معرفی بهترین کتاب آموزش آسانسور

معرفی بهترین کتاب آموزش آسانسور

معرفی بهترین کتاب آموزش آسانسور زمانی اهمیت پیدا می‌ کند که نیاز به عیب‌یابی و تعمیر آسانسور داشته باشید. برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار و عیب‌یابی آسانسور می توانید به کتاب ‌های آموزش آسانسور و راهنمای جامع آسانسور مراجعه کنید. در این کتاب‌ ها با در نظر گرفتن مقالات علمی جدید و تجارب نویسندگان می توان انواع راهکار های مؤثر و فنی را برای نصب، طراحی، راه اندازی، تعمیر، عیب‌یابی و سرویس آسانسور را پیدا کرد.

قدمت طراحی و نصب آسانسور در کشور ایران حدود ۸۰ سال است، اما همچنان ایراد های بسیاری در زمینه نصب و نگهداری آسانسور وجود دارد. به دلیل نقد های فراوانی که در هنگام نصب و راه اندازی در کار وجود دارد، حوادث ناگوار و جبران‌ناپذیری رخ می دهد؛ اما اگر نصاب ها و سرویسکاران آسانسور از یک کتاب مرجع برای به دست آوردن اطلاعات استاندارد و معتبر استفاده کنند، می ‌توان به راحتی از این اتفاقات ناگوار جلوگیری کرد. برای ارتقاء کیفیت و همچنین ایمنی صنایعی مانند آسانسور و پله‌برقی می توان از تجارب شخصی افراد کارشناس که در این زمینه تبحر و مهارت دارند، استفاده کرد. کتاب های بسیاری با عناوین مختلف مانند راهنمای جامع آسانسور و پله‌برقی در بازار موجود است که درباره مطالب فنی و چگونگی تعمیر و نگهداری انواع آسانسور نکاتی را ارائه کرده اند. علاقه مندان می‌ توانند با مراجعه به این کتاب ها پاسخ تمام سؤالات خود را پیدا کنند.

کتاب آموزش آسانسور

کتاب آموزش آسانسور
کتاب آموزش آسانسور
  • کامل‌ترین و جدیدترین کتاب آموزش آسانسور شامل ۱۳ جلد می ‌شود که توسط نظام مهندسی و عمران مورد تأیید می باشد. این کتاب ها شامل فصل های مختلفی هستند که از مراحل اولیه نصب و تجهیزات الکتریکی آسانسور توضیحاتی را ارائه می ‌کنند تا به مباحث تکمیلی مانند رعایت ایمنی در آسانسور، سرویس و نگهداری انواع آسانسور کششی و هیدرولیک، نحوه نظافت آسانسور و …می رسند. در کتاب آموزش آسانسور می خوانید که سرویس و نگهداری آسانسور به چه صورت انجام می شود و یا اینکه نکات مهم در رابطه با انواع موتور آسانسور که از جریان متناوب برق استفاده می کنند چیست. چگونگی طراحی مناسب پایه موتور، نحوه اصلاح صدای حرکت کردن موتور آسانسور، چگونگی بالانس سیستم، انتخاب یک روغن مناسب، کنترل کردن دمای موتور و … مورد بررسی قرار می گیرد.
  • کتاب آموزش آسانسور نوشته مهندس ایرج فصیحی و مهندس امید هاشمی، شامل آشنایی با تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و ترافیک آسانسور است. نویسندگان این کتاب در بخش اول در رابطه با اجزای آسانسور مانند چاهک، موتورخانه، قسمت های مختلف آن توضیحاتی را ارائه کرده‌اند. انواع موتور های گیربکسی و بدون گیربکس آسانسور، طول عمر گیربکس، میزان بار وارده بر محور فلکه کششی، ترمز های مغناطیسی در موتور های گیربکس دار، شاسی موتور، انواع سیم بکسل های مورد نیاز و ویژه آسانسور، چگونگی عملکرد سیستم تعلیق همه و همه به علاوه بسیاری از مطالب دیگر در این کتاب موجود است. این کتاب شامل سه بخش مکانیک، ترافیک و برق آسانسور است که در رابطه با تجهیزاتی که باید در داخل موتورخانه آسانسور نصب شود، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار خوانندگان و متخصصان قرار می‌ دهد.
  • کتاب راهنمای جامع آسانسور و پله‌برقی دارای هفت جلد است که می ‌تواند برای بازرسی، سرویس و نگهداری مکانیک آسانسور به متخصصان بسیار کمک کند. در هر یک از این هفت جلد مشخصات و چگونگی نصب آسانسور، آزمون ها و چگونگی بازدید از قسمت های مختلف آسانسور و همچنین بازرسی چاه آسانسور وجود دارد. نکات مورد نیاز برای بازرسی از موتورخانه نیز موجود است. بازرسی ادواری آسانسور بایستی به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه، شش ماهه و سالانه انجام شود. با استفاده از مطالب این کتاب ها می توانید تمامی نکات برای بازرسی و نگهداری آسانسور را آموزش ببینید. به عنوان نمونه قبل از رفتن روی سقف کابین باید بررسی های عمومی انجام شود و دستورالعمل هایی که هنگام کار کردن روی سقف آسانسور مورد نیاز است باید آموزش دیده شود. هنگام ترک کردن سقف کابین نیز دستورالعمل های ایمنی ویژه ای باید مورد توجه قرار بگیرد. بسیاری از نکاتی که برای ورود به چاهک آسانسور و کار در چاهک مورد نیاز است نیز در این کتاب آمده است. توصیه های مهم به مدیران ساختمان ها و مالکین آسانسور جهت سرویس، نگهداری، دستورالعمل های عمومی و موارد ایمنی که باید رعایت شود در این کتاب موجود است. نحوه سیم کشی، نقشه های مربوط به سیم کشی آسانسور، طول عمر تجهیزات آسانسور، فواید نوسازی آسانسور، بهینه سازی مصرف انرژی بازرسی و تست سیستم های مختلف آسانسور همه و همه جز مواردی هستند که مورد نیاز است و در بهترین کتاب آموزش آسانسور موجود است.

کتاب آسانسور

کتاب آسانسور
کتاب آسانسور

معرفی بهترین کتاب آموزش آسانسور نوشته اسدالله اسدی با عنوان طراحی نصب سرویس و نگهداری آسانسور ها به خریداران کمک می کند تا بتوانند مهارت های شغلی خود را درباره آسانسور ها، مبانی و اصول کلی طراحی و نصب آن ها، به دست بیاورند. در این کتاب با جزئیات در رابطه با انواع آسانسور مانند آسانسور هیدرولیک، آسانسور کششی برقی و چگونگی عملکرد سیستم کنترل آن ها توضیح داده شده است. از مطالب دیگری که در این کتاب آمده می توان به نحوه بازسازی سرویس و نگهداری انواع آسانسورهای کششی اشاره کرد. فرهنگ لغات تخصصی مربوط به آسانسور نیز در این کتاب موجود است. علاقه ‌مندان می ‌توانند به منظور آشنایی با این لغات و همچنین نرم افزار های مهندسی که برای طراحی آسانسور مورد نیاز است، این کتاب را تهیه کنند.

کتاب های دیگری نیز جهت عیب‌یابی آسانسور منتشر شده اند که یکی از آن ها کتاب مرجع عیب‌یابی آسانسور نوشته مهندس آرش عطاران زاده و آنتونی آندون می باشد. در این کتاب نیز تمام مبانی مربوط به اصول بازدید از اجزای یک آسانسور موجود است و به منظور آشنایی با چک لیست عیب‌یابی آسانسور می ‌توانید به این کتاب مراجعه کنید. این کتاب می ‌تواند برای تعمیرکاران به عنوان مرجع تشخیص ایرادات فنی و معمولی محسوب شود. در هر یک از فصل‌های این کتاب خوانندگان می توانند مطالبی را درباره پاراشوت، ترمز اصلی، ریل راهنما، درب کابین، طبقه کابین، وزنه تعادل آسانسور، تابلو فرمان، چگونگی عملکرد مکانیسم های ایمنی، نحوه بازدید از چاه آسانسور و همچنین داخل کابین آسانسور را مطالعه نمایند. در فصل های آخر کتاب نیز در رابطه با بازدید از موتورخانه و اصول مورد نیاز برای بازرسی آسانسور هایی که فاقد موتورخانه هستند، توضیحاتی ارائه شده است. جهت به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه مباحث مربوط به آسانسور می توانید به وب سایت سیت لیفت مراجعه نمایید.

پیوند های اشتراک گذاری پست

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه