حالت ریویزیون در آسانسور چیست و جعبه Revision چه کارایی دارد؟

حالت ریویزیون در آسانسور چیست و جعبه Revision چه کارایی دارد؟

با افزایش روز افزون آپارتمان سازی، استفاده از آسانسور نیز رو به افزایش است. به همین جهت بهتر است اطلاعات افراد مخصوصا مدیران ساختمان از تجهیزات آسانسور بالا باشد؛ تا بتوانند استفاده راحت و اصولی داشته باشند و در صورت برخوردن به مشکل، بدانند چگونه رفتار کنند. جعبه ریویزیون یکی از تجهیزات آسانسور بوده که اصطلاح حالت ریویزیون در آسانسور را برای دستیابی به ارتقا آسانسور پدید آورده است.

جعبه ریویزیون چیست و چه کارایی دارد؟

جعبه ریویزیون چیست؟ و چه کارایی دارد؟
جعبه ریویزیون چیست؟ و چه کارایی دارد؟

جعبه ریویزیون آسانسور دارای ترمینال هایی است که به وسیله تراول کابل و سیم به ترمینال های موجود در تابلو فرمان آسانسور اتصال دارند و این جعبه، این گونه مانند یک واسط ما بین تجهیزات الکتریکی موجود در کابین آسانسور و تابلو فرمان عمل می کند. جعبه ریویزیون بر روی قسمت بالایی کابین آسانسور تعبیه می شود. این جعبه، هنگام ارتقا و تعمیرات آسانسور بیشترین کارایی را دارد. در ادامه به کارایی آن بیشتر پی خواهید برد.

حالت ریویزیون در آسانسور چیست؟

حالت ریویزیون در لغت به معنای فرآیندی است که برای ارتقاء آسانسور انجام می شود. به دلایل متعددی ممکن است آسانسورهای ساختمان های متفاوت نیاز به بازنگری و ارتقا داشته باشند. تجدید نظر ممکن است به دلیل نیاز به تغییر قطعات پایان عمر آسانسور یا در نتیجه بازرسی برچسب قانونی یک امر ضروری باشد.

برای تکمیل استانداردسازی و ارتقای سطح امنیت و راحتی به طوری که الزامات نوشته شده در آخرین مقررات آسانسور را برآورده کنند، یک سری اصلاحات باید انجام شود. به همین دلیل تأسیسات نیازمند به روز رسانی بوده تا کیفیت تمام قطعات در سطح مطلوب حفظ شود و از کاهش قیمت ساختمان جلوگیری شود. با کمک بازنگری آسانسور؛ با افزایش استانداردهای ایمنی، استفاده ایمن تر را فراهم می کند. عرضه محصولات جدید ظاهر زیبایی را ارائه می دهد. این امر استفاده از آسانسور را راحت کرده و موجب می شود انرژی زیادی نیز ذخیره شود.

با توجه به آنچه گفته شد تعویض قطعات و ایجاد تغییرات ظاهری در آسانسور با اصطلاح حالت ریویزیون در آسانسور شناخته می شود؛ اما جعبه ریویزیون یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که با تغییرات در آن، می توان به ارتقا آسانسور رسید. در حالت عام می توان گفت حالت ریویزیون در آسانسور به معنی فشردن کلید روی جعبه ریویزیون برای غیرفعال کردن اتوماتیکی آسانسور و فعال کردن دستی آن است. در ادامه که با مشخصات ظاهری آن آشنا شوید به معنی اصطلاح حالت ریویزیون نیز پی خواهید برد.

مشخصات ظاهری جعبه ریویزیون آسانسور

مشخصات ظاهری جعبه ریویزیون آسانسور
مشخصات ظاهری جعبه ریویزیون آسانسور

جعبه ریویزیون معمولا از جنس پلاستیک فشرده یا فولاد بوده و بر روی آن کلیدهای فرمان مختلفی طراحی شده است:

  • کلید توقف (STOP): کارایی این کلید با توجه به اسم آن، کاملا مشخص است. این کلید برای توقف اضطراری توسط سرویسکار حرفه ای آسانسور انجام می گیرد.
  • کلید UP: این کلید جهت هدایت کردن کابین آسانسور با سرعت کم به سمت بالا طراحی شده است.
  • کلید DOWN: این کلید جهت هدایت کردن کابین آسانسور با سرعت کم به سمت پایین طراحی شده است.
  • کلید خروج آسانسور از حالت اتوماتیک (REVISION): این کلید برای خارج کردن آسانسور از حالت اتوماتیک و سرویس دهی عادی است. زمانی که سرویس کار می خواهد تعمیرات و تعویض قطعات را برای ارتقای آسانسور انجام دهد، کافی است با فشردن این دکمه، آسانسور را از دسترس افراد خارج کرده و به صورت دستی کابین را بالا و پایین کند تا پس از ارتقا و سرویس لازم، تست اطمینان را انجام داده و از سالم بودن آسانسور نیز مطمئن شود.
  • کلید فعال شدن حالت اتوماتیک آسانسور (NORMAL): سرویسکار حرفه ای آسانسور، پس از اتمام سرویس، برای بازگرداندن آسانسور به حالت عادی و برای استفاده اتوماتیک افراد از آن، کافی است این دکمه را فشار دهد.
  • کلید روشنایی: سرویسکار برای اینکه دید لازم را برای انجام عملیات روی جعبه داشته باشد، این دکمه را فشار می دهد.

ست لیفت و جعبه ریویزیون

با توجه به اینکه انواع جعبه ریویزیون در بازار موجود است و از طرف دیگر سرویس و تعمیر آسانسور باید به طور حرفه ای انجام گیرد تا همه افراد به خصوص عزیزانتان ایمن باشند، بهتر است از شرکت های معتبری چون ست لیفت برای ارتقا، سرویس یا تعمیر آسانسور ساختمان خود استفاده کنید. کافی است با کارشناسان مجرب و آگاه در شرکت ست لیفت تماس بگیرید و از خدمات متخصصین و سرویسکاران حرفه ای ما بهره مند شوید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه