بهترین مارک دیکتاتور آسانسور چیست ؟ معرفی انواع دیکتاتور درب آسانسور

بهترین مارک دیکتاتور آسانسور چیست ؟ معرفی انواع دیکتاتور درب آسانسور

دیکتاتور آسانسور قطعه ای جانبی از آسانسور است که در قسمت بالای درب این دستگاه نصب می شود و از بسته شدن سریع درب جلوگیری می کند. در این صورت بدون آسیب به درب و با حرکتی آرام درب باز و بسته خواهد شد. پیستون دیکتاتور آسانسور قابلیت تنظیم دارد که می توان سرعت بسته شدن را در زمان مورد نظر کاهش یا افزایش داد.

از مزایای نصب آرام بند یا دیکتاتور آسانسور نداشتن صدای آزاردهنده هنگام بسته شدن درب آسانسور است. با توجه به آنچه در مورد دیکتاتور یا آرام بند آسانسور گفته شده نصب این قطعه برای آسانسور بسیار ضروری به نظر می رسد. در این مقاله از وبسایت آسانسور سخاوت توضیحات مفیدی در مورد انتخاب بهترین مارک دیکتاتور آسانسور به شما عزیزان ارائه می شود و به معرفی انواع برند دیکتاتور آسانسور پرداخته می شود.

انواع دیکتاتور درب آسانسور

در بازار ایران برندهای خارجی و داخلی انواع دیکتاتور آسانسور وجود دارد که از مهم ترین مارک های ایرانی می توان به برندهای دیکتاتور آلیفت، سپاهان، اونسا ایرانی و شیندلر اشاره کرد. همچنین مارک های خارجی آرام بند آسانسور مانند جان لیفت، فوپا و اونسا به بازار ایران وارد می شوند.

معمولا درب طبقه های همکف به طور مکرر در طول شبانه روز باز و بسته می شوند که باعث خرابی درب خواهد شد؛ بنابراین استفاده از آرام بند می تواند از خرابی زودهنگام درب آسانسور جلوگیری کند. این محصول توسط تولیدکنندگان ایرانی طبق استانداردهای بین المللی TESK  و  CE ساخته می شود و از کیفیت خوب و طول عمر مفید بالایی برخوردار هستند. در ادامه برخی از مهم ترین برندهای دیکتاتور آسانسور ایرانی و خارجی را معرفی می کنیم.

  • آرام بند یا دیکتاتور آسانسور پارس لیفت
  • آرام بند یا دیکتاتور آسانسور آلیفت
  • دیکتاتور آسانسور یا آرام بند درب اونسا
  • دیکتاتور آسانسور جان لیفت ترکیه
  • آرام بند آسانسور I&T (آی اند تی)
  • دیکتاتور یا آرام بند آسانسور ساس

۱.دیکتاتور آسانسور جان لیفت ترکیه

دیکتاتور آسانسور جان لیفت ترکیه

برند جان لیفت بهترین مارک دیکتاتور آسانسور شناخته شده در ایران است و مشتریان زیادی دارد. کارایی و کیفیت منحصربفرد این برند آرام بند بر اساس استاندارد TSEK است و تولید آن توسط شرکت ترکیه ای در استانبول انجام می شود.

سال های زیادی است که دیکتاتور آسانسور جان لیفت وارد ایران شده و در آسانسورها و درب های مختلف نصب شده است. برای تولید این دیکتاتور آسانسور، به روزترین و پیشرفته ترین تکنولوژی دنیا به کار می رود. عمر مفید دیکتاتور آسانسور جان لیف بین ۵ تا ۷ سال است که زمان طولانی می تواند باشد.

۲.آرام بند درب آسانسور اونسا

آرام بند درب آسانسور اونسا

آرام بند برند اونسا دارای کیفیتی بالایی بوده و هنگام نصب روی درب آسانسور از کارایی بالایی برخوردار است. این دیکتاتور آسانسور محصول کشور ترکیه است و برای استفاده در درب های لولایی کاربرد دارد.

این آرام بند قابلیت تنظیم راحت و بدون روغن ریزی را دارد و از محبوب ترین آرام بند آسانسور وارداتی در ایران است. طول عمر مفید این قطعه و صدای کمی که نسبت به دیگر برندهای رقیب تولید می کند از جمله مزایای محصول این برند است.

۳.دیکتاتور آسانسور استوپر

دیکتاتور آسانسور استوپر

یکی دیگر از انواع دیکتاتور آسانسور، برند استوپر است که قابلیت نصب روی تمام مدل های درب لولایی و سایر طرح ها با اندازه های مختلف را دارد. این آرام بند به خوبی سرعت درب آسانسور هنگام بسته شدن را کنترل می نماید و از وارد شدن آسیب و خرابی به درب جلوگیری می کند.

نصب دیکتاتور آسانسور مارک استوپر بسیار راحت است و می توان بدون مشکل و به دلخواه و با استفاده از یک پیچ گوشتی تنظیمات سرعت درب را انجام داد.

۴.آرام بند آسانسور I&T (آی اند تی)

آرام بند آسانسور I&T (آی اند تی)

دیکتاتور درب آسانسور آی اند تی یک برند ترکیه  و محصول این کشور است که  به بازارهای کشورهای مختلف وارد می شود. در زمینه انواع آرام بند آسانسور از برندهای معروف و با کیفیت بوده و برای نصب روی درب های نیمه اتوماتیک و لولایی آسانسور است.

کاربرد دیگر دیکتاتور آسانسور برند آی اند تی استفاده در پله برقی برای کنترل سرعت این دستگاه است. ساختمان هایی که آسانسورهایی از نوع درب اتوماتیک و لولایی دارند استفاده از آرام بند آی اند تی توصیه می شود؛ زیرا این نوع آرام بند می تواند درب طبقه آسانسور را قفل نماید و در نتیجه ایمنی درب آسانسور در طبقات را تامین می کند.

بهترین مارک دیکتاتور آسانسور

از بین چندین برند تولید کننده آرام بند داخلی و خارجی که در این مقاله معرفی شدند می توان برند جان لیفت را بهترین مارک دیکتاتور آسانسور دانست. این برند مورد تایید بسیاری از متخصصان و کارشناسان در حوزه آسانسور است.

این آرام بند وارداتی دارای یک پیچ با گام کوتاه است که با استفاده از آن می توان به طور دقیق سرعت حرکت درب آسانسور را تنظیم کرد. نرم بودن قرقره دیکتاتور از ویژگی های مهم برند دیکتاتور آسانسور جان لیفت است که هنگام برخورد قرقره با درب صدای بلند و آزار دهنده ای ایجاد نمی شود.

جمع بندی

معمولا تنظیمات مربوط به دیکتاتور آسانسور توسط سرویسکار و متخصص آسانسور انجام می شود ولی مدیران ساختمان نیز می توانند این کار را انجام دهند. در قسمت فوقانی دیکتاتور پیچی به منظور تنظیم سرعت باز و بسته شدن قرقره آرام بند آسانسور وجود دارد. این پیچ از نوع پیچ آلن‌ خور و یا پیچ دو سو است که می توان با پیچ‌گوشتی دو سو یا آلن سرعت حرکت درب را تنظیم کرد. در این مقاله با انواع دیکتاتور آسانسور و بهترین برندهای معتبر تولید کننده این قطعه آشنا شدیم.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه