بهترین قیمت آسانسور؛ ارزان ترین قیمت انواع آسانسورهای خانگی و اداری

بهترین قیمت آسانسور؛ ارزان ترین قیمت انواع آسانسورهای خانگی و اداری

همان طور که می بینید زندگی شهری به آپارتمان و برج گره خورده است. بسیاری از ساختمان های ویلایی نیز به آپارتمان تبدیل می شوند؛ به همین جهت آسانسور به ویژه برای افراد سالمند، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. از طرف دیگر، خانه های دو طبقه قدیمی یا همان ساختمان دو طبقه ویلایی برای به روز شدن و استفاده راحت تر به نصب آسانسور احتیاج دارند. از آنجا که قیمت آسانسور خانگی و تجهیزات آن بالا است؛ اطلاع از بهترین قیمت آسانسور و در عین حالا کیفیت بالای آن، امری ضروری به نظر می رسد.

انواع آسانسور خانگی و اداری

انواع آسانسور خانگی و اداری
انواع آسانسور خانگی و اداری

هنگام جستجوی آسانسور خانگی ارزان و عالی، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. سیستم درایو، یا نحوه بالا و پایین رفتن کابین آسانسور، انواع آسانسورهای خانگی و اداری را که امروزه در دسترس هستند، تعریف می کند. آسانسورهای کابلی معمولا کم هزینه ترین هستند در حالی که آسانسورهای پنوماتیکی معمولا پرهزینه ترین هستند. واحدهای زنجیری، کششی و آسانسورهای هیدرولیک در هزینه های متوسط قرار می گیرند.

صرف نظر از سیستم درایو، انواع مختلفی از سبک های آسانسور خانگی و اداری در اندازه های مختلف موجود است. از آسانسورهای جمع و جور طراحی شده برای قرار گرفتن در فضاهایی به کوچکی کمد تا مدل های بزرگتر که می توانند ویلچر را در خود جای دهند. آسانسورهای خانگی اکنون می توانند بخشی از خانه شما برای راحتی باشند یا می توانند نقطه کانونی باشند که دکوراسیون شما را بهبود می بخشند. به هر حال به خاطر اینکه از بهترین قیمت آسانسور خانگی کوچک مطلع شوید، بهتر است با انواع اساسی آسانسور خانگی و اداری که به ۵ نوع اساسی تقسیم می شوند، آشنا شوید:

سیستم های آسانسور خانگی و اداری بر حسب بهترین قیمت آسانسور
نوع آسانسور بهترین برای نوع قیمت
آسانسورهای کابلی ساخت و ساز جدید ارزان ترین
آسانسورهای الکتریکی زنجیره ای بادوام و صرفه جویی در فضا متوسط
آسانسورهای کششی (MRL) ساخت و ساز جدید، با دوام و قابل استفاده در خانه های قدیمی متوسط
آسانسورهای هیدرولیک با کیفیت و بدون صدا متوسط
آسانسورهای پنوماتیک قابل استفاده در خانه های جدید و خانه های قدیمی زیرزمین دار بالا

۱. سیستم آسانسور کابلی

سیستم آسانسور کابلی
سیستم آسانسور کابلی

سیستم های آسانسور کابلی از چاه آسانسور (شفت)، کابین، سیستم کنترل و وزنه های تعادل تشکیل شده است. برخی از مدل ها به یک اتاق مکانیکی نیز نیاز دارند. آسانسورهای کابلی شبیه آسانسورهایی هستند که در ساختمان های تجاری یافت می شوند. این نوع آسانسور از دو کابل (سیم طناب) استفاده می کنند که بر روی درام های فولادی پیچیده و باز می شوند تا کابین را بالا و پایین کنند. درام های فولادی و مجموعه موتور را می‌توان در یک اتاق ماشین جداگانه قرار داد.

آسانسورهای کابلی بسته به مدل می توانند تا پنج طبقه دسترسی داشته باشند. پس این نوع آسانسور برای طبقات کم به صرفه است. این آسانسورها به دلیل شفت و اتاق مکانیکی بیشترین فضا را نسبت به دیگر انواع آسانسور اشغال می کنند. البته که دارای بهترین قیمت آسانسور نسبت به دیگر انواع آسانسور هستند.

۲. آسانسورهای الکتریکی زنجیره ای

آسانسورهای الکتریکی زنجیره ای
آسانسورهای الکتریکی زنجیره ای

آسانسور زنجیری نوع خاصی از آسانسور کششی است که از سیستم وزنه تعادل استفاده می کند. یک سر از دو سر زنجیر مستقیما به آسانسور متصل می شود و از طریق یک درایو به انتهای دیگر وزنه های تعادل می رسد. از طرف دیگر برخی از کارشناسان معتقد هستند آسانسورهای زنجیری شبیه آسانسورهای کابلی هستند؛ اما برای بالا و پایین بردن کابین به جای کابل، از یک حلقه زنجیر در اطراف درام استفاده می کنند. زنجیرها نسبت به کابل ها دوام بیشتری دارند و نیازی به تعویض ندارند.

آسانسور زنجیردار نیازی به ماشین آلات مجزا ندارد زیرا همه تجهیزات در بالای آسانسور قرار دارند. آسانسورهای زنجیره ای بسته به سازنده می توانند تا پنج طبقه دسترسی داشته باشند. واحدهای زنجیره‌ای نیازی به اتاق ماشین جداگانه ندارند که همین امر باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود و از همین جهت برای ساختمان ها با فضای کم، دارای بهترین قیمت آسانسور است.

۳. آسانسورهای کششی (MRL)

آسانسورهای کششی (MRL)
آسانسورهای کششی (MRL)

این نوع آسانسورها به آسانسورهای بدون اتاق فرمان معروف هستند، به همین دلیل نیز فضای کمی را اشغال می کنند. با لغزش یک مسیر با وزنه تعادل به بالا و پایین کار می کنند. این نوع یک انتخاب عالی برای املاک موجود و قدیمی است زیرا به اتاق ماشین نیاز ندارند. با این حال، واحدهای کششی همچنان به فضای اضافی در بالای آسانسور برای قرار دادن اجزای لازم برای بالا و پایین بردن کابین نیاز دارند.

سیستم آسانسور کششی از یک وزنه تعادل برای جبران وزن سرنشین در کابین برای بهره وری بهتر انرژی استفاده می کند. موتور در آسانسور کششی مستقیما بالای آسانسور در یک بالابر قرار دارد؛ بنابراین نیازی به ماشین آلات مجزا در خانه نیست که شامل بخش‌های محرک و کنترل آسانسور باشد. تنها ایراد این نوع آسانسور، سر و صدایی است که به دلیل وجود تجهیزات در راهرو، ایجاد می کند.

۴. آسانسورهای هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک
آسانسورهای هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک توسط پیستونی که در داخل یک سیلندر حرکت می کند تغذیه می شوند. با یک سیستم قدرت که به طور کامل در داخل چاه آسانسور قرار دارد و کنترل کننده به اندازه کافی کوچک است که در یک کابینت روی دیوار نزدیک آسانسور قرار می گیرد. سیستم های هیدرولیک سوراخ دار نیاز دارند که سیلندر به داخل زمین تا عمقی برابر با پاهایی که آسانسور بالا می رود گسترش یابد در حالی که سیستم های هیدرولیک بدون سوراخ نیازی به گودال ندارند. یکی از معایب آسانسور هیدرولیک این است که معمولا نیاز دارد که خانه شما فضای کافی برای ماشین آلات جداگانه داشته باشد. انتخاب خیلی از افراد در چند سال اخیر، این نوع آسانسور با بهترین قیمت انواع آسانسور و بالابر در ست لیفت بوده است.

۵. آسانسورهای پنوماتیک

آسانسورهای پنوماتیک
آسانسورهای پنوماتیک

آسانسورهای پنوماتیک از یک سیستم خلأ درون یک لوله برای تأمین نیروی حرکت خود استفاده می کنند. هیچ گودال یا اتاق ماشینی مورد نیاز نیست، بنابراین آسانسورهای پنوماتیک خانگی به ساده ترین حالت برای مقاوم سازی در یک خانه موجود یا جدید تبدیل می شوند. این نوع آسانسور نسبت به آسانسورهای دیگر انرژی کمتری مصرف می کنند. با این حال، آسانسورهای خلأ پنوماتیک معمولا به فضای بالای سر بیشتری نسبت به سایر انواع آسانسور برای مجموعه خلأ نیاز دارند.

از مزیت های این نوع آسانسور این است در صورت قطع برق، کاربر می تواند با استفاده از نیروی جاذبه، آسانسور را به آرامی تا طبقه همکف پایین بیاورد. از معایب آن نیز می توان وجود سر و صدای بیشتر نسبت به دیگر انواع آسانسورها به دلیل وجود درایو خلأ اشاره کرد.

آسانسورهای بدون چاه (شفت)

آسانسورهای بدون چاه (شفت)
آسانسورهای بدون چاه (شفت)

اگر به دنبال بهترین قیمت انواع آسانسور و بالابر برای ساختمان های دو طبقه هستید، آسانسورهای بدون شفت جمع و جور هستند. این نوع آسانسور با تکنولوژی «درام سیم پیچ» کار می کند که در آن کابل ها روی درام قرار گرفته در بالای آسانسور می پیچند. آسانسورهای بدون شفت در مدل های هیدرولیک نیز موجود هستند. این آسانسورها به راحتی در فضاهای تنگ قرار می گیرند و همانطور که از نامشان پیداست نیازی به چاه آسانسور ندارند که به طور کلی «بهسازی» را برای خانه های موجود و قدیمی آسان تر می کند. آسانسور بدون شفت می تواند به دو طبقه دسترسی داشته باشد و معمولا در یک منطقه باز یا نیمه بسته نصب می شود. آسانسور از دکمه «فشار و نگه داشتن» برای حرکت کابین بین طبقات استفاده می کند.

از مزایای آسانسور بدون چاه این است که مقاوم سازی آسانسور بدون شفت در خانه های موجود و فضاهای کوچک آسان تر است؛ و در حالی که اکثر آنها جمع و جور هستند، آسانسورهای بدون شفت در اندازه های بزرگتر برای قرار دادن ویلچر در دسترس هستند. البته این مدل از آسانسور قابل نصب با پنج نوع آسانسور گفته شده در قسمت قبل است؛ و اما ایراد آسانسورهای بدون شفت این است که فقط قابل نصب برای دسترسی به دو طبقه بوده و کمی سر و صدا ایجاد می کنند.

سؤالات متداول در مورد انتخاب آسانسور خانگی و اداری

سؤالات متداول در مورد انتخاب آسانسور خانگی و اداری
سؤالات متداول در مورد انتخاب آسانسور خانگی و اداری

اگر هنوز از انتخاب آسانسور مطمئن نیستید، احتمالا هنوز سؤالاتی هستند که ذهن شما را مشغول کرده اند. دریافت پاسخ به این موارد به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک می کند. تحقیق در مورد اطلاعات آسانسورهای خانگی، شما را در موقعیتی عالی قرار می دهد تا هنگام سفارشی سازی دستگاه، خود نیز انتخاب های باکیفیتی داشته باشید. در اینجا برخی از نگرانی های رایج مردم در مورد سیستم آسانسور خانه آورده شده است.

۱. هزینه آسانسور خانگی چقدر است؟

میانگین هزینه نصب آسانسور خانگی در ایران در سال ۱۴۰۰ از ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون است. این مقدار به شدت به محل زندگی شما، هزینه های نصب محلی، نوع سیستم درایو، اندازه آسانسور، کار اضافی برای مقاوم سازی و گزینه های سفارشی بستگی دارد. با انتخاب گزینه های سفارشی بیشتر هزینه ها افزایش می یابد. این آسانسور خانگی احتمالا تنها آسانسوری است که برای خانه خود نصب خواهید کرد؛ همچنین می‌تواند ارزش خانه شما را افزایش دهد و هزینه‌ای را که برای نصب آسانسور خرج می‌کنید، به شما بازگرداند. با انتخاب گزینه هایی که آن را تا حد امکان راحت و مفید می کند، از سرمایه گذاری خود با بهترین قیمت آسانسور در ست لیفت، نهایت استفاده را ببرید.

۲. آسانسورهای خانگی چه ویژگی های ایمنی دارند؟

آسانسورهای خانگی چه ویژگی های ایمنی دارند؟
آسانسورهای خانگی چه ویژگی های ایمنی دارند؟

همه آسانسورهای خانگی، استانداردهای ایمنی طبق مدیریت بازرسی آسانسورها مندرج در سازمان ملی استاندارد را باید رعایت کنند. در شرکت ست لیفت، به طور منظم ویژگی‌های ایمنی و طراحی مورد بررسی قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که برای امنیت هر کسی که از محصولات ما استفاده می‌کند، با استانداردهای لازم مطابقت دارد.

آسانسورهای خانگی و اداری دارای ویژگی های ایمنی بسیاری در داخل برای محافظت از افراد هستند. نصب روشنایی و پایین آوردن باتری از ویژگی های اضطراری است. برای جلوگیری از باز شدن درهای فرود، اگر آسانسور در طبقه دیگری باشد، بهتر است قفل‌هایی روی درها نصب شود که دسترسی به چاه خالی را مسدود می‌کند تا از دیگران در خانه محافظت کند در حالی که شخصی از آسانسور استفاده می‌کند.

آسانسورها بهتر است یک سوئیچ در داخل داشته باشند که در صورت باز بودن درب از حرکت سیستم جلوگیری کند. این عمل احتمال گرفتار شدن شخصی توسط یک کابین در حال حرکت را کاهش می دهد. علاوه بر این، اگر برق قطع شود، آسانسور بین طبقات متوقف نمی شود. یک باتری پشتیبان آن را روی زمین پایین می آورد و چراغ های اضطراری روشن می شوند.

برای کسانی که هنگام سوار شدن به آسانسور می ایستند، بهتر است در تمام کابین های یک نرده نصب شود. این نرده به ثابت نگه داشتن افراد در طول مسیر کمک می کند. همیشه قبل از تصمیم گیری در مورد مارک آسانسور در مورد ویژگی های ایمنی آسانسور بپرسید زیرا همه تولید کنندگان گزینه های ایمنی یکسانی را برای محصولات خود ارائه نمی دهند. باید گفت بهترین قیمت آسانسور خانگی زمانی بهترین است که دارای ایمنی حداکثری نیز باشد.

۳. چقدر فضا برای آسانسور خانگی نیاز است؟

چقدر فضا برای آسانسور خانگی نیاز است؟
چقدر فضا برای آسانسور خانگی نیاز است؟

مقدار فضایی که برای آسانسور خانه خود نیاز دارید به سیستم محرک بستگی دارد، یعنی به نوع انتخابی که خواهید داشت. به عنوان مثال، سیستم های درام کابل به فضایی در شفت و همچنین اتاق دیگری برای تجهیزات نیاز دارند. همین امر در مورد آسانسورهای هیدرولیک نیز صادق است. آسانسورهای MRL نیازی به اتاق جداگانه ندارند؛ اما به فضای اضافی در بالای چاه نیاز دارند.

بهترین قیمت آسانسور در شرکت اسانسور سخاوت

با افزودن ویژگی‌های دسترس‌پذیری، مانند آسانسور می‌توانید بدون توجه به سطح تحرک خود به زندگی در خانه خود ادامه دهید. آسانسور خانگی ایمن و قابل اعتماد است و می تواند ارزش خانه شما را افزایش دهد و در عین حال توانایی شما را برای حرکت در سراسر خانه بهبود بخشد. اکنون می دانید که چگونه یک آسانسور خانگی ارزان را انتخاب کنید، باید بدانید که از کجا می توانید آن را تهیه کنید.

آسانسورهای ست لیفت در انواع مختلف، طبق آخرین استاندارهای روز جهان و با بهترین کیفیت، نصب و راه اندازی می شوند. تمام موارد ایمنی، هنگام طراحی و نصب آسانسور خانگی و اداری به طور کامل رعایت شده و این طراحی و نصب توسط متخصصین امر انجام می گیرد. قطعات انواع آسانسور قابل نصب در ست لیفت از برندهای معروف بوده و اصل هستند.

اگر هنوز سؤال های پاسخ داده نشده، در ذهن خود دارید یا در انتخاب خود نیاز به کمک دارید، می توانید با کارشناسان مسلط، آگاه و خوش اخلاق ما در ست لیفت تماس بگیرید و اطلاعات خود را کامل کرده و آنچه را که نیاز دارید با بهترین قیمت آسانسور انتخاب و سفارش دهید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

گفتگو کنید

3 نظر

  1. در رابطه با هزینه آسانسور می خواستم بدونم قیمت آسانسور خانگی یک طبقه، قیمت آسانسور خانگی دو طبقه و قیمت آسانسور خانگی سه طبقه چقدر اختلافشون هست؟

    1. سلام وقتتون بخیر برای مطلع شدن از قیمت آسانسور یک طبقه، قیمت آسانسور دو طبقه و قیمت آسانسور ۳ طبقه باید نقشه منزلتون رو بررسی کنیم و خدمتون اعلام هزینه کنیم ممنون میشم تماس بگیرید تا بیشتر بتونیم کمکتون کنیم.

  2. خسته نباشید بنده مشتریتون بودم و قیمت آسانسور برای دو طبقه رو میخواستم بدونم برای منزل

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه