مدت زمان نصب آسانسور چقدر می‌باشد وچه عواملی بر آن تأثیر می‌گذارد؟

مدت زمان نصب آسانسور چقدر می‌باشد وچه عواملی بر آن تأثیر می‌گذارد؟

اگر قصد نصب آسانسور در هر ساختمانی را دارید، احتمالاً علاوه بر حل مسائل مالی و فنی، این سؤال هم در ذهن شما پیش می‌آید که این فرآیند چقدر طول می‌کشد؟ طول زمان طی شدن مراحل ساخت و یا نصب آسانسور، بستگی به مدت زمانی دارد که تصمیمات مربوط به جزئیات نصب آسانسور را بگیرید. شاید شما دقیقاً می‌دانید چه می‌خواهید اگر چنین است بخش فرآیند تصمیم‌گیری، کمی کوتاهتر خواهد بود. شما باید در انتخابی که می‌کنید مطمئن باشید، پس عجله نکنید. نصب آسانسور شامل مکانیسم‌های مختلف و عوامل متعددی است که تعیین می‌کند این فرآیند چقدر طول می‌کشد؟ بنابراین، درحالی‌که هیچ قانون سخت و سریعی برای مدت زمان لازم برای نصب آسانسور جدید وجود ندارد، مواردی وجود دراد که باید در نظر بگیرید تا بتوانید فرآیند نصب را با دقت بیشتری برنامه‌ریزی کنید.

عواملی که باعث طول کشیدن نصب آسانسور می‌شود؟

عواملی که باعث طول کشیدن نصب آسانسور می‌شود؟
عواملی که باعث طول کشیدن نصب آسانسور می‌شود؟

دوره زمانی به عوامل کلیدی و متفاوتی بستگی دارد. در واقع قبل از آماده شدن آسانسور برای راه‌اندازی موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. از خود سازه تا نوع آسانسوری که نصب می‌شود. زمان لازم برای نصب آسانسور یک علم دقیق نیست، ولی عوامل تعیین کننده‌ای وجود دارد که به دلیل آن‌ها ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها برای تکمیل یک پروژه نصب و راه‌اندازییک آسانسور، نیاز باشد.

· جدا بودن اجزای هر قسمت از آسانسور : آسانسور به صورت یک تکه نصب نمی‌شود. بنابراین زمان نصب توسط هر یک از اجزای آسانسور تعیین می‌شود. کابین آسانسور، سیستم‌های راهنما، دستگاه بالابر، کنترل‌ها و سیستم ایمنی جدیدی که نصب می‌شود نیز بر زمان نصب تأثیر می‌گذارد، به طوری که آسانسورهای مسافربری نسبت به آسانسورهای باری بزرگتر زمان کمتری را برای نصب نیاز دارند. در ضمن ساخت آسانسور از اجزای منفرد آن تا چیدمان و اجرای آن، یک فرآیند دقیق است. هر کدام از اجزا باید با دقت ساخته و نصب شوند تا عملکرد مناسبی داشته باشند.

· تفاوت در نوساز بودن یا ساخته‌شده بودن ساختمان: نصب آسانسور در ساختمان ساخته‌شده ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. ساختمان‌هایی که تعداد طبقات کمتری دارند معمولاً نسبت به ساختمان‌های بلندتر زمان کمتری برای تکمیل نیاز خواهند داشت. با این حال علاوه بر تعداد طبقات سرویس‌دهی شده، عوامل دیگری نیز بر زمان تحویل اثر می‌گذارد. اگر آسانسور در یک ساختمان کاملاً جدید نصب شود، چاه و سیستم آسانسور یکی از اولین موارد تکمیل شده خواهد بود.

انجام هرگونه تعمیرات سازه‌ای لازم می‌تواند زمان آماده‌سازی را برای استفاده طولانی‌تر کند. معمولاً هنگامی که یک ساختمان جدید ساخته می‌شود چاه یا سیستم آسانسور یکی از اولین مواردی است که نصب می‌شود. همان‌طور که گفته شد؛ در صورتی که آسانسور در ساختمانی نصب شود که قبلاً آسانسور نداشته باشد باید ابتدا گودال بتنی ایجاد شود که همین کار باعث طولانی شدن روند اجرا و نصب می‌گردد. اگر در حال تعویض آسانسور در ساختمان هستید، این روند کمی کوتاه‌تر خواهد بود زیرا گودالی‌ در حال حاضر وجود دارد.

سازه یک ساختمان باید بتواند تمام نیازهای ضروری یک آسانسور جدید را پشتیبانی کند. به طور کلی نصب آسانسور در ساختمان ساخته شده بیشتر طول می‌کشد.

· مشکلات ناگهانی: در بسیاری از جنبه‌های نصب هر مشکل پیش‌بینی نشده‌ای می‌تواند فرآیند نصب را به تأخیر بیندازد. برنامه‌ریزی دقیق و آگااهانه همراه با کار تیم حرفه‌ای نصب آسانسور می‌توانید اطمینان به دست آورید که آسانسور شما در اسرع وقت و با خیال راحت نصب شده و آماده استفاده است. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای در روند کار به وجود آید که همین کار باعث شود زمان طولانی‌تر شود.

·  ایمنی و تأییدات ادارات مربوطه : بحث ایمنی هم یکی از عوامل مهم هنگام نصب آسانسور است و تأئیدات ایمنی از مراجع مختلف به زمان نیاز دارد، به خصوص که گاهی اوقات امور اداری و مناسبات اداری آن بسیاری طول می‌کشد. در حالت معمولی و در صورتی که ساختمان اشکال فنی و یا اداری خاصی نداشته باشد در حدود یک هفته زمان می‌برد.

نکته‌ پایانی

برنامه‌ریزی از قبل همیشه سودمند است. به هرحال پروژه نصب معمولاً هم در ساختمان‌های جدید و هم ساختمان‌های ساخته شده، پروژه‌ای زمان‌بر است و نصب یا اضافه کردن آسانسور یک پروژه بزرگ است.. پس بهتر است با برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیر، یک تیم حرفه‌ای و مسئول را انتخاب کنید تا نصب آسانسور به خوبی، در کمترین زمان و با حداقل اختلال، پیشرفت کند. به طور خلاصه، نصب آسانسور یک کار سریع نیست.

باید از ابتدا یک گودال بتنی ریخته شود، آرماتورها ساخته شوند و ویژگی‌های ایمنی برای تک‌تک اجزاء رعایت شوند و همین عوامل باعث می‌شود برای تکمیل آن زمان زیادی را صرف شود . به طور کلی و با توجه به موارد گفته شده، برای طراحی یک آسانسور در یک ساختمان ۵ طبقه درحدود ۷ تا ۱۴ روز زمان احتیاج است و اجرا و نصب آن هم در مدت یک هفته تمام می‌شود. برای راه‌اندازی هم ۱۵ روز زمان مناسب و معقولی است. پس می‌توان نتیجه گرفت پروژه نصب و اجرای یک آسانسور در ساختمانی با ۵ طبقه یا آسانسوری با ۵ توقف، در زمانی حدود ۲ ماه قابل اجراست.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه