدید یا مدرن سازی جک های آسانسور در آسانسور موجود را دارید، درک اصول جک آسانسور بسیار مهم است.

بسته به سیستمی که دارید، مسافتی که آسانسور شما طی می کند و فضای موجود، چندین گزینه در دسترس دارید. در این مقاله انواع مختلف جک ها و مزایا و معایب مرتبط با هر یک توضیح داده خواهد شد. در ادامه مقاله آسانسور هیدرولیکی جک از بغل با ما همراه باشید.

آسانسور هیدرولیکی جک از بغل چیست و چگونه کار می‌کند؟

آسانسور هیدرولیکی جک از بغل چیست و چگونه کار می‌کند؟
آسانسور هیدرولیکی جک از بغل چیست و چگونه کار می‌کند؟

آسانسور هیدرولیکی جک از بغل دارای یک اتاق ماشین است که در آن پمپ، مایع و موتور قرار می‌گیرد. برخلاف آسانسورهای کششی، سیستم های هیدرولیک از ماشین آلات بالابری سربار استفاده نمی‌کنند. در عوض، این آسانسورها از فشرده سازی مایعات برای تولید حرکت استفاده می‌کنند.

کابین آسانسور توسط جک هایی که در دو طرف آن قرار گرفته، بلند می‌شود که روغن را به داخل سیلندر پمپ می کند تا پیستون را حرکت دهد سپس؛ دریچه باز می‌شود و روغن دوباره به داخل مخزن می‌ریزد و با استفاده از نیروی جاذبه، واگن بالابر به عقب رانده می‌شود. با بسته شدن شیر، روغن فقط می‌تواند از مخزن به داخل سیلندر برود. وقتی شیر باز است، روغن فقط می‌تواند از سیلندر به داخل مخزن برود.

کنترل های موجود در کابین آسانسور باعث کار پمپ می‌شود و روغن را به حرکت در می‌آورد. با رسیدن به کف، پمپ خاموش می شود و بالابر در بالای پیستون قرار می‌گیرد و روغن آن را در سیلندر گیر می‌اندازد. موقعیت، اندازه و عملکرد جک می‌تواند یکی از دو گزینه “خالی” یا “بدون سوراخ” باشد.

جک های هیدرولیکی چگونه کار می کنند؟

جک ها، قطعاتی از تجهیزات حمل و نقل مواد هستند که برای بلند کردن یا جابجایی بارهای سنگین از ضرب نیرو استفاده می‌کنند. جک ها می‌توانند به انواع دستگاه های بالابرنده اشاره داشته باشند که از اهرم نیرو و سایر روش های مزیت مکانیکی برای تقویت نیروی وارده برای تأمین توانایی انتقال بار استفاده می‌کنند.

جک های هیدرولیکی؛ با استفاده از مایع تراکم ناپذیر، مانند مایع هیدرولیک یا روغن جک، به عنوان وسیله ای برای رسیدن به ضرب نیرو استفاده می‌کنند.

مکانیزم اولیه اعمال نیرو، بسته به نوع خاص جک متفاوت است، اما به طور معمول یک نخ پیچ یا یک سیلندر هیدرولیکی است. جک ها ممکن است بر اساس نوع مکانیزم مورد استفاده برای تولید نیروی بالابرنده، به طور معمول به؛ قدرت مکانیکی، هیدرولیکی یا نیروی پنوماتیک دسته بندی شوند.

جک های مکانیکی مانند جک های متداول اتومبیل، تجهیزات سنگین را بلند می‌کنند و بر اساس ظرفیت بالابری درجه بندی می‌شوند، که به طور معمول با توجه به تعداد تن قابل تحمل جک بیان می‌شود.

جک های هیدرولیکی به دلیل مقدار نیرویی که می‌توانند توسط سیلندرهای هیدرولیکی که عمل بالابر را ایجاد می‌کنند، ظرفیت بالابری بیشتری نسبت به جک های مکانیکی داشته باشند. انواع متداول جک های هیدرولیکی؛ شامل جک های بطری و جک های کف است.

انواع جک های آسانسور هیدرولیکی

جک های بطری

جک های بطری در اوایل دهه ۱۹۰۰ که صنعت خودرو شروع به کار کرد، محبوب شدند. جک های دستی که جک های بطری نیز نامیده می‌شوند، روشی آسان برای بلند کردن وسیله نقلیه برای بازرسی یا سرویس در کنار جاده برای فرد فراهم می‌کنند. طراحی جک بطری هیدرولیکی شبیه بطری شیر است و از این رو جک های بطری نام آنها را به دست می آورد. امروزه اندازه آنها اندازه گیری شده و از صد پوند به چندین تن می‌رسد.

جک بطری چگونه کار می کند؟

شیشه های بطری دارای یک شافت عمودی هستند، که از یک سکوی پشتیبانی می‌کند (اصطلاحاً آن را بالشتک تحمل می کنند) که مستقیماً وزن جسم را برداشته می‌شود.

اگرچه آنها بیشتر در صنعت اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند (جک های ۱.۵ تا ۵ تنی محدوده ظرفیت های معمولاً بلند کردن اتومبیلها هستند)، جک های بطری کاربردهای دیگری نیز دارند. در صنعت پزشکی می‌توان از آنها در برانکارد هیدرولیکی و بالابر بیمار استفاده کرد. در کاربردهای صنعتی، می‌توان آنها را به عنوان لوله های خم کن که در لوله کشی استفاده می‌شوند، در برش های کابل برای پروژه های برق و به عنوان آسانسور مواد در انبارها یافت. توانایی آنها در بلند کردن بارهای سنگین نقش مهمی در امکان تعمیر ماشین آلات بزرگ کشاورزی و بسیاری از عملیات ساختمانی دارد.

جک های بطری را می‌توان درون یک قاب محکم کرد، روی یک تیر نصب کرد، یا به سادگی به صورت ایستاده استفاده کرد تا در صورت لزوم بتواند مجدداً جایگذاری شود.

جک تک مرحله بدون سوراخ

در بسیاری از مواقع هنگام نصب آسانسورهای جدید، نمی‌توانید در پایین گودال یا چاه آسانسور سوراخ کنید یا انجام این کار هزینه زیادی دارد. وارد جک آسانسور بدون سوراخ شوید. متداول ترین جک مورد استفاده در مسافت های کوتاه، تنوع تک مرحله ای است. تک مرحله به این معنی است که این یک پیستون است که بالا و پایین می‌رود و با رسیدن به ارتفاع مشخص تلسکوپ نمی‌شود. از این موارد می‌توان برای آسانسورهای مسافری یا باری استفاده کرد.

از مزایای این نوع جک ها (که در دو طرف کابین آسانسور به صورت پشت سر هم استفاده می‌شود) این است که سبک تر و راحت تر در جای خود قرار می‌گیرد ، اقتصادی ترین انتخاب است و می‌تواند برای حمل و نقل طراحی شود. برای بارهای بسیار سنگین نکته منفی است، زیرا شما اغلب با دو جک سر و کار دارید، باید تنظیمات بیشتری انجام شود و کمی بیشتر به تعمیر و نگهداری نیاز دارد. همچنین، به دلیل اینکه جک ها معمولاً در دو طرف اتومبیل قرار دارند و دیگر هیچ حفره ای برای عقب نشینی جک ها وجود ندارد، باید فضای بیشتری در قسمت بالای پیست بلند بالای اتومبیل وجود داشته باشد.

جک تک مرحله ای در زمین (Single Stage In-Ground

جک در زمین چیست؟ برخلاف شاخه های جک بطری که به صورت عمودی کار می‌کنند، شافت در جک زمین به صورت افقی است. شافت بر روی میل لنگی فشار می آورد که به یک بالابر بالابر متصل می‌شود و سپس به صورت عمودی بلند می‌شود. جک های زمینی به طور معمول دامنه بالابر عمودی بیشتری نسبت به جک های بطری ارائه می‌دهند و در دو اندازه موجود هستند.

طول جک اصلی تقریباً چهار فوت، عرض یک پا و وزن آن حدود ۲۰۰ پوند است. آنها می‌توانند ۴-۱۰ تن وزن را بالا ببرند. بعداً یک مدل جمع و جورتر ساخته شد که طول آن تقریباً ۳ فوت است و می‌تواند ۱۱/۲ تن را بلند کند. اگرچه “جک های کوچک” نیز تولید می‌شوند، اما نوع استاندارد جک کف شناخته نمی‌شوند. به طور معمول، یکی از دو اندازه اول باید استفاده شود.

نکات خوب در مورد جک تک مرحله ای در زمین؛ این است که نصب آن آسان است، نسبتاً مقرون به صرفه است. مخصوصاً برای پروژه های میان رده، ظرفیت عظیمی دارد و نگهداری آن به یک جک محدود می‌شود. آنها همچنین یک سواری بسیار نرم را ارائه می‌دهند. در نقطه ضعف، جک در یک سوراخ است. این می‌تواند منجر به نشت مایع هیدرولیک به منبع آب زیرزمینی یا آلودگی خاک شود.

بخاطر داشته باشید که بیشتر مشکلات آلودگی با فناوری و مقررات جدید برطرف شده است. با این حال، تهدید همچنان ادامه دارد: واحدها می‌توانند دارای یک پوسته PVC ترک خورده باشند که می‌تواند باعث جاری شدن سیل در گودال و برخی از نشت مایعات شود. همچنین غلافهای خورده قدیمی که جکها در آن قرار دارند، نیاز به تعویض دارند که معمولاً با هزینه قابل توجهی انجام می‌شود. همچنین عمق جک باید برابر با حرکت واگن آسانسور باشد. این می‌تواند به معنای یک حفره عمیق گران قیمت باشد.

جک های تلسکوپی (بدون سوراخ و در زمین)

جک های تلسکوپی می‌توانند حداکثر چهار پیستون داشته باشند که هر یک در داخل یکدیگر حرکت می‌کنند. این موارد زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که برای آسانسورهای باری یا مسافری به راه حل کم حجم تری نیاز باشد. جک های تلسکوپی داخل زمین عمق سوراخ مورد نیاز را کاهش می‌دهند، اما ممکن است به تنهایی هزینه بیشتری داشته باشند.

جک تراول

مزیت بزرگ این جک این است؛ که برای یک برنامه در زمین و مسافت بیشتر از پروژه های بدون سوراخ، هزینه حفاری کاهش می‌یابد. همچنین، نصب سریع معمول است زیرا جک ها جمع و جور هستند و کار با آنها آسان است. از معایب آن می‌توان به موارد واضح اشاره کرد. به دلیل وجود قطعات متحرک بیشتر، تنظیم اولیه ممکن است پیچیده تر باشد و بسته به مسافت کلی سفر، به راهنماهای پیرو نیاز خواهید داشت که نیاز به مهندسی اضافی دارند همچنین تعمیر و نگهداری طولانی مدت نیز ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. سرانجام، بسته بندی و مهر و موم های بیشتر به دلیل وجود چندین پیستون وجود دارد.

هر یک از جک های فوق بسته به مسافت سفر مکان و هدف خود را دارند، اما همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، فقط ارتفاعی که آسانسور برای رفتن به آن نیاز دارد همپوشانی وجود دارد. از دیگر فاکتورها می‌توان به قیمت، توانایی دریل کردن و حتی ترجیح شخصی اشاره کرد (برخی احساس می‌کنند در آسانسورهایی که جک درون زمین دارند سواری بهتر است).

جک های تسطیح کننده

جک های تسطیح از مکانیزم پیچ مکانیکی استفاده می‌کنند و قابل حمل هستند که اغلب برای تسطیح تریلرها، RV ها و موارد مشابه استفاده می‌شود.

جک های قیچی

جک های قیچی، جک های جمع و جوری هستند که از پیچ مکانیکی استفاده می‌کنند که نتیجه چرخش آن بالا و پایین آمدن مجموعه ای از بازوهای قیچی است که بسته به موقعیت مکانیزم پیچ، کشیده یا جمع می‌شوند.

جک های پیچ

جک های پیچ دار، جک های مکانیکی هستند که از مکانیزم پیچ عمودی برای بالا و پایین آوردن جک استفاده می‌کنند. بعضی از مدل ها قابل تنظیم آچار هستند در حالی که برخی دیگر از تراز وارد شده از سوراخ جک استفاده می‌کنند تا مزیت مکانیکی اضافی برای استفاده در هنگام پیچاندن پیچ را افزایش دهد.

جک های ضربدری

جک های ضربدری، از مکانیسم کف و چوب دستی برای بالا بردن یا بلند کردن بار استفاده می‌کنند. در یک زمان، جک های جغجغه ای از نوع استاندارد جک های استاندارد بودند که سازندگان خودرو همراه با وسایل نقلیه خود برای استفاده مالکان هنگام تعویض لاستیک در نظر می‌گرفتند. جک به گونه ای قرار می‌گیرد که به سپر جلو یا عقب اتومبیل متصل شود و آچار لاستیک هم به عنوان دسته جک و هم به صورت آچار مهره درب عمل می‌کند.

با توسعه ساخت و ساز unibody و از بین بردن ضربه گیرهای فلزی در اتومبیل، جک های ضامن دار به دلیل استفاده از جک های قیچی که از مزیت کمتری برخوردار بودند، کمرنگ شدند و این امکان را برای آنها فراهم کرد تا به زیر جبهه بروند و به نقاط بالابر تعیین شده دسترسی پیدا کنند.

مونتاژ جک هیدرولیک برای آسانسور هیدرولیک

مونتاژ جک هیدرولیک برای آسانسور هیدرولیک شامل جک دارای سیلندر، سر سیلندر و پیستون و یک فوتر برای نصب جک که شامل یک پرتو جعبه با پایین، شبکه های جانبی و فلنج های جانبی است. سیلندر از پایین پرتو جعبه امتداد یافته و به فلنج های پایین و جانبی ثابت می‌شود. صفحات انتهایی از انتهای پرتو جعبه به داخل ثابت می‌شوند تا مخزن روغن سرریز را تعریف کنند که جک زیر سر سیلندر را برای جمع آوری روغن که ممکن است از سر سیلندر نشت کند، احاطه کرده است.

یک مجموعه جک هیدرولیکی برای آسانسور هیدرولیک، شامل:

جک دارای یک سیلندر، سر استوانه و پیستون در یک محور طولی مشترک، یک پرتو جعبه کشیده دارای انتهای اول و دوم، قسمت های پایین، اول و دوم ایستاده وب و اعضای فلنج امتداد دهنده جانبی اول و دوم که به ترتیب از قسمت های اول و دوم وب به ترتیب گسترش می‌یابند، سیلندر گفته شده به سمت بالا از پایین پرتو جعبه کشیده گفته شده با یک اتصال محکم مایع، سیلندر گفته شده در پایین گفته می‌شود و به اعضای فلنج اول و دوم پرتو جعبه گفته می‌شود، اعضای صفحه اول و دوم ایستاده ایستاده در داخل پرتو جعبه ای با اتصالات محکم مایع، اعضای تیرآهن جعبه و اعضای صفحه اول و دوم با تعریف یک مخزن روغن سرریز که جک مذکور را در زیر سر سیلندر گفته شده برای جمع آوری روغن که ممکن است از سر سیلندر نشت کند، احاطه کرده است، بافرهای ایستاده اول و دوم ثابت شده به پرتو جعبه گفته شده، یک واحد قدرت هیدرولیک با مخزن روغن و پمپ به معنی نصب شده بر روی پرتو جعبه مذکور برای پمپاژ روغن از مخزن روغن سرریز گفته شده به مخزن روغن واحد نیروگاه هیدرولیکی مذکور است.

نتیجه گیری

نصب آسانسورهای هیدرولیکی، ارزان تر از انواع آسانسور است. آنها فضای کمتری را در یک ساختمان اشغال می‌کنند و تقریباً ۱۰ درصد فضای کمتری برای شافت بالابر نیاز دارند. آنها با بارهای سنگین بسیار کارآمد هستند، زیرا نیروی هیدرولیک قدرت بالابری بالایی را ایجاد می‌کند. همچنین؛ جک های هیدرولیکی می‌توانند بارهای سنگین را بردارند اما برای جلوگیری از ایجاد مشکل در اجزای هیدرولیکی که می توانند اپراتورها را به خطر بیندازند، مانند مشکلات سیلندرهایی که به تولید نیروی بالابری کمک می‌کنند، به تعمیر و نگهداری نیاز دارند.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه