مشاور آسانسور؛ مشاوره تخصص خرید، فروش و نصب آسانسور؛ با نمونه کار قوی

مشاور آسانسور؛ مشاوره تخصص خرید، فروش و نصب آسانسور؛ با نمونه کار قوی

آسانسور به یک نیاز اساسی زیرساختی در هر ساختمان مدرن تبدیل شده است، زیرا بسیاری از ساختمان‌ها دارای چندین طبقه هستند. آسانسور به یک راه‌حل ایده‌آل برای املاک تجاری و مسکونی هستند زیرا در همه این نوع ساختمان‌ها، افراد به تعداد نسبتاً زیادی در رفت‌وآمد هستند. ساختمان‌های تجاری و مسکونی با توجه به عملکردی که دارند، نیازهای متنوعی به آسانسور دارند. به همین دلیل، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان آن سعی در تولید آسانسور در انواع مختلف دارند و آن را به مشتنریان خود تحویل می‌دهند. اما با توجه به انواع آسانسور موجود در بازار، سؤالات زیادی در رابطه با خیرد آن در ذهن افراد وجود دارد. در این مقاله تعدادی از مواردی که باید قبل از خرید آسانسور بررسی شوند، آورده شده است.

نکات مهم در هنگام خرید آسانسور

نکات مهم در هنگام خرید آسانسور:
نکات مهم در هنگام خرید آسانسور:

آسانسور یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و یک جزء حیاتی در ساختمان هاست. موارد مهمی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را در زمان خرید کنترل کرد تا هزینه‌های مربوط به آسانسور با پیشرفت ساختمان در چرخه عمر خود به حداقل برسد.

اگر به دنبال یک آسانسور جدید هستید، باید به چیزهای زیادی فکر کنید. اینکه آسانسور دقیقاً کجا قرار خواهد گرفت؟ چگونه با دکوراسیون موجود در خانه شما ترکیب می‌شود؟ به چه نوع ویژگی ایمنی و دسترسی نیاز دارید؟ چه نوع ضمانت یا گارانتی باید انتظار داشته باشید؟ برای کمک در پاسخ به این سؤالات باید نکات زیر را درنظر بگیرید.

از شرکت سازنده دیدن کنید: همیشه بهتر است با فردی از شرکت سازنده آسانسور یا نمایندگی‌های مجاز آن ملاقات کنید تا در مورد همه چیزهایی که می‌خواهید در مورد آسانسور بدانید، بحث و گفتگو گردد. این کار به شما در گرفتن یک تصمیم آگاهانه کمک می‌کند.

فناوری آسانسور را بشناسید: اگرچه یک شرکت سازنده آسانسور از بهترین یا آخرین فناوری استفاده می‌کند، شما به عنوان مشتری باید مشتاق کسب اطلاعات بیشتر باشید تا از نوع آسانسوری که در آینده استفاده خواهیدکرد، آگاه باشید.

درباره نکات ایمنی و راه‌های مقابله با حوادث ناگهانی بدانید. این نکته بسیار مهم است زیرا هیچ‌کس نمی‌خواهد تجربه بدی در رابطه با آسانسور داشته باشد. افرادی هستند که کمی از آن می‌ترسند و بنابراین باید همه نکات ایمنی مانند پشتیبان برق در صورت قطع برق، محدودیت سرعت کابین آسانسور یا حداکثر وزن و حداکثر تعداد افراد مجاز در آسانسور را بدانید.

خرید آسانسور
خرید آسانسور

خدمات جانبی مورد نیاز آسانسور را بشناسید. یک آسانسور همیشه نیاز به سرویس دارد در غیر اینصورت در عملکرد آن مشکل به وجود می‌آید. مراقب باشید که همه جزئیات را در مورد نحوه نگه‌داری و سرویس آسانسورو نوع هزینه‌ای که هرچندوقت یکبار در مورد آن، متحمل می‌شوید، بدانید.

نوع و محدوده آسانسور را انتخاب کنید. پس از دانستن حقایق فنی اساسی یک آسانسور، اکنون زمان آن فرارسیده که انتخاب کنید به دنبال چه نوع آسانسوری هستید و چه نوع ویژگی‌هایی را در آن می‌خواهید. درحالی‌که مورد اول به جایی که آسانسور باید در آن تحویل داده شود مانند یک بیمارستان، مجتمع مسکونی، تجاری، اداری یا رستوران بستگی دارد ولی مورد دوم به ویژگی‌های قابل تنظیمی مربوط است که شما در آسانسور می‌خواهید. آسانسورها در اندازه‌ها و پیکربندی‌های مختلف وجود دارند. پس باید اطلاعات کافی و جامعی در رابطه با نوع و اندازه آسانسور داشته باشید.

هزینه نصب: از کل، فرایند و هزینه حمل ونقل و نصب آسانسور اطلاع کامل کسب کنید. به‌خصوص در مورد تغییرات ساختاری ساختمان‌ها، در زمانی که آسانسور باید نصب شود. باید بدانید که آسانسور در ساختمان شما چگونه کار می‌کند و پس از نظب چگونه به نظر می‌رسد؟

پوشش گارانتی: به طور کامل با فروشنده در مورد همه موارد مورد ضمانت و جزئیات گارانتی ،مدت زمان آن، موارد تحت پوشش صحبت کنید. دانستن این موضوع‌ها به شما کمک می‌کند تا هنگام خرید بهترین انتخاب را داشته باشید.

آسانسور
آسانسور

تصمیم بگیرید که آسانسور کجا قرار خواهد گرفت؟ از نصاب آسانسور خود بخواهید تا خانه شما ارزیابی کند و پلان دقیقی از کف را تعیین کند. این کار به نصاب شما کمک می‌کند تا بهتر بفهمد که در حال حاضر چگونه به طبقه بالا و پایین می‌روید، این کار چقدر به تلاش نیاز دارد و مناسب‌ترین مکان برای آسانسور جدید کجاست؟ بعلاوه این به نصاب شما بینشی در مورد ملاحظات ساختاری که باید از آگاه باشد را نیز می‌دهد.

فروشنده آسانسور را از نظر گرفتن هزینه های اضافی و بدقولی در هنگام نصب و ارائه خدمات پس از فروش با رقیبانش مقایسه کنید. منطقی است که با سایر مالکان و پیمانکارن صحبت کنید تا ببینید آنها کدام فروشنده و سازنده آسانسور را معرفی و توصیه می‌کنند. بدقولی و عقب‌افتادن پروژه‌ها در صنعت آسانسور یک اتفاق رایج است زیرا بسیاری از جزئیات پیچیده در فرآیند تأیید و نصب به دقت توسط خریدار دنبال نمی‌شود. با توجه به طولانی بودن زمان ساخت و نصب تجهیزات آسانسور، ممکن است پرداخت هزینه اضافه‌ای برای اطمینان از تکمیل به موقع آسانسور ضروری باشد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه