بازسازی آسانسور

بازسازی آسانسور

با توجه به کدهای ایمنی ساختمان و نوسازی‌های شهری که هر چند سال اجرایی می‌شوند، هر چه به جلو می‌رویم، بازرسان مربوطه در مورد آسانسورها دقیق‌تر و سختگیرانه‌تر نسبت به گذشته عمل می‌کنند. در صورت نیاز به بازسازی، اگر بخواهیم نگاهی اقتصادی داشته باشیم، زمان حاضر نسبت به سالهای آینده، زمان مناسب‌تری برای بازسازی و نوسازی آسانسورها می‌باشد، زیرا با توجه به پیشرفت فناوری و روند بازار، هرچه به سمت جلو حرکت می‌کنیم، همه چیز روز به روز گران‌تر خواهد شد.

به طور کلی، عمر مفید آسانسورها بین ۲۰ تا ۲۵ سال است. به صورت معمول، اولین قدم در روند به‌روزرسانی، استخدام یک مشاور با تجربه در زمینه صنعت آسانسور برای ارزیابی وضعیت آن و نوشتن برنامه‌ها و مشخصات و تحلیل پیشنهادات و مدیریت پروژه است.

بازسازی آسانسور (یا مدرن سازی آسانسور) فرآیند به‌روزرسانی قسمتهای مهم آسانسور است، تا بتواند با توجه به پیشرفت‌های روز از پس فن‌آوری‌های جدید برآید و همچنین عملکرد بهتری نیز نسبت به گذشته داشته باشد. موارد مربوط به ایمنی آسانسور بهبود پیدا کند و زیبایی مورد انتظار حال حاضر را به دست آورد.

به طور معمول، یک بازسازی، بر تجهیزات کنترل کننده (بخشی از آسانسور که حرکت آسانسور را از طریق طبقات کنترل می‌کند)، ماشین آلات و موتورهای بالابر آسانسور (بخشی از آسانسور که وظیفه بالابر را انجام می‌دهد)، سیم‌کشی برق و دکمه‌های آسانسور در حالت کلی و همچنین بخش‌های ظاهری مانند کابین آسانسور، تأثیر می‌گذارد.

بازسازی آسانسور اگر به خوبی اجرا شود، می‌توانند یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه را گسترش دهد.

بازسازی آسانسور چیست؟

بازسازی آسانسور چیست؟
بازسازی آسانسور چیست؟

یک گام مهم قبل از شروع بازسازی آسانسور، بررسی داده‌های فنی آسانسور و شرایط محیط کار است تا مشخص شود آیا واحد قدرت، گروه شیر کنترل و سیلندر (های) واقعاً برای آسانسور مناسب هستند. به این ترتیب می‌توان اشتباهات طراحی شده قبلی را یافت و تصحیح کرد. تغییر کاربری آسانسور در طول سالها، و نتایج اعمال مقررات جدید ممکن است نیاز به تغییراتی در سرعت و یا ظرفیت آسانسور داشته باشد، که ممکن است نیاز به استفاده از اجزای جدید داشته باشد، یعنی یک مطالعه فشرده از سیستم موجود برای تعیین این نکته که چه بخش‌هایی را نوسازی کنید و از چه بخش‌هایی دوباره استفاده کنید. جایگزینی آسانسور موجود با آسانسوری جدید باید همیشه آخرین گزینه باشد، زیرا نه تنها برای شما بسیار گران تمام خواهد شد، بلکه در حالی که بدترین گزینه برای محیط زیست نیز به حساب می‌آید.

بازسازی واحد قدرت آسانسور

واحد قدرت، جریان تولید می‌کند و حداکثر سرعت رم را تعیین می‌نماید. وزن خالی کابین روی قوچ و محموله آسانسور دامنه فشار کار را کاهش می‌دهد. وقتی واحد نیروگاه از رده خارج شده و یا سرعت آسانسور یا ظرفیت بالابر آسانسور اصلاح شده باشد، ممکن است نیاز باشد که واحد برق نوسازی گردد. بسته به فناوری درایو هیدرولیک استفاده شده در آسانسور، طراحی داخلی، شیر کنترل، اتصالات و اندازه واحد قدرت ممکن است در این فرآیند نیاز به طراحی و ساخت دوباره داشته باشند.

بازسازی استوانه

ممکن است امکان تغییر و بازسازی سیلندر هیدرولیک نباشد. این امر، هزینه بازسازی آسانسور را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد زیرا باید همه قسمت‌هایی نظیر آب‌بندها و لوله‌های تخلیه و همچنین بخش محافظت در برابر خوردگی تعویض شوند. در ادامه، قوچ‌های آسیب دیده یا خم شده یا سیلندرهای بسیار خورده شده نیز باید بازسازی یا تعویض شوند. دلیل دیگر تعویض سیلندر، درخواست تغییر ظرفیت آسانسور پس از بازسازی است. زیرا یا باید سیلندر تعویض شود و یا باید ظرفیت آسانسور بالاتر نرود.

بازسازی کابین آسانسور

این نوع بازسازی در قسمت داخلی آسانسور متمرکز است و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. تجهیزات فشار دکمه جدید
 2. جابجایی وسایل برای مطابقت با الزامات دسترسی
 3. نصب مجدد صفحه یا تعویض پنل‌های کابین آسانسور و سایر موارد نظیر آینه
 4. سقف جدید
 5. نصب تلفن اضطراری (اختیاری)

هزینه بازسازی داخلی کابین آسانسور

کابین آسانسور تنها بخشی است که ساکنین و افراد آن را مشاهده می‌کنند و چیزی بدتر از این نیست که ساکنان، در یک ساختمان بازسازی و نوسازی شده، از یک آسانسور قدیمی استفاده  کنند.

باید توجه داشت، یک کابین جدید ارزان نیست. تقرباً حدود ۱۵٪ از بودجه بازسازی آسانسور، مربوط به ارتقا کابین آسانسور است. این موضوع در درجه اول به این دلیل است که موادی که در ساخت کابین آسانسور استفاده می‌شوند نه تنها باید دوام داشته باشند، بلکه باید جذاب نیز باشند.

بازسازی آسانسور، معمولاً حتماً نیازی به بازسازی کابین آسانسور ندارد، و اگر هدف اصلی شما کاهش هزینه در بازسازی آسانسور است، می‌توانید بازسازی کابین را کاملاً از محدوده کار بازسازی آسانسور خود حذف کنید.

بازسازی مکانیزم درب آسانسور

مانند اکثر موارد، مکانیزمی که درب‌ها را روی آسانسور حرکت می‌دهد در نهایت فرسوده خواهد شد. آسانسورهای جدید اغلب می‌توانند بازسازی شوند، اما قطعات آسانسورهای بسیار قدیمی دیگر در دسترس نیستند و این نیاز به تعویض کامل مکانیزم‌های عملکرد درب دارد.

اپراتورهای جدید درب، هم عملکرد برتری دارند و هم ایمنی بهتری را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، در آسانسورهای جدید “احساس حضور” مانند پرده‌های نور مادون قرمز، مسافران را از ضربه بسته شدن درب و یا لای درب ماندن محافظت می‌کنند.

تعویض سیلندر هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک با عمر بالای ۲۰ سال، دارای سیلندرهایی هستند که در زمین تعبیه شده و به همین خاطر، به شدت در معرض خطر خوردگی هستند.

ویژگی‌های مربوط به خوردگی خطرات جدی از لحاظ ایمنی دارد. راه‌حل این است که سیلندر موجود خود را با یک استوانه جدید جایگزین کنید. این سیلندرهای جدید در یک پوشش PCV پر شده از مایع که آب را جابجا می‌کند، محصور شده و خطر خوردگی در آینده را بسیار کاهش می‌دهد.

تعویض واحد پمپاژ هیدرولیک آسانسورها

اگر آسانسور هیدرولیک شما برای جلوگیری از توقف بی‌نظم و یا توقف خارج از سطح، نیاز به تراز کردن مجدد و مکرر دارد، ممکن است واحد پمپاژ شما مقصر این اتفاق باشد. راه‌حل نصب شیر کنترل جدید یا پمپ و موتور یا تعویض کل واحد از جمله مخزن می‌باشد.

بازسازی و یا تعویض کنترل کننده

مشکلات موجود در آسانسور را اغلب می‌توان در کنترل کننده‌های ورودی به سیستم رله قدیمی (غیر رایانه‌ای) جستجو کرد که منسوخ شده به حساب می‌آیند. ما می‌توانیم اجزای قدیمی را با یک سیستم کنترل قابل اعتماد و کاملاً کامپیوتری برای هر نوعی از آسانسور، از جمله آسانسورهای دسترسی و آسانسورهای مسافری جایگزین کنیم.

تعویض ماشین

پس از گذشت چندین سال، یک دستگاه آسانسور کششی می‌تواند به اندازه کافی تخریب شود و نیاز باشد ماشین اصلی آسانسور به‌روزرسانی شود. این ممکن است شامل تبدیل یک ماشین DC با دور انداختن مجموعه مولد موتور (m-g) و نصب یک موتور AC به جای آن باشد.

این نوع تعمیر می‌تواند ماشین‌های قدیمی را قادر به ارائه خدمات عالی‌تر برای سال‌های آتی و حتی پس از ۳۰ تا ۴۰ سال آینده کند.

اجزای اصلی در آسانسورهای کششی که باید بازسازی شوند

اجزای اصلی در آسانسورهای کششی که باید بازسازی شوند
اجزای اصلی در آسانسورهای کششی که باید بازسازی شوند

کابین آسانسور، کابل‌ها (طناب آسانسور)، درایورها، وزنه‌های تعادل، مجرای بخش کششی و بلند کننده کابین آسانسور، محل ریل‌ها، بافر ماشین آسانسور، سیستم کنترل سرعت آسانسور، سیستم‌های ایمنی

آسانسورهای کششی معمولاً برای بهبود کارایی و افزایش ایمنی، پس از گذشت چند سال، بازسازی می‌شوند. چه در نوع دنده‌ای و چه در نوع غیر دنده‌ای، کل بدنه آسانسور باید مورد بازرسی، تمیزکاری و در صورت نیاز، نوسازی شود.

 • کابین آسانسورهای کششی: این قسمت، مثل تمامی آسانسورها، بخش اصلی آسانسور است که برای حمل و نقل بسته مسافران و کالاها طراحی شده است.
 • کابل (طناب): از آن برای حمایت از ماشین (عبور از شیار محرک به وزنه مقابل) و کشیدن ماشین استفاده می‌شود. معمولاً تعداد لایه‌ها به بار و سرعت بستگی دارد.
 • موتور بالابر آسانسور: دستگاه کشش در انواع تجهیزات آسانسور کششی استفاده می‌شود. یک دستگاه کشش استاندارد متشکل از یک موتور، شیار محرک، ترمز و صفحه تخت دستگاه است. موتور دستگاه کشش شافت شیار محرک را می‌چرخاند تا میله محرک را چرخانده شود. همانطور که میله می‌چرخد​​، طناب‌های بالابر آسانسور، از روی میله محرک عبور می‌کنند و ماشین را از طریق بالابر به بالا  می‌کشند. در آسانسورهای کششی دنده‌ای یا درام پیچ در پیچ، نوسازی آسانسور معمولاً به موتور AC مدرن و درایو AC VVVF جدید ارتقا می‌یابد.
 • کنترل کننده: کنترل کننده آسانسور، سیستمی برای کنترل آسانسورها، دستی یا اتوماتیک است.
 • کنترل کننده معمولاً ولتاژ بین ۱۲ ولت تا ۲۴ ولت را روی سیستم کنترل تنظیم می‌کند، فقط موتور به منبع تغذیه ۳ فاز نیاز دارد. منبع تغذیه ولتاژ پایین برای اجزای کنترل کننده و تجهیزات برای کنترل آسانسور است.
 • واحد درایو: هر چیزی که تحت نیروی برق کار می‌کند باید دارای یک موتور متصل برای عملکرد و حرکت توسط درایوهای VVVF باشد.
 • وزنه‌های تعادل: در عمل آسانسورها، کمی متفاوت از بالابرهای ساده کار می‌کنند. کابین آسانسور با وزنه برابرسازی سنگین متعادل می‌شود، و وزن آن تقریباً برابر با کامیون هنگام بارگیری ۴۰٪ -۵۰٪ است (به عبارت دیگر، وزن اتومبیل بعلاوه ۴۰-۵۰ درصد از وزن کل قابل حمل است). وقتی آسانسور به سمت بالا می‌رود، وزنه مقابل پایین می‌آید و بالعکس. وزنه تعادل میزان ترمزگیری مورد نیاز آسانسور را کاهش می‌دهد. تصور کنید اگر هیچ وزنه برابری وجود نداشته باشد: کشیدن یک آسانسور با بار سنگین بسیار دشوار است. در مسیر بازگشت، اگر نوعی ترمز محکم برای متوقف کردن آن وجود نداشته باشد، تمایل دارد که به تنهایی به زمین بپیچد. وزنه تعادل کنترل بالابر آسانسور را بسیار آسان می‌کند.
 • هویستوی (Hoistway): فضای محصور شده توسط دیوارهای نسوز و درهای آسانسور است که امکان سفر برای یک یا چند مسافر را ممکن می‌کند. این بخش شامل یک گودال می‌شود و در قسمت زیرین کف فضای ماشین آلات هوایی یا گریتینگ، و یا در زیر سقف قرار دارد.
 • راهنمای ریل‌ها: مقاطع فولادی به شکل T یا شکل گرفته با سطوح راهنما به صورت عمودی در یک بالابر جهت هدایت و هدایت مسیر حرکت کابین آسانسور و وزنه‌های مقابل بالابر آسانسور نصب شده است.
 • بافرها: بافر وسیله‌ای است که در پایین آسانسور قرار دارد و برای محافظت از مردم طراحی شده است. بافرها می‌توانند با جمع یا اتلاف انرژی جنبشی ماشین آسانسور، حرکت نزولی را متوقف کنند.
 • کنترل کنندگان سرعت: اکثر آسانسورها یک سیستم تنظیم سرعت کاملاً جداگانه به نام فرماندار دارند که یک چرخ دنده است و بازوهای مکانیکی درون آن تعبیه شده است. به طور معمول بازوها توسط فنرها درون چرخ  نگه داشته می‌شوند، اما اگر بالابر آسانسور خیلی سریع حرکت کند، آنها به سمت خارج پرواز می‌کنند، مکانیسم اهرمی را فشار می‌دهند که یک یا چند سیستم ترمز را قطع می‌کند. اول، آنها ممکن است برق موتور بالابر آسانسور را قطع کنند. اگر این قسمت از کار بیفتد و سرعت آسانسور افزایش یابد، بازوها حتی بیشتر به بیرون پرواز می‌کنند و با استفاده از ترمز، مکانیزم دوم را نیز می‌گیرند. برخی از فرمانداران کاملاً مکانیکی هستند. انواع دیگر الکترومغناطیسی هستند.
 • ترمز ایمنی: همه کسانی که تاکنون سوار آسانسور شده‌اند فکر یکسانی دارند: اگر کابل نگهدارنده آسانسور، به طور ناگهانی از بین برود چه می‌کنید؟ مطمئن باشید جای نگرانی نیست. در صورت از کار افتادن کابل، انواع سیستم‌های ایمنی از تصادف واگن آسانسور به کف جلوگیری می‌کند. هر ماشین بین دو ریل راهنمای عمودی با دندانه‌های فلزی محکم که تا انتها روی آنها جاسازی شده، حرکت می‌کند. در بالای هر آسانسور، مکانیزم فنردار با قلاب‌های متصل وجود دارد. در صورت شکستن کابل، قلاب‌ها به بیرون می‌چسبند و در دندانه‌های فلزی ریل‌های راهنما گیر می‌کنند و ماشین را با خیال راحت در موقعیت قفل قرار می‌دهند.
 • اپراتورهای درب‌ آسانسور: درب‌های آسانسور به عنوان درهای معمولی برای ورود و خروج منظور می‌شوند. درب آسانسور بر دو نوع است: درب دستی و درب اتوماتیک.
 • درب های دستی: این نوع درها با کمک شخصی که می‌خواهد وارد آسانسور شود باز می‌شوند.
 • درب های اتوماتیک: درب‌های اتوماتیک از نوع درهایی هستند که به طور خودکار باز می‌شوند، زیرا توسط یک اپراتور درب تغذیه می‌گردد و معمولاً دارای یک پرده عکس الکتریکی تمام قد برای احساس ورود و خروج افراد هستند.

بازسازی آسانسور هیدرولیک

نوسازی آسانسورهای هیدرولیکی باید بسیار متفاوت از آسانسورهای کششی ارزیابی شود. دلیل این امر این است که آسانسورهای هیدرولیکی در ساختمان‌هایی تا پنج طبقه استفاده می‌شوند. پیشنهاد می‌شود، در صورت تمایل به تبدیل آسانسور فعلی خود، به یک آسانسور کم‌مصرف، می‌توانید از آسانسورهای هیدرولیک معمولی استفاده کنید و یا آسانسور خود را بازسازی کنید.

یکی از مهمترین قطعات در نوسازی، بخش کنترل آسانسور است. با تولید کنترل کننده‌های آسانسور می‌توان مصرف انرژی را در حالت آماده به کار، به حداقل رساند. از آنجا که فقط واحد محرکه و سیستم‌های ایمنی آسانسورهای هیدرولیکی با آسانسورهای کششی متفاوت است، در مورد بازسازی آسانسورهای هیدرولیک، بیشتر باید به بازسازی واحد قدرت و شیرهای کنترل بپردازیم.

اجزای اصلی در آسانسورهای هیدرولیک که باید بازسازی شوند

موتور آسانسور پاور یا پیستون، دستگاه بالابر آسانسور، کنترل‌های سرعت، مجرای بلند کننده کابین آسانسور، ریل، بافر ماشین

آسانسورهای هیدرولیکی معمولاً برای جابجایی افراد و کالاها در ۹ طبقه بالاتر یا کمتر استفاده می‌شوند. در یک سیستم آسانسور هیدرولیکی معمولی از پیستون و جک هیدرولیکی برای بالا بردن آسانسور استفاده می‌شود. اجزای اصلی آسانسور هیدرولیکی را می‌توان برای کاهش هزینه حفظ کرد. برای مرور لیست، حتماً با یک متخصص کار کنید، اما اگر می‌توانید در فضای داخلی کابین صرفه‌جویی کنید، می‌توانید کنترل‌ها را ارتقا دهید و برخی از اجزای جداگانه ذکر شده در زیر را نیز حفظ نمایید، قطعاً می‌توانید مقدار زیادی پس انداز کنید.

چک لیست بررسی بازسازی آسانسورهای هیدرولیک

در اینجا لیستی سریع از مواردی که هنگام بازسازی آسانسورهای هیدرولیک باید در نظر گرفت آورده شده است:

 1. واحد قدرت: توانایی واحد موجود را برای کنترل دامنه فشار کار آزمایش کنید. در صورت نیاز به بازسازی و یا بروزرسانی، واحد انتشار نیروی برق را افزایش دهید.
 2. سوپاپ: اگرچه مورد گران قیمتی نسبت به باقی قسمت‌ها به حساب نمی‌آید، اما ممکن است به طور کلی نیاز به تعویض یا بروز شدن داشته باشد.
 3. سیلندر (سیلندر):  سیلندرها می‌توانند ده‌ها سال دوام بیاورند. اگر بتوانید یکی را که در اختیار دارید نگه دارید و مرتب تعمیر و مراقبت کنید، می‌تواند در بازسازی کلی آسانسور، بتوانید صرفه‌جویی زیادی انجام دهید. سیلندر هیدرولیکی یک کالای گران قیمت است که می‌توان آن را جایگزین کرد.
 4. اپراتورهای درب: به عنوان سرمایه‌گذاری در قابلیت اطمینان، اپراتورهای درب، ممکن است نیاز به بازسازی و یا ارتقا یافتن داشته باشند. اما اگر می‌خواهید به صورت صرفه‌جویانه پیش روید می‌توانید درب‌های فعلی آسانسورتان را نگه داشته و فقط تعمیر و یا بازسازی‌شان نمایید.

استفاده از فناوری پیشرفته در بازسازی

استفاده از روش‌های پیشرفته در بازسازی آسانسورهای هیدرولیکی باعث کاهش مصرف انرژی، مجاز بودن اندازه موتورهای کوچکتر، از بین رفتن جریان‌های زیاد، کاهش صدا، روغن خنک شده و عملکرد سواری مناسب خواهد شد. استفاده از سطوح پیشرفته‌ در فن‌آوری بازسازی آسانسور، ابتدا به استفاده از آسانسور بستگی دارد. ثانیاً، انتخاب صحیح فناوری برای دستیابی به منافع مقرون به صرفه که می‌توان گفت امری حیاتی است، سرمایه‌گذاری در پیشرفته‌ترین فناوری‌های حمل و نقل، بر روی آسانسور کم مصرف معمولاً عملی نیست. این امر به دلیل این واقعیت است که دستگاه‌های جانبی آن بسیار پرهزینه بوده و برای فعال بودن به انرژی نیاز دارند، حتی اگر آسانسور فقط در حالت آماده باش باشد.

اگر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد هیچ راه حلی جذاب یا زیست محیطی نیست. با توجه به این نکته، برای مثال، یک آسانسور کم مصرف در یک خانه دو تا سه طبقه با کمتر از ۲۰ چرخه در روز، به طور معمول نیاز به بازسازی برخی از اجزای سازگار با کدهای جدید دارد. در صورت لزوم، کنترل کننده آسانسور می‌تواند اصلاح یا تعویض شود تا مصرف انرژی در حالت آماده به کار و جریان ولتاژ به حداقل برسد. (یک شیر مکانیکی با کیفیت برای چنین آسانسورهایی کافی است، در حالی که دمای سیال تقریباً ثابت است). از طرف دیگر، راه‌حل‌های فن‌آوری بسیار پیشرفته برای آسانسورهای پرمصرف مناسب هستند. چنین فن‌آوری‌های پیشرفته‌ای مانند سوپاپ‌های کنترل شونده با ولتاژ متغیر، فرکانس متغیر(VVVF)  سطح پایین مصرف انرژی، کیفیت سواری بهتر و بازپرداخت سریعتر را ارائه می‌دهند.

زمان مناسب برای بازسازی آسانسورها چه زمانی است؟

پاسخ دان به این پرسش می‌تواند ساده باشد، اگر خرابی و بازسازی آسانسور مزاحمتی را برای ساکنان ساختمان ایجاد نمیکند، می‌تواند وقت آن باشد که در بازسازی آسانسور خود سرمایه‌گذاری کنید. البته جدول زمانی بازسازی آسانسور، برای هر نوع از آسانسور، می‌تواند متفاوت باشد. در واقع، استفاده و نوع آسانسور عمر مفید آسانسور را تعیین می‌کند.

کلام آخر

پیرامون فرآیند بازسازی آسانسور، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد که باید ذکر شوند. بسیاری از آنها مسائل مربوط به کد ساختمان یا سیستم‌های الکتریکی هستند که ممکن است بخشی از مشخصات و قیمت بازسازی آسانسور نباشد. این موضوعات ممکن است یک هزینه اضافی برای شما دربرداشته باشد. نگاهی به این مسائل قبل از شروع هرگونه بازسازی آسانسور می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی نماید.

 1. آیا اکنون آسانسور با برق اضطراری کار می‌کند؟ بعد از نوسازی چگونه کار خواهد کرد؟
 2. آیا اتاق ماشین به تهویه مطبوع احتیاج دارد؟
 3. آیا سیستم الکتریکی فعلی می‌تواند سیستم جدید درایو آسانسور را کنترل کند؟
 4. آیا در اتاق‌های دستگاه آسانسور قطعاتی از تجهیزات غیر آسانسوری وجود دارد که باید برداشته شوند؟
 5. در صورت وجود چه چیزی تغییر خواهد کرد، آسانسور، اتاق ماشین یا گودال برای قرار دادن تجهیزات جدید نیاز می‌شود؟
 6. آیا آسانسور به طور صحیح به سیستم اعلام حریق متصل است؟

بررسی همه این ملاحظات می ‌تواند تا حد زیادی به بازسازی آسانسور شما کمک کند.

در آخر باید گفت، مهم این است که از شرایط تجهیزات آسانسور خود پیش از بازسازی مطلع باشید. تصمیم‌گیری در مورد نگهداری قطعات و تعویض قطعات به شما در بهبود قابلیت و اطمینان شما به آسانسور‌تان، ایمنی و کل هزینه‌های بازسازی در طولانی مدت کمک خواهدکرد. حتماً برای هماهنگی مراحل بعدی و شروع به انجام بازسازی آسانسور،  با یک متخصص کار بلد و مطمئن تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه