۶ دیدگاه اشتباه در مورد آسانسور‌های هیدرولیک

۶ دیدگاه اشتباه در مورد آسانسور‌های هیدرولیک

امروزه در مورد آسانسورهای هیدرولیک نظرات اشتباهی رواج پیدا کرده است که در این پست ما به بررسی ۶ دیدگاه اشتباه در مورد آسانسور‌های هیدرولیک پرداخته ایم.

سازگار نبودن آسانسور هیدرولیک برای مناطق گرم

بعضی افراد فکر می کنند با بالا رفتن دما و به دنبال آن افزایش دمای روغن موتور هیدرولیک ، این آسانسور کارایی خود را از دست می دهد. این تفکر کاملاً اشتباه است زیرا در صورت افزایش دمای روغن هیدرولیک در آسانسورهای هیدرولیک سیستم خنک کننده مسئله گرم شدن روغن را برطرف می کند.

آسانسورهای هیدرولیک ویژگی های حرکتی ضعیفی دارند

ویژگی های ضعیف حرکتی و شوک دار یکی دیگر از باورهای غلط در مورد آسانسورهای هیدرولیکی است که اشتباه است. گاهی رفتارهای غلط مانند اطلاعات نادرست به طراح مانند تعداد نفرات، وزن خالی کابین ،نداشتن دانش کافی طراح سیستم‌های هیدرولیک ، انتخاب نامناسب جک هیدرولیک، شیر کنترل جریان، پمپ هیدرولیک، الکترموتور و تجهیزات و ملزومات آسانسور دیگر مانند مخزن روغن، روغن هیدرولیک و … می تواند سبب بروز چنین حرکاتی شود.

آسانسورهای هیدرولیک دشمن محیط زیست

یکی دیگر از اعتقادات اشتباه در مورد آسانسورهای هیدرولیک این است که این آسانسورها دوستدار محیط زیست نیستند. در هر آسانسور هیدرولیک بین ۷۵ تا ۱۵۰ لیتر روغن نیاز است و طول عمر مفید هر روغن نیز تقریباً ۱۰ سال است که این مقدار با میزان سوختی که در اتومبیل های ما تنها برای یک سال مورد استفاده قرار می گیرد برابر است.

آسانسور هیدرولیکی گزینه ای اقتصادی نیست

این باور اشتباه بر این اساس ایجاد شده است که آسانسورهای هیدرولیکی توان بیشتری مصرف می کنند. اما باید توجه داشت که آسانسورهای هیدرولیکی تنها هنگام بالا رفتن نیاز به استفاده از انرژی برق دارند و در پایین آمدن از جاذبه استفاده می کنند و نیازی به روشن شدن دوباره موتور ندارند.

نصب و راه اندازی آسانسورهای هیدرولیکی به معنی مصرف منابع نفتی است

علت نشت روغن در آسانسورهای هیدرولیکی ، نداشتن دانش فنی و غیر حرفه ای بودن است و نمی توان ایراد را از آسانسور دانست زیرا در صورت نصب صحیح آسانسور هیدرولیکی شاهد این ماجرا نخواهیم بود.

پیچیدگی تکنولوژی آسانسورهای هیدرولیکی سبب شده است برای تعمیر آن نیاز به افراد حرفه ای داشته باشیم

هرچند تمامی قطعات آسانسورهای هیدرولیکی و لوازم جانبی آن به راحتی در بازار موجود هستند و می توان مورد استفاده قرار داد اما پیشنهاد می شود برای تمامی آسانسورها تعمیر و سرویس را به سرویسکاران حرفه ای واگذار کنیم.

جمع بندی

آیا موضوع دیگری در رابطه با آسانسور هیدرولیک شنیده اید؟ آن را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما می توانید مقاله ۶ دیدگاه اشتباه در مورد آسانسور‌های هیدرولیک برای دوستان خود ارسال نمایید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه