ابعاد چاله آسانسور و نحوه اندازه گیری و طراحی

ابعاد چاله آسانسور و نحوه اندازه گیری و طراحی

چاهک یا چاله آسانسور، قسمت پایینی چاه آسانسور است که باید در نقشه ساختمان و بر اساس ترافیک آن طراحی شود. طراحی ابعاد چاله آسانسور اولین مرحله در نصب آسانسور محسوب شده و دارای استانداردهایی از قبیل مقاومت در مقابل نفوذ آب، تراز و صاف بودن است.

چاله آسانسور در پی ساختمان و برای نصب برخی از تجهیزات از قبیل ضربه گیر و بافر اجرا می شود؛ همچنین در داخل آن فضای لازم برای فعالیت تکنسین ها و تعمیرکاران وجود دارد. عرض چاله آسانسور متناسب با نوع و ابعاد درب ورودی است و عمق آن نیز با ظرفیت آسانسور رابطه مستقیم دارد. در این مقاله درباره ابعاد چاله آسانسور و نحوه اندازه گیری آن مطالعه خواهید کرد.

نحوه اندازه گیری چاله آسانسور

نحوه اندازه گیری چاله آسانسور
نحوه اندازه گیری چاله آسانسور

برای طراحی چاله آسانسور، محاسبه پارامترهایی از قبیل نیروهای استاتیکی و دینامیکی وارد شده به چاله، ابعاد چاله، ابعاد کابین، تکانه های حاصل از استارت و ترمز کابین، ظرفیت و نوع درب آسانسور از اهمیت زیادی برخوردار است.

  • عرض چاله آسانسور

عرض آسانسور باید با نوع کاربرد آسانسور و فضای مورد نیاز برای درب های اتوماتیک یا لولایی متناسب باشد. برای اندازه گیری عرض چاله آسانسور لازم است که اندازه درب های لولایی و درب های اتوماتیک مدنظر قرار گیرد؛ معمولا عرض مناسب ۱۶۰ سانتی متر است. این عرض علاوه بر پوشش دادن خطاهای انسانی در اندازه گیری ابعاد، برای درب هایی با عرض ۸۰ سانتی متر را نیز مناسب است.

  • عمق چاله آسانسور

ابعاد کابین آسانسور تأثیر مستقیمی در اندازه عمق چاله آسانسور دارد. عمق استاندارد برای آسانسور پنج نفره ۱۶۰ در ۱۶۰ سانتی متر مربع است که برای کابین های بزرگتر در ازای هر یک نفر ده سانتی متر به این ابعاد اضافه می شود.

ابعاد چاله آسانسور بر اساس ظرفیت کابین چقدر باید باشد؟

ابعاد چاله آسانسور بر اساس ظرفیت کابین
ابعاد چاله آسانسور بر اساس ظرفیت کابین
اندازه کابین آسانسور عمق چاله آسانسور
آسانسور ۵ نفره ۱۶۰ در ۱۶۰ سانتی متر مربع
آسانسور ۶ نفره ۱۶۰ در ۱۷۰ سانتی متر مربع
آسانسور ۷ نفره ۱۶۰ در ۱۸۰ سانتی متر مربع
آسانسور ۸ نفره ۱۶۰ در ۱۹۰ سانتی متر مربع

بهتر است برای آسانسورهایی که ظرفیتی بیشتر از هشت نفر دارند، اندازه عرض را ۱۷۰ سانتی متر و عمق را ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر بیشتر از عرض در نظر بگیرید.

ابعاد چاله برای آسانسورهای بالای ۸  نفر عمق چاله آسانسور
آسانسور ۹ نفره ۱۷۰ در ۱۹۰ سانتی متر مربع
آسانسور ۱۰ نفره ۱۷۰ در ۲۰۰ سانتی م تر مربع
آسانسور ۱۱ نفره ۱۷۰ در ۲۱۰ سانتی متر مربع

توجه داشته باشید که این ابعاد برای انواع آسانسور هیدرولیکی، کششی و مغناطیسی مناسب است و نوع سیستم محرکه تأثیری روی ابعاد چاله آسانسور ندارد. این ابعاد برای آسانسورهایی با درب اتوماتیک، تلسکوپی و لولایی اندکی متفاوت است.

نحوه طراحی چاله آسانسور

نحوه طراحی چاله آسانسور
نحوه طراحی چاله آسانسور

چاله آسانسور، حدفاصل کف چاه تا اولین توقف آسانسور است و مراحل آماده سازی آن شامل دیوارکشی و آماده کردن کف آن می شود. جانمایی چاهک آسانسور نیز ضوابطی دارد که باید در زمان طراحی نقشه و پی ریزی ساختمان مدنظر قرار گیرد.

توجه داشته باشید که اجرای درست چاه آسانسور کاملا وابسته به اجرای صحیح چاله آسانسور است. برای طراحی چاله آسانسور باید مواردی از قبیل سهولت دسترسی، سهولت رفت و آمد افراد، حداکثر مسافت از درب ورودی یا درب آپارتمان به درب آسانسور(حدود ۴۰ متر)، تعداد آسانسورهای مورد نیاز برای هر ساختمان و سهولت در ورود و خروج افراد در نظر گرفته شوند.

از دیگر موارد مهم در طراحی چاله آسانسور بررسی اثرات ناشی از ضربه های حاصل از حرکت و ترمز آسانسور و برخورد آن با کف چاله است. در صورتی که زیر چاله آسانسور خالی باشد، باید کف مقاومتی برابر با ۵۰۰۰ نیوتن بر متر مربع داشته باشد.

همانطور که قبلا ذکر شد ارتفاع مناسب چاله آسانسور از کف تا سطح اولین توقف باید ۱۶۰ سانتی متر بوده و فضای لازم برای نصب بافرها، سکوی زیر آنها، کف ستون ها، زیرریل راهنما، کف ستون های زیرشاسی داشته باشد.

از آنجایی که چاله آسانسور، جان پناهی مناسب برای نصابان و تعمیرکاران در زمان سقوط کابین است، بنابراین باید از فضای کافی برخوردار باشد. وجود پریز و چراع در فاصله ۴۰ سانتی متری از کف چاله نیز از موارد الزامی است.

طراحی و اجرای کف چاله آسانسور

طراحی و اجرای کف چاله آسانسور
طراحی و اجرای کف چاله آسانسور

در زمان پی ریزی ساختمان کف چاله آسانسور باید ده سانتی متر بتن مگر، ۳۰ سانتی متر آرماتوربندی و بتن ریزی شود؛ در واقع ارتفاع چاله بعد از بتن ریزی تا سطح اولین توقف ۱۶۰ سانتی متر است و خاک برداری اولیه باید حدود ۲۰۰ سانتی متر باشد.

پس از بتن ریزی و آرماتوربندی، اگر دیواره های چاله آجری باشند، کف چاله آسانسور از فوندانسیون جدا خواهد بود و به آن منفصل از فوندانسیون می گویند. در صورتی که در ساخت دیواره های چاله از شبکه آرماتور پیوسته با کف چاله استفاده شود، آن را متصل به فوندانسیون می نامند.

قبل از بتن ریزی و بعد از آرماتوربندی باید چاه ارت، یک لوله پلیکا ۶۳، کف ستون ها و مهره های لازم برای مهار شدن در بتن در کف چاله تعبیه شوند. ضربه گیرها نیز باید در پایین ترین قسمت مسیر حرکت کابین قرار بگیرند؛ توجه داشته باشید که ضربه گیرها باید طوری نصب شوند که در صورت برخورد کابین یا وزنه تعادل، فضایی به ابعاد ۱۰۰×۵۰×۶۰ برای پناه گرفتن تعمیرکار باقی بماند. ضربه گیرها نیز به دو صورت فلزی و بتنی اجرا می شوند.

طراحی و اجرای دیواره های چاله آسانسور

طراحی و اجرای دیواره های چاله آسانسور
طراحی و اجرای دیواره های چاله آسانسور

بعد از نصب تجهیزات، دیواره چاله آسانسور قالب بندی و بتن ریزی می شود؛ پس از این مرحله، باید قالب ها را باز کرده و دیواره ها با پلاستر ماسه و سیمان ساخته شوند. کف چاله باید کاملا صاف و تراز بوده و کلیه آرماتورهای زائد دیواره ها تمیز شوند.

علاوه بر این باید از ضدزنگ برای پوشاندن تمامی وسایل آهنی داخل چاله آسانسور استفاده شده و همه حفره ها و روزنه های داخل چاله کاملا پوشانده شوند. سیم کشی های داخل چاله نیز باید کانال بندی شده و کلیدهای توقف اضطراری نیز بدون درب نصب شوند.

دیواره های چاله آسانسور باید هم راستا با چهارچوب درب باشند. بعد از نصب تجهیزات داخل چاله آسانسور، از آب بندی بودن دیواره ها و کف اطمینان حاصل کنید. توجه کنید که از داخل چاه آسانسور نباید هیچ نوع لوله آب یا فاضلاب، کانال برق، وسایل آتشنشانی و مواد اشتعال زا عبور کند.

سخن پایانی

طراحی و اجرای چاله آسانسور یکی از مهمترین مراحل نصب آسانسور است و باید تمامی مراحل آن زیر نظر تکنسین ها و متخصصین انجام شود.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه